10 lipca 2020

Wsparcie dla samorządów i przedsiębiorców

10 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się spotkanie  samorządowców i przedsiębiorców z terenu powiatu przeworskiego z Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzatą Jarosińską-Jedynak.

Omówione tematy dotyczyły tarczy antykryzysowej, a także kolejnych planowanych działań rządu, które mają pomóc w ograniczaniu skutków pandemii koronawirusa. Minister przedstawiła założenia i efekty Funduszowego Pakietu Antywirusowego, informację o środkach, jakie będą dostępne w ramach nowego budżetu Unii Europejskiej, a także dotacjach, jakie można uzyskać z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, Starosta Przeworski Bogusław Urban, Członkowie Zarządu Powiatu – Agnieszka Bukowa-Jedynak, Wiesław Bukowski i Jacek Kierepka, Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku Adam Zabłocki wraz z Zastępcą Łukaszem Kawaliło.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

9 lipca 2020

Likwidujemy bariery transportowe

9 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku podpisano umowy na realizację projektów dofinansowanych ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. 

zobacz materiał »
10 lipca 2020

Konferencja prasowa o poparcie Andrzeja Dudy

Razem z Wiceminister #AnnaSchmidtRodziewicz i Wójtem Gminy Tryńcza #RyszardJedruch wzięliśmy udział w konferencji popierającą kandydata na Prezydenta #AndrzejDuda.

zobacz materiał »
1 lipca 2020

Prezydent RP z wizytą w Jaworniku Polskim

Wizyta Prezydenta Polski Andrzeja Dudy w Jaworniku Polskim, który przekazał OSP promesę na kwotę 800tys złotych.

zobacz materiał »
12 czerwca 2020

PUP w Przeworsku a rynek pracy w czasach pandemii

W dobie pandemii postanowiliśmy porozmawiać z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku Panem Adamem Zabłockim, który przedstawił nam obecną sytuację na rynku pracy oraz przygotowanie Urzędu do przyjmowania interesantów.

zobacz materiał »
5 maja 2020

Do szkół trafiły nowe laptopy z programu "Zdalna Szkoła"

Do szkół trafiły nowe laptopy z programu "Zdalna Szkoła". Projekt umożliwiał samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. 

zobacz materiał »