19 lipca 2020

Abonament RTV – Trwa "polowanie"

Abonament RTV 2020. Uwaga na surowe kary!Sumując wysokość kar, za niezapłacony abonament w ostatnim czasie wynosi aż 6,5 miliona złotych. Kontrolerzy polują na osoby, które kupiły telewizor, lecz go nie zarejestrowały. Jeśli nie opłacamy abonamentu, musimy liczyć się z karą, która wynosi równowartość 30-miesięcznych abonamentów (681 zł).

Likwidacja abonamentu RTV


Wbrew doniesieniom rząd niczego nie zmienia w sprawie abonamentu RTV – ani go nie likwiduje, nie ogłasza również amnestii dla osób zadłużonych. Dla potwierdzenia, że była to jedynie plotka, opublikowany został nowy cennik abonamenty RTV przewidziany na rok 2020, który pojawił się na internetowej stronie Poczty Polskiej.

Kto może ubiegać się z opłacenia abonamentu radiowo- telewizyjnego


- osoby, które ukończyły 75. rok życia,
- osoby zaklasyfikowane do I grupy inwalidzkiej,
- kombatanci, którzy są inwalidami wojennymi bądź wojskowymi,
- osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury o wielkości nieprzekraczającej 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Osoba uprawniona do zwolnienia z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego zobowiązana jest do przedstawienia w urzędzie pocztowym dokumentów potwierdzających uprawnienie do zwolnienia oraz oświadczenie, aby uzyskać to zwolnienie.

Abonament RTV 2020 – stawki

Wspomniany wcześniej cennik na rok 2020 podany przez Pocztę Polską przedstawia się następująco:

- Miesięczny abonament za odbiornik telewizyjny+radiofoniczny - 22,70 zł
- Miesięczna abonament za odbiornik radiofoniczny - 7 zł
- Opłata za 1 miesiąc za odbiornik radiofoniczny wynosi 7,00 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 84,00 zł).
- Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 272,40 zł).

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

16 lipca 2020

Areszt za Halloween - Projekt ustawy!

Halloween w Polsce zostanie zakazane? Obecnie komisja sejmowa zajmie się ustawą, która przewiduje kary za wypowiadanie słów "cukierek albo psikus".

zobacz materiał »
15 lipca 2020

Ustawa mocowa!

Dla tysięcy Polaków, którzy w dobie epidemii stracili pracę, lub mają zmniejszone wynagrodzenia, taka opłata będzie bardzo odczuwalna. Już za niecałe trzy miesiące na naszych rachunkach za prąd pojawi się nowa opłata, mocowa. W związku z jej wprowadzeniem wydatki przeciętnej rodziny mogą wzrosnąć nawet o 120 złotych w ciągu roku!

zobacz materiał »
8 lipca 2020

Nowe logo "Miasta Olśnień" wywołało burzę wśród mieszkańców i internautów

Nowe logo "Miasta Olśnień" wywołało burzę wśród mieszkańców i internautów 

"Miasto Jarosław zrobiło sobie logo, a teraz jest na ustach całej branży" - czytamy w nagłówkach na stronach branżowych.

zobacz materiał »
7 lipca 2020

AKCJA LATO - kontrola sanitarnych obiektów żywnościowo-żywieniowych.

Na terenie województwa podkarpackiego w okresie od 29.06.2020 r. do 05.07.2020 r. Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła 65 kontroli sanitarnych obiektów żywnościowo-żywieniowych.

zobacz materiał »
26 czerwca 2020

Bezpieczne Wakacje 2020

Dla dzieci i młodzieży rozpoczynają się wakacje. Okres letni, to także czas wypoczynku dla większości dorosłych, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Aby droga na urlop oraz odpoczynek nad wodą, w górach czy w mieście były udane, warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. 

zobacz materiał »