23 sierpnia 2020

5000 zł za wyrzucanie śmieci do lasu!

Nie zostawiaj śmieci w lesie! - Podlaskie24Należy zauważyć, że odpady porzucone w lesie to nie tylko kwestia generowania kosztów, ale również ogromny problem dla natury. Ciężko stwierdzić co kieruje " śmieciarzami" bo czy nie chcielibyśmy mieć wszyscy czystych lasów?, a nie jak teraz na spacerach podziwiać porozrzucane śmieci, butelki i większe gabarytowo opony. Michał Woś stwierdził , że by skutecznie walczyć o czyste lasy, niezbędne są zmiany.Obecnie działa 2 tys. pułapek; w tym roku ich liczba wzrośnie do 5 tys., co kosztować będzie ok 1 mln zł. W przyszłym roku resort zaplanował kolejne 5 tysięcy pułapek i dodatkowy sprzęt do obserwacji, (np. drony).Resort środowiska przygotował także projekt ustawy, który zmienia kodeks wykroczeń i wzmacnia kary za zaśmiecanie lasów. Grzywna pieniężna ma być podniesiona z obecnych 500 zł do 5 tysięcy zł. Dodatkowo sąd będzie mógł nałożyć karę w formie sprzątania lasu.Oprócz naprawienia wyrządzonej szkody sędziowie będą mieli możliwość nakładania dodatkowej karę w postaci prac społecznych polegających na sprzątaniu obszarów leśnych przez określony czas, (np. miesiąc).Minister środowiska zapowiedział również wprowadzenie kampanii edukacyjnej, podczas której będzie można poznać konsekwencje zaśmiecania lasu.Projekt zmiany przepisów czeka na rejestrację w wykazie prac Rady Ministrów.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 sierpnia 2020

1350 zł "podatku od deszczu" dla nieruchomości o pow. 600M2

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej planuje wprowadzenie nowego podatku, tzw. podatku od deszczu. Podatek ma na celu pomoc w walce z panującą w Polsce suszą. Według planów nowy podatek ma zostać skierowany do właścicieli nieruchomości o powierzchni co najmniej 600 mkw.

zobacz materiał »
18 sierpnia 2020

Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg!

Po zdarzeniu na przejeździe zmiany w komunikacji na linii Stalowa Wola – Przeworsk. Przewoźnik PKP Intercity organizuje zastępczą komunikację autobusową. O zmianach w komunikacji na trasie Stalowa Wola – Przeworsk podróżni informowani są na stacjach i przystankach.

zobacz materiał »
12 sierpnia 2020

Dwa śmiertelne wypadki w powiecie!

11.08.2020 doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Okoliczności tych wydarzeń nie są jeszcze znane. Znamy jednak wstępne ustalenia Policji. We wczorajszych wypadkach zmarło dwie osoby.

zobacz materiał »
2 sierpnia 2020

Kontrole i regionalizacje-Co dalej z ograniczeniami?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada koniec z pobłażaniem za brak maseczek. Ponadto jesienią planowana jest regionalizacja i działania punktowe na poziomie powiatów. Zatem od liczby zakażeń zależeć będzie czy w danej miejscowości dzieci wrócą do szkół. Możliwym scenariuszem jest również obowiązkowa rejestracja wesel i pogrzebów.

zobacz materiał »
30 lipca 2020

Kwarantanna dla wracających z wakacji?

Wakacje sprawiły, że w pewnym stopniu zapomnieliśmy o pandemii i zagrożeniu, jednak koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Wysoka skala zachorowań na świecie, spowodowała, że scenariusz obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla turystów, powracający z zagranicznego urlopu, jest bardzo realny.

zobacz materiał »