12 maja 2020

Obostrzenia dla czworonogów?Jak uważa FDA, w przypadku psów i kotów również niezbędne jest utrzymanie dystansu społecznego. Najnowsze badania w tej kwestii pojawiły się 30 kwietnia b.r. Podkreślić w tym miejscu należy, że nie istnieją żądne dowodu na istotną rolę zwierząt w rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Na świecie jest niewielki odsetek zwierząt nim zarażonych.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez FDA sugeruje się, by zwierzęta domowe nie wchodziły w interakcje z ludzmi, a także innymi zwierzętami poza gospodarstwem domowym, w którym żyją. Koty powinniśmy w miarę możliwości i bez negatywnego wpływu na ich zdrowie przetrzymywać w pomieszczeniach. Psy natomiast powinny być wyprowadzane na smyczy, tak by kontrolować ich odległość od innych ludzi oraz zwierząt.

Wśród zaleceń dla właścicieli zwierząt agencja wymienia również unikanie miejsc, w których gromadzi się duża liczba psów i ludzi (mowa tu przede wszystkim o parkach i miejscach publicznych).

Zaznaczamy również że pomimo przypadków wirusa u zwierząt np. Tygrysa z zoo w Nowym Jorku, czy kota domowego z Hongkongu) do dzisiaj nie ma żadnych potwierdzonych doniesień o przypadkach zarażenia człowieka od zwierząt.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

11 maja 2020

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetyczek – na zmienionych zasadach!

Jak z pewnością każdy użytkownik Facebooka zauważył salony fryzjerskie pełne nadziei otwierają już możliwości zapisu na zabiegi fryzjerskie oraz kosmetyczne. Dodając jednocześnie zasady, w jakich będzie się to odbywać, by zapewnić nam odpowiednie bezpieczeństwo, jak i sobie samym.

zobacz materiał »
7 maja 2020

Koniec mentolowych papierosów!

Przypominamy że od 20 maja, wchodzi w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych oraz tych z kapsułką smakową. Jest to efektem implementacji dyrektywy tytoniowej. Mimo prowadzonej akcji informacyjnej trwającej od 4 marca to dla wielu palaczy zakaz sprzedaży tych papierosów może być zaskoczeniem.

zobacz materiał »
6 maja 2020

Koniec z papierowymi paragonami?

W tzw. specustawie covidowej rząd zezwolił przedsiębiorcom na rezygnację z tradycyjnej formy potwierdzenia zakupów. Już niedługo możliwe będzie, że przewracające się po portfelach paragony trafią na nasze telefony.

zobacz materiał »
30 kwietnia 2020

Idą wybory sprawdź swoja skrzynkę

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, które mają odbyć się 10 maja w sposób korespondencyjny, nastąpił boom na masowy zakup skrzynek na listy.

zobacz materiał »
30 kwietnia 2020

Otwarcie przedszkoli i żłobków dla kogo?!

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę decyzję, o otwarciu od 6 maja żłobków i przedszkoli, ma się to stać pod szczególnym "reżimem sanitarnym". Przedstawiono również wytyczane co do opiekunów i rodziców w sprawie pierwszeństwa do skorzystania z tych placówek.

zobacz materiał »