28 sierpnia 2020

Koniec prac na powiatowej drodze Sośnica - Zadąbrowie

Dziś zakończył się odbiór techniczny prac na powiatowej drodze Sośnica – Zadąbrowie. Koszt inwestycji to 3,6 mln złotych, z czego aż 80% pochodziło ze wsparcia rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Przy inwestycji, z powiatem jarosławskim współpracowała gmina Radymno.

Odcinek o długości blisko 2 kilometrów, istniejącej, ale będącej w nie kiepskim stanie drogi, został całkowicie odmieniony.

- Jezdnia została poszerzona z 4 do 6 metrów, na całej długości powstał także chodnik – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Zwiększona została także nośność drogi. – Przejmie ona ruch z pobliskiej kopalni żwiru i piasku w Sośnicy, omijając Święte i Radymno – wyjaśnia Janusz Obłoza, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu.

Nie da się ukryć, że ta inwestycja była niezwykle ważna również z uwagi na to, że stanowi ważny trakt dla miejscowych przedsiębiorców rolnych, korzystających z ciężkiego sprzętu rolniczego.

Droga Sośnica – Zadąbrowie to nie jedyna tegoroczna inwestycja drogowa powiatu jarosławskiego współfinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Dzięki naszym staraniom i wsparciu posłów Tadeusza Chrzana i Krzysztofa Sobolewskiego, o pozyskanie pieniędzy z rządowych źródeł, już w tej chwili realizujemy trzy kolejne. To chodnik na drodze Makowisko-Bobrówka, ulica Kolejowa w Radymnie, która będzie doskonałym uzupełnieniem remontowanego dworca PKP w tej miejscowości, a także drogi w gminie Wiązownica z nowym rondem – wyjaśnia starosta Stanisław Kłopot.

Wartość pozostałych inwestycji wyceniana jest na około 4,5 mln złotych (2,7 mln wsparcia z FDS), we współpracy z samorządami gmin, gdzie znajdują się te inwestycje, czyli Wiązownica, gmina wiejska Jarosław oraz Radymno.

Brak opisu.

Brak opisu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 sierpnia 2020

A Ty, za co kochasz Jarosław? Projektu „Jaroslove” ciąg dalszy!

W ramach prac nad diagnozą miasta odbyły się konsultacje społeczne, reprezentanci samorządów szkolnych, organizacji pozarządowych oraz artyści brali udział w dyskusjach i warsztatach, przeprowadzono ankiety wśród uczniów, przedsiębiorców i seniorów. Na stronie internetowej miasta do 15 sierpnia mieszkańcy Jarosławia mogli zgłaszać swoje pomysły na rozwój miasta. To jednak nie wszystko! Autorzy projektu postanowili pójść jeszcze o krok dalej i bezpośrednio zapytać jarosławian:, za co oni kochają swoje miasto?

zobacz materiał »
26 sierpnia 2020

Przed pierwszym dzwonkiem w szkołach średnich powiatu jarosławskiego

W tym roku szkoły ponadpodstawowe w powiecie jarosławskim przygotowały szeroką ofertę. Chętni mieli możliwość wybrać spośród 26 profili/zawodów w technikach (19 oddziałów we wszystkich szkołach), 16 profili licealnych (16 oddziałów) oraz 13 w szkołach branżowych (8 oddziałów). – W szkołach naszego powiatu zagościły dwa nowe zawody, technik eksploatacji portów i terminali (ZSEiO) oraz technik hodowca koni (ZSOZiR) – dodaje Marta Kurpiel.

zobacz materiał »
19 sierpnia 2020

Spotkanie w sprawie ASF

13 sierpnia 2020 roku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu, poświęcone bieżącej sytuacji epizootycznej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Ze względu na trwającą sytuację epidemiologiczną posiedzenie odbyło się w formie wideokonferencji.

zobacz materiał »
18 sierpnia 2020

Nowe wnioski samorządu powiatowego do Funduszu Dróg Samorządowych

Samorząd powiatu jarosławskiego złożył trzy kolejne wnioski do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa tu o przebudowie odcinków o łącznej długości 25 km. Chodzi o drogi powiatowe: Pruchnik – Kramarzówka – Helusz (9 km), Kidałowice – Rokietnica (dokończenie rozpoczętej już inwestycji, kolejne 9 km) oraz odcinka trasy Jarosław – Łazy (odcinek od Surochowa do Łazów) (6 km).

zobacz materiał »
26 lipca 2020

Muzea znów otwarte

Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu Oddział Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich będzie ponownie otwarte dla zwiedzających. 

zobacz materiał »