20 maja 2020

Harmonogram egzaminów 2020

Jak zapowiadano, informacje o terminach tegorocznych egzaminów pojawiły się z odpowiednim wyprzedzeniem. Z uwagi na pandemię koronawirusa egzamin ósmoklasisty nie mógł odbyć się w pierwotnie założonym terminie. Istotne było bowiem to by przeprowadzić je w sposób nikogo nie krzywdzący, a zarazem maksymalnie bezpieczny.

Kiedy egzaminy?

8-29 czerwca-egzamn maturalny (rezygnacja z egzaminów ustnych)
16-18 czerwca – egzamin ósmoklasistów
22-9 lipca – egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie ( formuła 2012 i formuła 2017)
17-28 sierpnia – egzamin zawodowy (formuła 2019)

Terminy dodatkowe i wyniki egzaminów

Egzamin ósmoklasisty, termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści będą mogli poznać do 31 lipca. Szkoły otrzymają wtedy zaświadczenia.
Egzamin maturalny, termin dodatkowy został zaplanowany na od 8 do 14 lipca 2020 r. Wyniki egzaminu maturalnego zarówno w terminie głównym, jak i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzaminy poprawkowe natomiast przewidziane są od 8 września, a ich wyniki będzie można poznać do 30 września.

Ponadto w piśmie do Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 kwietnia 2020 r. prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący Rady napisał:
„egzaminy zewnętrzne stanowią obiektywną i porównywalną w skali kraju miarę poziomu przygotowania kandydatów do podjęcia dalszej nauki, co stwarza równe szanse w staraniu się o dostęp do następnego etapu edukacji. Dlatego w opinii Rady także w roku pandemii rekrutacja powinna zostać przeprowadzona w oparciu o wyniki centralnych egzaminów zewnętrznych”.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 maja 2020

Kwarantanna dla Polaków pracujących w UE zniesiona

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. mówi, że w czasie trwania pandemii osoby przyjeżdżające do Polski będą zobowiązane do: przekazania na granicy informację nt. miejsca zamieszkania bądź miejsca, w którym będą przebywać a także numer telefonu. Informacje te będą przekazywane przez straż graniczna wojewodom oraz odpowiednim służbom sanitarnym.

zobacz materiał »
18 maja 2020

Projekt ustawy antyprzemocowej

Ogłoszony przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ustawy przewiduje, że w przypadku sprawcy przemocy policja będzie mogła wydać nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego wspólnie z ofiarą mieszkania lub zakaz zbliżania się. W sytuacji, gdy sprawca się nie zastosuje, grozić mu będzie kara finansowa lub areszt.

zobacz materiał »
15 maja 2020

Idziesz do dentysty? Dostaniesz po kieszeni!

Epidemia wszystkim daje się we znaki, niestety kolejne etapy odmrażania gospodarki niemile zaskakują wzrostami cen w wielu sektorach. Także usług dentystycznych czy stomatologicznych. Udając się do gabinetów po ponownym ich otwarciu, możemy być niemiło zaskoczeni. Nowe cenniki biją po oczach.

zobacz materiał »
14 maja 2020

Nowe zasady programu Czyste Powietrze

Pomimo pandemii koronawirusa nie ma żadnego zawieszenia w sprawie rozpatrywania wniosków z programu Czyste Powietrze. Zatem każdy z nas może wymienić swojego "kopciucha" lub ocieplić dom poprzez złożenie wniosku i otrzymać spore dofinansowanie na proekologiczne rozwiązania w swoim domu.

zobacz materiał »
12 maja 2020

Obostrzenia dla czworonogów?


Jak uważa FDA, w przypadku psów i kotów również niezbędne jest utrzymanie dystansu społecznego. Najnowsze badania w tej kwestii pojawiły się 30 kwietnia b.r. Podkreślić w tym miejscu należy, że nie istnieją żądne dowodu na istotną rolę zwierząt w rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Na świecie jest niewielki odsetek zwierząt nim zarażonych.

zobacz materiał »