19 sierpnia 2020

Spotkanie w sprawie ASF

Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego:

13 sierpnia 2020 roku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu, poświęcone bieżącej sytuacji epizootycznej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Ze względu na trwającą sytuację epidemiologiczną posiedzenie odbyło się w formie wideokonferencji.

W posiedzeniu uczestniczyli Burmistrzowie Miast i Wójtowie Gmin z terenu powiatu jarosławskiego, Komendant Powiatowy Policji, Komendant Powiatowy Państwowej  Straży Pożarnej, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Biuro Powiatowe w Jarosławiu, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Jarosławiu, Nadleśniczy Nadleśnictw Jarosław i Kańczuga.

Powiatowy Lekarz Weterynarii omówił bieżącą sytuację epizootyczną, zasady bioasekuracji stad przed chorobą. Wydał także niżej wymienione rekomendacje do stosowania w powyższej działalności:

  • akcja informacyjna wśród rolników powiatu jarosławskiego poprzez rozwieszanie ulotek i plakatów w miejscach zwyczajowo przyjętych

  • intensywny sanitarny odstrzał dzików oraz polowań

  • dalsze poszukiwanie padłych dzików lub ich szczątków.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

18 sierpnia 2020

Nowe wnioski samorządu powiatowego do Funduszu Dróg Samorządowych

Samorząd powiatu jarosławskiego złożył trzy kolejne wnioski do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa tu o przebudowie odcinków o łącznej długości 25 km. Chodzi o drogi powiatowe: Pruchnik – Kramarzówka – Helusz (9 km), Kidałowice – Rokietnica (dokończenie rozpoczętej już inwestycji, kolejne 9 km) oraz odcinka trasy Jarosław – Łazy (odcinek od Surochowa do Łazów) (6 km).

zobacz materiał »
26 lipca 2020

Muzea znów otwarte

Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu Oddział Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich będzie ponownie otwarte dla zwiedzających. 

zobacz materiał »
6 lipca 2020

Koncert zespołu piosenki poetyckiej „Mimo wszystko”

Pierwsze wirtualne spotkanie w ramach zadania „Noce z przeworskim Muzeum”. Koncert zespołu piosenki poetyckiej „Mimo wszystko” z Przeworska.

zobacz materiał »
29 lipca 2020

Wotum zaufania i absolutorium dla starosty jarosławskiego

Udzielone przez radnych wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2019 Staroście Jarosławskiemu i Zarządowi Powiatu, to jeden z efektów 23. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 29 czerwca 2020 r.

zobacz materiał »
19 maja 2020

Wypadek na węźle Przemyśl

Jak informuje GDDKiA, w zdarzeniu w Przemyślu ranne zostały trzy osoby. Ruch na węźle Przemyśl kierowany na DK 94. Patrole policji i GDDKiA kierują na objazd.

zobacz materiał »