18 sierpnia 2020

Nowe wnioski samorządu powiatowego do Funduszu Dróg Samorządowych

Samorząd powiatu jarosławskiego złożył trzy kolejne wnioski do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa tu o przebudowie odcinków o łącznej długości 25 km. Chodzi o drogi powiatowe: Pruchnik – Kramarzówka – Helusz (9 km), Kidałowice – Rokietnica (dokończenie rozpoczętej już inwestycji, kolejne 9 km) oraz odcinka trasy Jarosław – Łazy (odcinek od Surochowa do Łazów) (6 km).

- Według wstępnych szacunków koszt tych inwestycji będzie wynosił około 50 mln złotych. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych może wynosić od 50% do 80% kosztów inwestycji, a jego wysokość będzie dokładnie znana po ogłoszeniu wyników naboru – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

- Powiat współpracuje w tej kwestii z gminami Pruchnik, Laszki, Chłopice, Rokietnica i gmina wiejską Jarosław.

W każdej z tych trzech inwestycji jezdnia będzie poszerzona do 6 metrów, z utwardzonym poboczem oraz budową chodników w terenie zabudowanym, co znacząco podniesie nie tylko bezpieczeństwo ich użytkowników, ale także komfort jazdy.

Obecnie samorząd powiatowy realizuje cztery inwestycje dofinansowane z Funduszu, także we współpracy z miejscowymi samorządami, o łącznej wartości 8 mln zł. To:

  • Prace na drodze Sośnica-Zadąbrowie o wartości 3,6 mln zł (dofinansowanie z FDS 80%)

  • Przebudowa dróg w gminie Wiązownica z tzw. małym rondem, o wartość 1,9 mln zł dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych 1,1 mln zł.

  • Przebudowa drogi Makowisko-Bobrówka - Wartość zadania 1,2 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych 870 tys. zł.

Przebudowa ul. Kolejowej w Radymnie o wartości zadania 1,3 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych 745 tys. zł.


Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 lipca 2020

Muzea znów otwarte

Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu Oddział Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich będzie ponownie otwarte dla zwiedzających. 

zobacz materiał »
6 lipca 2020

Koncert zespołu piosenki poetyckiej „Mimo wszystko”

Pierwsze wirtualne spotkanie w ramach zadania „Noce z przeworskim Muzeum”. Koncert zespołu piosenki poetyckiej „Mimo wszystko” z Przeworska.

zobacz materiał »
29 lipca 2020

Wotum zaufania i absolutorium dla starosty jarosławskiego

Udzielone przez radnych wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2019 Staroście Jarosławskiemu i Zarządowi Powiatu, to jeden z efektów 23. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 29 czerwca 2020 r.

zobacz materiał »
19 maja 2020

Wypadek na węźle Przemyśl

Jak informuje GDDKiA, w zdarzeniu w Przemyślu ranne zostały trzy osoby. Ruch na węźle Przemyśl kierowany na DK 94. Patrole policji i GDDKiA kierują na objazd.

zobacz materiał »
9 kwietnia 2020

Spis próbny w Radymnie

Od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2020 roku w gminie miejskiej Radymno zostanie przeprowadzony II spis próbny przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 roku.

zobacz materiał »