28 lipca 2020

Wytyczne Gis w sprawie powrotu do szkoły!

W przeddzień zakończenia roku szkolnego premier Mateusz Morawiecki, pytany o organizację roku szkolnego 2020/2021, odpowiedział, że rząd chce, aby uczniowie od 1 września wrócili do szkół.

Wszyscy rodzice z pewną dozą niepewności myślą nad powrotem swoich pociech do szkół od września. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Najprawdopodobniej otrzymamy ją ok. 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Wytyczne GIS


Obecnie wytyczne co do takiego powrotu mówią o częstym myciu rąk, wietrzeniu sal pomiędzy lekcjami oraz zwiększeniu liczby zajęć na otwartej przestrzeni. Co więcej:
- Nie będzie masowego mierzenia temperatury przed wejściem,
- Nie będzie maseczek i rękawiczek dla wszystkich uczniów w czasie lekcji,
- Nie będzie też pojedynczych ławek.

(Maseczki będą wymagane w sytuacji, gdy będzie gromadziła się większa liczba uczniów. Np. podczas akademii/apeli)

Przeziębione dziecko bezwzględnie zostanie w domu


Powstaną również odpowiednie procedury odnośnie do powiadamiania rodziców o wystąpieniu ewentualnej infekcji dziecka. Wg. Założeń taki uczeń zostanie odizolowany, a obowiązkiem rodzica będzie odebranie go ze szkoły. Jak zaznacza rzecznik GIS-Jan Bondar powstać powinna gorąca linia z każdym rodzicem.
„To, co jest nagminne, to co było nagminne w poprzednich latach to to, że ludzie z infekcją szli do pracy, czy do szkoły. To będzie element najtrudniejszy „- zaznacza – Rzecznik GIS.

W sytuacji, gdy infekcja okaże się zakażeniem koronawirusem, do akcji wkroczy powiatowy inspektor sanitarny, który wraz z dyrektorem placówki zadecyduje o ewentualnym zamknięciu placówki i przejściu na system nauczania zdalnego.

Starsi nauczyciele pod specjalną


Pod specjalną ochroną znajdą się starsi nauczyciele oraz pracownicy administracji. Będą oni zwolnieni z zajęć, które wymagają częstego kontaktu z dużą liczbą dzieci:
zajęcia świetlicowe,
dyżury na korytarzu w czasie przerw.
Będą jednak musieli nosić maseczki i rękawiczki. Natomiast Część pracowników szkół np. administracji, będzie zachęcana do pracy zdalnej. W medycynie niczego nie ma „na pewno”

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 lipca 2020

Nowa reforma odpadowa!

Założenia nowej reformy odpadowej zaproponowane przez Ministerstwo Klimatu to powrót do trzyletniego okresu magazynowania, liczenie recyklingu na starych zasadach, zamrożenie opłat marszałkowskich i zrównanie cen dla mieszkańców i firm.

zobacz materiał »
21 lipca 2020

Plan czasowego zniesienia zakazu handlu w niedziele?

Projekt ustawy przygotowany przez pracodawców ma zostać rozpatrzony jeszcze w tym tygodniu przez Radę Dialogu Społecznego. Proponowane zmiany związane są z pojawieniem się koronawirusa. Zakłada on powrót do funkcjonowania sklepów sprzed zakazu niedzielnego handlu.

zobacz materiał »
20 lipca 2020

Pułapka w bonie turystycznym!

Uważajcie na pułapkę czającą się w ustawie wprowadzającej Polski Bon Turystyczny. Urzędnicy sprawdzą, czy rodzice mieli prawo do dodatkowych pieniędzy na wakacje. Jeżeli zostaną wykazane nieprawidłowości, a rodzina zrealizuje bon, to zwróci pieniądze z odsetkami!

zobacz materiał »
19 lipca 2020

Abonament RTV – Trwa "polowanie"

Sumując wysokość kar, za niezapłacony abonament w ostatnim czasie wynosi aż 6,5 miliona złotych. Kontrolerzy polują na osoby, które kupiły telewizor, lecz go nie zarejestrowały. Jeśli nie opłacamy abonamentu, musimy liczyć się z karą, która wynosi równowartość 30-miesięcznych abonamentów (681 zł).

zobacz materiał »
16 lipca 2020

Areszt za Halloween - Projekt ustawy!

Halloween w Polsce zostanie zakazane? Obecnie komisja sejmowa zajmie się ustawą, która przewiduje kary za wypowiadanie słów "cukierek albo psikus".

zobacz materiał »