15 maja 2020

Idziesz do dentysty? Dostaniesz po kieszeni!

Epidemia wszystkim daje się we znaki, niestety kolejne etapy odmrażania gospodarki niemile zaskakują wzrostami cen w wielu sektorach. Także usług dentystycznych czy stomatologicznych. Udając się do gabinetów po ponownym ich otwarciu, możemy być niemiło zaskoczeni. Nowe cenniki biją po oczach.

Gabinety stomatologiczne w całym kraju wprowadzają tzw. opłatę epidemiologiczną, możemy się spodziewać podwyżek nawet 300 zł.

Gabinety i kliniki stomatologiczne na różny sposób radzą sobie z opłatą epidemiologiczną. Podniesienie cen usług wynika z astronomicznych cen, jakie w związku z epidemią powstały w artykułach związanych ze środkami ochrony osobistej (takich jak maseczki czy płyny do dezynfekcji).

Część gabinetów podniosła ceny za wszystkie usługi, by w ten sposób uwzględnić poniesiony koszt dodatkowych środków ochrony osobistej. Inne nie zdecydowały się na podniesienie cen, ale wprowadziła dodatkową tzw. opłatę epidemiologiczną.

Zapewne sytuacja byłaby inna, gdyby do stosowania środków ochrony osobistej należałoby stosować się tylko w nielicznych sytuacjach. Obecnie jednak jesteśmy zobowiązani do stosowania ich w każdym przypadku.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

14 maja 2020

Nowe zasady programu Czyste Powietrze

Pomimo pandemii koronawirusa nie ma żadnego zawieszenia w sprawie rozpatrywania wniosków z programu Czyste Powietrze. Zatem każdy z nas może wymienić swojego "kopciucha" lub ocieplić dom poprzez złożenie wniosku i otrzymać spore dofinansowanie na proekologiczne rozwiązania w swoim domu.

zobacz materiał »
12 maja 2020

Obostrzenia dla czworonogów?


Jak uważa FDA, w przypadku psów i kotów również niezbędne jest utrzymanie dystansu społecznego. Najnowsze badania w tej kwestii pojawiły się 30 kwietnia b.r. Podkreślić w tym miejscu należy, że nie istnieją żądne dowodu na istotną rolę zwierząt w rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Na świecie jest niewielki odsetek zwierząt nim zarażonych.

zobacz materiał »
11 maja 2020

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetyczek – na zmienionych zasadach!

Jak z pewnością każdy użytkownik Facebooka zauważył salony fryzjerskie pełne nadziei otwierają już możliwości zapisu na zabiegi fryzjerskie oraz kosmetyczne. Dodając jednocześnie zasady, w jakich będzie się to odbywać, by zapewnić nam odpowiednie bezpieczeństwo, jak i sobie samym.

zobacz materiał »
7 maja 2020

Koniec mentolowych papierosów!

Przypominamy że od 20 maja, wchodzi w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych oraz tych z kapsułką smakową. Jest to efektem implementacji dyrektywy tytoniowej. Mimo prowadzonej akcji informacyjnej trwającej od 4 marca to dla wielu palaczy zakaz sprzedaży tych papierosów może być zaskoczeniem.

zobacz materiał »
6 maja 2020

Koniec z papierowymi paragonami?

W tzw. specustawie covidowej rząd zezwolił przedsiębiorcom na rezygnację z tradycyjnej formy potwierdzenia zakupów. Już niedługo możliwe będzie, że przewracające się po portfelach paragony trafią na nasze telefony.

zobacz materiał »