12 sierpnia 2020

Dwa śmiertelne wypadki w powiecie!

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz11.08.2020 doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Okoliczności tych wydarzeń nie są jeszcze znane. Znamy jednak wstępne ustalenia Policji. We wczorajszych wypadkach zmarło dwie osoby.

Ze wstępnych informacji wynika, że do pierwszego wypadku doszło ok. Godziny 14.22. Wypadek miał miejsce przed zjazdem na nisko. Kierujący samochodem Volkswagen Transporter potrącił pieszego chłopca w wieku 11 lat. Na miejscu trwała ok. godzinna reanimacja.

Następnie podjęta została decyzja o przetransportowaniu chłopca drogą lotniczą do Centrum Urazowego w Rzeszowie. Chłopiec zmarł w szpitalu. Wciąż trwa badanie okoliczności, w jaki sposób chłopiec znalazł się na obwodnicy. Wiemy, jednak że wbiegł on prosto przed nadjeżdżający pojazd.

Na drodze za miejscowością Tyniowice w kierunku Pruchnika kierujący Citroenem na łuku drogi stracił panowanie nad podjazdem w wyniku czego, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie, doprowadził do zdarzenia z prawidłowo prowadzonym pojazdem, marki Volkswagen Transporter w wyniku czego pasażerowie pojazdu Citroen zostali przewiezieni do szpitala. W szpitalu jedna z pasażerek ok. 72-letnia kobieta zmarła.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 sierpnia 2020

Kontrole i regionalizacje-Co dalej z ograniczeniami?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada koniec z pobłażaniem za brak maseczek. Ponadto jesienią planowana jest regionalizacja i działania punktowe na poziomie powiatów. Zatem od liczby zakażeń zależeć będzie czy w danej miejscowości dzieci wrócą do szkół. Możliwym scenariuszem jest również obowiązkowa rejestracja wesel i pogrzebów.

zobacz materiał »
30 lipca 2020

Kwarantanna dla wracających z wakacji?

Wakacje sprawiły, że w pewnym stopniu zapomnieliśmy o pandemii i zagrożeniu, jednak koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Wysoka skala zachorowań na świecie, spowodowała, że scenariusz obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla turystów, powracający z zagranicznego urlopu, jest bardzo realny.

zobacz materiał »
29 lipca 2020

Sytuacja epidemiologiczna SARS-CoV-2 z 29 lipca 2020 r.

Jak informuje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny od dnia 24 stycznia 2020. Od początku wprowadzenia badań w kierunku koronawirusa przebadano ogółem 54 207 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

zobacz materiał »
28 lipca 2020

Wytyczne Gis w sprawie powrotu do szkoły!

Wszyscy rodzice z pewną dozą niepewności myślą nad powrotem swoich pociech do szkół od września. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Najprawdopodobniej otrzymamy ją ok. 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego.

zobacz materiał »
23 lipca 2020

Nowa reforma odpadowa!

Założenia nowej reformy odpadowej zaproponowane przez Ministerstwo Klimatu to powrót do trzyletniego okresu magazynowania, liczenie recyklingu na starych zasadach, zamrożenie opłat marszałkowskich i zrównanie cen dla mieszkańców i firm.

zobacz materiał »