16 lipca 2020

Areszt za Halloween - Projekt ustawy!

Chcą karać za Halloween. Więzienie za "cukierek albo psikus" - Planeta

Halloween w Polsce zostanie zakazane? Obecnie komisja sejmowa zajmie się ustawą, która przewiduje kary za wypowiadanie słów "cukierek albo psikus".

Halloween jest zwyczajem obchodzonym w wielu krajach w wieczór 31 października związanym z maskaradą. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W naszym kraju święto Halloween pojawiło się w latach 90. Główny symbol święta Halloween jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne symbole to duchy, demony, zombie, wampiry lub czarownice.

Projekt ustawy o wspieraniu tradycji narodowych RP zakłada m.in., że "kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni". Ustawa ta została skierowana do Sejmu przez anonimowego obywatela.

Nad petycją pochylić się będą musieli posłowie, a wcześniej zaopiniują ją eksperci z Biura Analiz Sejmowych. Bieg petycji nadała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

15 lipca 2020

Ustawa mocowa!

Dla tysięcy Polaków, którzy w dobie epidemii stracili pracę, lub mają zmniejszone wynagrodzenia, taka opłata będzie bardzo odczuwalna. Już za niecałe trzy miesiące na naszych rachunkach za prąd pojawi się nowa opłata, mocowa. W związku z jej wprowadzeniem wydatki przeciętnej rodziny mogą wzrosnąć nawet o 120 złotych w ciągu roku!

zobacz materiał »
8 lipca 2020

Nowe logo "Miasta Olśnień" wywołało burzę wśród mieszkańców i internautów

Nowe logo "Miasta Olśnień" wywołało burzę wśród mieszkańców i internautów 

"Miasto Jarosław zrobiło sobie logo, a teraz jest na ustach całej branży" - czytamy w nagłówkach na stronach branżowych.

zobacz materiał »
7 lipca 2020

AKCJA LATO - kontrola sanitarnych obiektów żywnościowo-żywieniowych.

Na terenie województwa podkarpackiego w okresie od 29.06.2020 r. do 05.07.2020 r. Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła 65 kontroli sanitarnych obiektów żywnościowo-żywieniowych.

zobacz materiał »
26 czerwca 2020

Bezpieczne Wakacje 2020

Dla dzieci i młodzieży rozpoczynają się wakacje. Okres letni, to także czas wypoczynku dla większości dorosłych, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Aby droga na urlop oraz odpoczynek nad wodą, w górach czy w mieście były udane, warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. 

zobacz materiał »
21 maja 2020

Pracodawca zdecyduje o twoim urlopie

Zgodnie z nadchodzącą aktualizacją tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0 to pracodawca zdecyduje za pracownika, kiedy będzie on mógł odebrać swój zaległy urlop. Zapis w niej zawarty zasada, że zatrudniony nie musi odebrać zaległego urlopu do 30 września ubiegłego roku.

zobacz materiał »