19 sierpnia 2020

1350 zł "podatku od deszczu" dla nieruchomości o pow. 600M2

Czym pachnie deszcz...? - Aroma4carMinisterstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej planuje wprowadzenie nowego podatku, tzw. podatku od deszczu. Podatek ma na celu pomoc w walce z panującą w Polsce suszą. Według planów nowy podatek ma zostać skierowany do właścicieli nieruchomości o powierzchni co najmniej 600 mkw.

Obecnie taka opłata obejmuje głównie właścicieli nieruchomości o powierzchni co najmniej 3,5 tys. mkw., zabudowanych minimum w 70%. Po zmianach liczba objętych nią nieruchomości wzrośnie 20-krotnie.

"Obecnie muszą ją płacić właściciele 6,9 tys. działek. Opłata za utraconą retencję, która wpływa do Wód Polskich, sięga obecnie 6,24 mln zł, a do samorządów niespełna 700 tys. zł rocznie. Zwiększenie kręgu parapodatników oraz podwyższenie stawek przyniesie beneficjentom 180 mln zł rocznie, które wykorzystają na inwestycje łagodzące skutki suszy i przeciwdziałanie podtopieniom. Do Wód Polskich wpłynie z tej kwoty 135 mln zł"

Kto zapłaci?

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zdradza, że nowy podatek będzie skierowany do wszystkich właścicieli nieruchomości o powierzchni co najmniej 600 mkw, zabudowanych w 50%.

Podatek wyniesie 1350 zł od deszczu, na gospodarstwo domowe
Koszty nowego podatku nie będą małe. Mogą one wynieść nawet 1350 zł na jedno gospodarstwo domowe. Kwota ta ma zasilić inwestycje związane z przeciwdziałaniem skutkom suszy i podtopień.


Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

18 sierpnia 2020

Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg!

Po zdarzeniu na przejeździe zmiany w komunikacji na linii Stalowa Wola – Przeworsk. Przewoźnik PKP Intercity organizuje zastępczą komunikację autobusową. O zmianach w komunikacji na trasie Stalowa Wola – Przeworsk podróżni informowani są na stacjach i przystankach.

zobacz materiał »
12 sierpnia 2020

Dwa śmiertelne wypadki w powiecie!

11.08.2020 doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Okoliczności tych wydarzeń nie są jeszcze znane. Znamy jednak wstępne ustalenia Policji. We wczorajszych wypadkach zmarło dwie osoby.

zobacz materiał »
2 sierpnia 2020

Kontrole i regionalizacje-Co dalej z ograniczeniami?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada koniec z pobłażaniem za brak maseczek. Ponadto jesienią planowana jest regionalizacja i działania punktowe na poziomie powiatów. Zatem od liczby zakażeń zależeć będzie czy w danej miejscowości dzieci wrócą do szkół. Możliwym scenariuszem jest również obowiązkowa rejestracja wesel i pogrzebów.

zobacz materiał »
30 lipca 2020

Kwarantanna dla wracających z wakacji?

Wakacje sprawiły, że w pewnym stopniu zapomnieliśmy o pandemii i zagrożeniu, jednak koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Wysoka skala zachorowań na świecie, spowodowała, że scenariusz obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla turystów, powracający z zagranicznego urlopu, jest bardzo realny.

zobacz materiał »
29 lipca 2020

Sytuacja epidemiologiczna SARS-CoV-2 z 29 lipca 2020 r.

Jak informuje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny od dnia 24 stycznia 2020. Od początku wprowadzenia badań w kierunku koronawirusa przebadano ogółem 54 207 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

zobacz materiał »