2 sierpnia 2020

Kontrole i regionalizacje-Co dalej z ograniczeniami?

Szumowski przedstawił pomysł nowego obostrzenia. Wielu osobom może ...Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada koniec z pobłażaniem za brak maseczek. Ponadto jesienią planowana jest regionalizacja i działania punktowe na poziomie powiatów. Zatem od liczby zakażeń zależeć będzie czy w danej miejscowości dzieci wrócą do szkół. Możliwym scenariuszem jest również obowiązkowa rejestracja wesel i pogrzebów.

Zakrywanie twarzy także przy astmie:
Mowa tu przede wszystkim o większej dyscyplinie w kwestii noszenia maseczek i zakończeniu pewnych fikcyjnych tłumaczeń. Jak Twierdzi Szumowski "nie ma przeciwwskazań do zakrywania twarzy. Jak ktoś nie toleruje maseczki, niech założy przyłbice.

Restrykcje w wybranych powiatach:
W sytuacji, w której w danym powiecie liczba zakażeń byłaby nadwyraz wysoka, wprowadzone zostałyby wg planów większe kontrole w sklepach oraz na imprezach rodzinnych (w szczególności wesel w tych powiatach). Prawdopodobne jest zmniejszenie liczby osób na tych uroczystościach.

Rozważany jest również obowiązek rejestracji takiego wydarzenia (tak by wiadomo było, gdzie wesele się odbywa i kto w nim uczestniczy). Oczywiście zgodny z RODO.

Minister Zdrowia twierdzi, że "Tego typu regionalizacja jest ważna w perspektywie jesiennej. Wszyscy wiemy, że we wszystkich rozporządzeniach te formy aktywności są różne. Może to być uczenie w klasach, uczenie zdalne, wymieszane formy. Pytanie więc jakie gdzie zastosować. Chcemy, by wskaźniki tu były bardzo precyzyjne i określone liczbą osób chorych czy zarażanych na 10 tys. mieszkańców."

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

30 lipca 2020

Kwarantanna dla wracających z wakacji?

Wakacje sprawiły, że w pewnym stopniu zapomnieliśmy o pandemii i zagrożeniu, jednak koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Wysoka skala zachorowań na świecie, spowodowała, że scenariusz obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla turystów, powracający z zagranicznego urlopu, jest bardzo realny.

zobacz materiał »
29 lipca 2020

Sytuacja epidemiologiczna SARS-CoV-2 z 29 lipca 2020 r.

Jak informuje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny od dnia 24 stycznia 2020. Od początku wprowadzenia badań w kierunku koronawirusa przebadano ogółem 54 207 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

zobacz materiał »
28 lipca 2020

Wytyczne Gis w sprawie powrotu do szkoły!

Wszyscy rodzice z pewną dozą niepewności myślą nad powrotem swoich pociech do szkół od września. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Najprawdopodobniej otrzymamy ją ok. 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego.

zobacz materiał »
23 lipca 2020

Nowa reforma odpadowa!

Założenia nowej reformy odpadowej zaproponowane przez Ministerstwo Klimatu to powrót do trzyletniego okresu magazynowania, liczenie recyklingu na starych zasadach, zamrożenie opłat marszałkowskich i zrównanie cen dla mieszkańców i firm.

zobacz materiał »
21 lipca 2020

Plan czasowego zniesienia zakazu handlu w niedziele?

Projekt ustawy przygotowany przez pracodawców ma zostać rozpatrzony jeszcze w tym tygodniu przez Radę Dialogu Społecznego. Proponowane zmiany związane są z pojawieniem się koronawirusa. Zakłada on powrót do funkcjonowania sklepów sprzed zakazu niedzielnego handlu.

zobacz materiał »