30 czerwca 2020

POLICYJNA MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH 2020

Interaktywna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2020Opublikowana w ubiegłym roku mapa wypadków drogowych ze względu na bardzo pozytywny odbiór doczekała się swojej kontynuacji.W tym roku została dodana możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.
Codziennie, przez cały okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od pierwszego dnia wakacji.
Ma ona na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg zwłaszcza w tak "aktywnym wyjazdowo" okresie, jakim są wakacje.
Mapa z pewnością porusza wyobraźnie, gdy wiemy, że za każdym punktem zaznaczonym na niej, kryje się ludzka tragedia. Uczulamy każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów drogowych, nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.
Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się większej ilości punktów na mapie, warto zastosować się do poniższych zasad:
- Sprawdzenie przed wyjazdem stanu technicznego pojazdu, (w tym ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych)
- Respektowanie przepisów ruchu drogowego, (szczególnie w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach)
- Dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, drogowych, oraz swoich umiejętności
- Redukcja prędkości przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
- Nie wyprzedzanie, ani nieomijanie pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
- Sygnalizacja manewrów na drodze z odpowiednim wyprzedzeniem i w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu
- Ograniczenie do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystanie z zestawu głośnomówiącego.
Przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 czerwca 2020

Nawet 500 zł mandatu za śmieci!

Spory odsetek polaków wymiguje się od obowiązku płacenia opłat za wywóz śmieci. Obecnie czują się oni bezkarni, ale Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji już pracuje nad zmianą przepisów. Poniżej część opracowywanych założeń.

zobacz materiał »
25 czerwca 2020

To już pewne! - Dzieci wrócą do szkół we Wrześniu


Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś, że od września dzieci oraz młodzież wrócą do szkół a studenci z początkiem października na uczelnie. Dodał, że to już pewna decyzja a Polsce nie grozi ponowne zamknięcie gospodarki spowodowanej koronawirusem.

zobacz materiał »
24 czerwca 2020

Powstaje nowe prawo- będziesz musiał zgłosić, czym grzejesz w domu!

Nowy, zaproponowany przez Ministerstwo Klimatu sposób walki ze smogiem spowoduje, że pod lupę urzędników trafią urządzenia grzewcze, dotyczyć to będzie jednakowo domów jednorodzinnych, szpitali czy kościołów.

zobacz materiał »
23 czerwca 2020

Alimenty natychmiastowe

W sejmie trwają prace nad natychmiastowym świadczeniem alimentacyjnym. Pierwsze obwieszczenie, odnośnie kwot alimentów natychmiastowych Minister Sprawiedliwości powinien ogłosić do 30 listopada 2020 r.

zobacz materiał »
22 czerwca 2020

Kolejne zmiany dla kierowców już w sejmie

19 czerwca odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy w sejmie. Zapowiedziano zdecydowanie więcej zmian dla kierowców, niż początkowo zakładano. Między innymi czasowego wyrejestrowania aut osobowych, czy uproszczeń w procedurach związanych z rejestracją pojazdów.

zobacz materiał »