18 czerwca 2020

Zdalne lekcje po wakacjach?

Jeżeli sytuacja związana z epidemią będzie tego wymagała, czekać nas będzie powrót do nauki zdalnej od września. Najprawdopodobniej obowiązkowe będzie prowadzenie zajęć internetowych odpowiadających stacjonarnemu planowi lekcji.Już teraz było ciężko, a ciąg dalszy tej praktyki powoduje problemy z dostępem do sprzętu i pogodzenia nauki zdalnej z codziennymi obowiązkami.


Zdalne lekcje po wakacjach odbywałyby się w innej formie niż dotychczasowe. Nauczyciele byliby bowiem zobowiązani do przeprowadzenia wszystkich lekcji według planu lekcji, który obowiązywałby przy nauczaniu w szkole.

Dotychczasowe lekcje zdalne jak informują nas rodzice trwały w młodszych klasach czasem tylko przez 2 godziny, a spora część lekcji była wysyłana w formie zleconych zadań do samodzielnego wykonania przez dzieci.


W tym miejscu pojawiają się wątpliwości nie tylko dotyczące dostępu do sprzętu, ale również paraliżowałoby rodziców którzy (zwłaszcza w odniesieniu do młodszych dzieci) byliby najzwyczajniej w świecie uziemieni.

Miejmy jednak nadzieje, że obecna sytuacja ulegnie poprawie i wszystko wróci do normy, łącznie z lekcjami. Bo paraliż związany z pieczą nad dziećmi odbije się nie tylko na funkcjonowaniu rodziny, ale także odbije się na możliwościach wykonywania czynności zawodowych przez rodziny z dziećmi.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

15 czerwca 2020

Rozszerzenie uprawnień dla kierowców kat. B

Projekt nowej ustawy pozwolić może na rozszerzenie uprawnień kierowców z prawem jazdy na kategorie B. Ma to pozwolić kierowcom na prowadzenie samochodów o większej masie. Z pewnością wprowadzenie takich regulacji pozwoli na znaczne ułatwienie pracy w transporcie.

zobacz materiał »
14 czerwca 2020

Kupujesz samochód używany? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o rękojmie!

Nie da się ukryć, że kupując samochód z drugiej ręki, można czuć bezradność w obliczu wad, które najczęściej wychodzą na jaw po przeglądzie technicznym. Warto pamiętać, że nowy nabywca wcale nie jest pozbawiony ochrony prawnej w tej dziedzinie, która pomaga wyegzekwować od sprzedającego rekompensatę lub pozwala nawet na odstąpienie od umowy. Taką ochroną jest właśnie tytułowa rękojmia.

zobacz materiał »
10 czerwca 2020

"Ciąża plus" już od 1 lipca!

Ustawa nazywana „Ciąża plus” ma wejść w życie 1 lipca 2020 r. Przyznaje kobietom w ciąży prawo bezpłatnego dostępu do leków. Dostęp do bezpłatnych leków będzie przysługiwał kobietom przez cały okres ciąży (objęcie omawianym uprawnieniem kobiet w okresie połogu zostało odrzucone przez sejm)

zobacz materiał »
9 czerwca 2020

Opłaty za autostradę – nowelizacja przepisów

Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o drogach publicznych reguluje kwestię poboru opłat, który będzie realizowany za pomocą pozycjonowania satelitarnego (a nie na podstawie systemu radiowego jak to miało miejsce do tej pory), do uiszczenia opłaty będzie można wykorzystać darmową aplikację mobilną, która ma ułatwić to zadanie.

zobacz materiał »
5 czerwca 2020

Masz oczko wodne czy basen? - Uważaj na nowe prawo pierwokupu!

Uruchomienie od lipca programu Moja woda, ochrzczonego za sprawą słów Andrzeja Dudy mianem programu dopłat do oczek wodnych, ma na celu ograniczenie skutków oraz występowania suszy w Polsce. Niewiele z nas jednak wie, że skorzystanie z tej dopłaty niesie za sobą pewien niedogodny haczyk.

zobacz materiał »