29 kwietnia 2020

Wasze zgłoszenia!

Cieszymy się dużym zainteresowaniem dot. Wczorajszego artykułu dotyczącego przestępstw o charakterze wyłudzeń. Z przykrością czytaliśmy liczne wiadomości, jakie was spotkały w związku z tym tematem. Ku przestrodze postanawiamy ponowić temat i przedstawić jedną z przedstawionych przez was sytuacji.

Jak poinformowała nas Pani Magdalena " W temacie oszustów SMS-y podobnych treści przychodzą również w sprawie rzekomych paczek, które zostały zatrzymane. Ktoś, podszywając się pod PP informuje, że potrzebna jest dopłata."

Tak jak wspominaliśmy, oszuści chwytają się najróżniejszych metod. W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju i zwiększonej liczbie zakupów z dostawą do domu oszuści i w tym sektorze nie ustają w próbach wyłudzeń.

Nasza czytelniczka wspomniała również że wiadomości związanymi z jej przesyłką dostawała co jakiś czas z różnych numerów. A oto treść jednej z nich:

"PP S.A. Zatrzymano przesyłkę w sortowni ze względu na przekroczenie zdeklarowanej wagi. Prosimy o dopłatę 0.85 na epocztapolska.pl/V3a lub zlecenie zwrotu"

Co istotne w każdej z przedstawionych przez czytelniczkę wiadomości zmieniała się kwota dopłaty oraz adres podawany przez oszusta.
Jeszcze raz Prosimy Państwa o ostrożność i przestrzeżenie osób szczególnie starszych podatnych na takie, informację.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

28 kwietnia 2020

Uwaga na oszustów !

Kolejny raz oszuści żerują na naszej nieostrożności Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ostrzega przed niebezpiecznymi i fałszywymi wiadomościami SMS, rozsyłanymi w celu wyłudzenia pieniędzy. Oszuści po raz kolejny już podszywają się pod Grupę PGNiG, nawołując do uregulowania rzekomych należności.

zobacz materiał »
27 kwietnia 2020

Bezzwrotna pożyczka dla przedsiębiorców.

Bezzwrotna pożyczka dla małych firm i samozatrudnionych w wysokości 5000 zł

zobacz materiał »
24 kwietnia 2020

Planowane zmiany dla kierowców – nie będzie lekko

Jak już pewnie zdążyliśmy się przyzwyczaić, przepisy kodeksu ruchu drogowego często się zmieniają. Nowości, jakie są zaplanowane, w 2020 r. dla wszystkich zmotoryzowanych raczej nikogo nie ucieszą.

zobacz materiał »
22 kwietnia 2020

Lasy znowu zostaną zamknięte?

Wprawdzie od poniedziałku 20 kwietnia zakaz wstępu do lasów spowodowany epidemią koronawirusa został zniesiony. A przepisy z nim walkę nie są już przeszkodą, by wybrać się do lasu. Grozi nam jednak widmo ponownego zamknięcia wstępu do części lasów i nie chodzi tym razem o COVID-19

zobacz materiał »
21 kwietnia 2020

Termin składania deklaracji podatkowych przesunięty

Wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze złożyć formularza PIT w urzędach bądź w formie elektronicznej uspokajamy, jest jeszcze czas. Termin na złożenie Pit został przedłużony do końca maja. Choć w praktyce będzie można deklarację złożyć też 1 czerwca.

zobacz materiał »