29 czerwca 2020

Nawet 500 zł mandatu za śmieci!

Liczyliśmy, że śmieci znikną za 9 zł miesięcznie. Podwyżka opłat ...Spory odsetek polaków wymiguje się od obowiązku płacenia opłat za wywóz śmieci. Obecnie czują się oni bezkarni, ale Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji już pracuje nad zmianą przepisów. Poniżej część opracowywanych założeń.

Zgodnie z projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykroczeń, które uprawnia strażników straży gminnych do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

Przewidziane jest, że strażnik miejski albo gminny będzie miał możliwość nałożenia mandatu do 500 zł na osobę, mowa tu o osobie, która nie złożyła deklaracji, na podstawie której ustalana jest wysokość opłaty za wywóz śmieci.

Taka sama kara ma dotknąć również te osoby, które podają nieprawdę w tej deklaracji-np. Poprzez zaniżenie liczby domowników, przez co płaci mniej za śmieci, lub nie segreguje odpadów.

Strażnik będzie miał prawo ukarać mandatem również osobę, która zadeklarowała się do założenia kompostownika, chcąc skorzystać z ulgi za jego posiadanie, a w rzeczywistości tego kompostownika nie ma lub mimo jego posiadania, to w praktyce z niego nie korzysta.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

25 czerwca 2020

To już pewne! - Dzieci wrócą do szkół we Wrześniu


Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś, że od września dzieci oraz młodzież wrócą do szkół a studenci z początkiem października na uczelnie. Dodał, że to już pewna decyzja a Polsce nie grozi ponowne zamknięcie gospodarki spowodowanej koronawirusem.

zobacz materiał »
24 czerwca 2020

Powstaje nowe prawo- będziesz musiał zgłosić, czym grzejesz w domu!

Nowy, zaproponowany przez Ministerstwo Klimatu sposób walki ze smogiem spowoduje, że pod lupę urzędników trafią urządzenia grzewcze, dotyczyć to będzie jednakowo domów jednorodzinnych, szpitali czy kościołów.

zobacz materiał »
23 czerwca 2020

Alimenty natychmiastowe

W sejmie trwają prace nad natychmiastowym świadczeniem alimentacyjnym. Pierwsze obwieszczenie, odnośnie kwot alimentów natychmiastowych Minister Sprawiedliwości powinien ogłosić do 30 listopada 2020 r.

zobacz materiał »
22 czerwca 2020

Kolejne zmiany dla kierowców już w sejmie

19 czerwca odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy w sejmie. Zapowiedziano zdecydowanie więcej zmian dla kierowców, niż początkowo zakładano. Między innymi czasowego wyrejestrowania aut osobowych, czy uproszczeń w procedurach związanych z rejestracją pojazdów.

zobacz materiał »
19 czerwca 2020

Sytuacja epidemiologiczna na terenie województwa podkarpackiego

Jak rozwija się epidemia COVID-19 w województwie podkarpackim? Ile przypadków? (STAN NA 19.06, godz. 11:00)

zobacz materiał »