20 lipca 2020

Pułapka w bonie turystycznym!


Bon turystyczny. Dla kogo, kogo obejmuje? Informacje - WiadomościUważajcie na pułapkę czającą się w ustawie wprowadzającej Polski Bon Turystyczny. Urzędnicy sprawdzą, czy rodzice mieli prawo do dodatkowych pieniędzy na wakacje. Jeżeli zostaną wykazane nieprawidłowości, a rodzina zrealizuje bon, to zwróci pieniądze z odsetkami!

Jak się okazuje ZUS w ciągu trzech lat, będzie sprawdzać orzeczenia o niepełnosprawności, uprawniające do bonu w wyższej kwocie dołączone przez rodziców niepełnosprawnych. Jeśli okaże się, że nie powinny otrzymać bonu w takiej kwocie, a bon zostanie zrealizowany, to rodzic będzie musiał zwrócić 1000 zł wraz z odsetkami!

Problem będzie dotyczył również rodziców, którzy oczekują na 500+ na dziecko bądź odpowiednik takiego świadczenia z innego kraju Unii Europejskiej. W sytuacji, gdy urzędy odmówią ich przyznania (np. w momencie ukończenia przez dziecko 18 lat, zanim ustawa o bonie weszła w życie), rodzic także straci prawo do bonu wakacyjnego.

Jeżeli pieniądze nie zostaną zwrócone przez rodziców, zostanie wszczęta egzekucja administracyjna i rodzicom zostaną ściągnięte pieniądze z kąta lub dojdzie do zajęcia pensji.

W sytuacji, gdy dziecko ukończyło 18 lat najpóźniej w dniu wejścia w życie ustawy, bon na takie dziecko nie zostanie przyznany. Ustawa weszła w życie w sobotę 18 lipca. Oznacza to, że dzieci, które najpóźniej 18 lipca osiągnęły pełnoletność, 500 zł na wakacje nie dostaną. Natomiast urodzone 19 lipca i później – programem zostaną już objęte.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 lipca 2020

Abonament RTV – Trwa "polowanie"

Sumując wysokość kar, za niezapłacony abonament w ostatnim czasie wynosi aż 6,5 miliona złotych. Kontrolerzy polują na osoby, które kupiły telewizor, lecz go nie zarejestrowały. Jeśli nie opłacamy abonamentu, musimy liczyć się z karą, która wynosi równowartość 30-miesięcznych abonamentów (681 zł).

zobacz materiał »
16 lipca 2020

Areszt za Halloween - Projekt ustawy!

Halloween w Polsce zostanie zakazane? Obecnie komisja sejmowa zajmie się ustawą, która przewiduje kary za wypowiadanie słów "cukierek albo psikus".

zobacz materiał »
15 lipca 2020

Ustawa mocowa!

Dla tysięcy Polaków, którzy w dobie epidemii stracili pracę, lub mają zmniejszone wynagrodzenia, taka opłata będzie bardzo odczuwalna. Już za niecałe trzy miesiące na naszych rachunkach za prąd pojawi się nowa opłata, mocowa. W związku z jej wprowadzeniem wydatki przeciętnej rodziny mogą wzrosnąć nawet o 120 złotych w ciągu roku!

zobacz materiał »
8 lipca 2020

Nowe logo "Miasta Olśnień" wywołało burzę wśród mieszkańców i internautów

Nowe logo "Miasta Olśnień" wywołało burzę wśród mieszkańców i internautów 

"Miasto Jarosław zrobiło sobie logo, a teraz jest na ustach całej branży" - czytamy w nagłówkach na stronach branżowych.

zobacz materiał »
7 lipca 2020

AKCJA LATO - kontrola sanitarnych obiektów żywnościowo-żywieniowych.

Na terenie województwa podkarpackiego w okresie od 29.06.2020 r. do 05.07.2020 r. Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła 65 kontroli sanitarnych obiektów żywnościowo-żywieniowych.

zobacz materiał »