28 kwietnia 2020

Uwaga na oszustów !

Podejrzanymi wiadomościami SMS powinniśmy się nie przejmować i potraktować jako SPAM i oszustwo, podkreślamy, by w żadnym wypadku nie udzielać na nie odpowiedzi, a najlepszym rozwiązaniem jest ich usunięcie ze skrzynki odbiorczej. Niebezpieczne wiadomości SMS-y wysyłane są z szeregu różnych numerów telefonów.
Przykładowa treść fałszywej wiadomości SMS to:
PGNIG: Informujemy, że w związku zadłużeniem na kwotę 12,45zł na najbliższy dzień roboczy zleciliśmy odłączenie gazu.

Na chwilę obecną ze strony PGNiG Obrót Detaliczny wstrzymana została komunikacja SMS w zakresie windykacji. Jest to jednoznaczne z informacją, że korespondencja trafiająca na nasze telefony komórkowe dotycząca windykacji jest oszustwem.
Oszustwo to nie tylko droga SMS, do klientów były także wysyłane fałszywe wiadomości e-mail. Aby najłatwiej rozpoznać fałszywą korespondencję, przyglądnąć się należy przede wszystkim zwrócić uwagę na adres e-mail, z którego przychodzi wiadomość o temacie
Informacja o zaległości”. Skrzynka „no-reply@epgnig.pl” nie jest kanałem komunikacji używanym przez PGNiG.
Wszystkie prawdziwe adresy mailowe Spółki są oparte na domenie pgnig.pl.
Zawróćcie uwagę na wszelkie zmiany i dodane litery w adresach, które wskazywać będą na podejrzane pochodzenie fałszywej korespondencji.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości na temat otrzymywanych treści , klienci mogą skorzystać z ogólnopolskiej infolinii PGNiG pod numerem: 22 515 15 15.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

27 kwietnia 2020

Bezzwrotna pożyczka dla przedsiębiorców.

Bezzwrotna pożyczka dla małych firm i samozatrudnionych w wysokości 5000 zł

zobacz materiał »
24 kwietnia 2020

Planowane zmiany dla kierowców – nie będzie lekko

Jak już pewnie zdążyliśmy się przyzwyczaić, przepisy kodeksu ruchu drogowego często się zmieniają. Nowości, jakie są zaplanowane, w 2020 r. dla wszystkich zmotoryzowanych raczej nikogo nie ucieszą.

zobacz materiał »
22 kwietnia 2020

Lasy znowu zostaną zamknięte?

Wprawdzie od poniedziałku 20 kwietnia zakaz wstępu do lasów spowodowany epidemią koronawirusa został zniesiony. A przepisy z nim walkę nie są już przeszkodą, by wybrać się do lasu. Grozi nam jednak widmo ponownego zamknięcia wstępu do części lasów i nie chodzi tym razem o COVID-19

zobacz materiał »
21 kwietnia 2020

Termin składania deklaracji podatkowych przesunięty

Wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze złożyć formularza PIT w urzędach bądź w formie elektronicznej uspokajamy, jest jeszcze czas. Termin na złożenie Pit został przedłużony do końca maja. Choć w praktyce będzie można deklarację złożyć też 1 czerwca.

zobacz materiał »
19 kwietnia 2020

Bierzesz ślub w 2020 roku? Szykuj się na nowe zasady!

Nowe zasady czekają wszystkich planujących ślub w czerwcu 2020 roku. Biorąc pod uwagę dotychczasowe formalności, przez jakie trzeba było przebrnąć, dotąd nie będą to miłe informacje. Przepisy bowiem mają być znacznie zaostrzone. I wszystko tak naprawdę będzie zależało od księdza.

zobacz materiał »