30 września 2020

Domy Pomocy Społecznej w powiecie jarosławskim otrzymały wsparcie w ramach projektu „Lepsze jutro”

Podkarpacie: Domy Pomocy Społecznej dofinansowane - Rzeszów, ESKA.plProjekt zakłada wsparcie Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa podkarpackiego poprzez przyznanie grantów finansowych przeznaczonych na łagodzenie skutków choroby COVID-19 oraz zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV2.

- W ramach działań przeciwdziałającym skutkom pandemii, Marszałek Województwa Podkarpackiego wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie realizują projekt „Lepsze jutro”, współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

DPS z terenu powiatu jarosławskiego otrzymały łączne wsparcie w wysokości ponad miliona złotych. Do DPS w Jarosławiu trafiło 195 tys. zł, DPS w Wysocku – 276 tys. zł. DPS w Moszczanach otrzymał 359 tys. zł, zaś DPS w Sośnicy 222 tys. zł.

- Domy Pomocy Społecznej w zależności od potrzeb będą mogły przeznaczyć środki m.in. na zakup i przeprowadzenie testów na COVID-19 czy zapewnienie miejsc do odbywania kwarantanny dla mieszkańców placówek tzw. miejsc przejściowych dedykowanych osobom przebywającym w placówkach, powracającym ze szpitali oraz nowym pensjonariuszom – informuje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Sikorska.

Otrzymane pieniądze będzie można również przeznaczyć m.in. także na:

  • Przygotowanie i funkcjonowanie miejsc odbywania kwarantanny lub miejsc noclegowych i wyżywienia dla pracowników placówek, którzy nie mogą lub nie chcą wrócić do własnych domów i rodzin ze względu na zagrożenie zarażeniem COVID-19.
  • Pomoc psychologiczną i terapeutyczną dla osób jej potrzebujących, zarówno dla mieszkańców placówki jak i kadry.
  • Zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników, personelu medycznego, pensjonariuszy i ich opiekunów (m.in. rękawice jednorazowe, maseczki ochronne, przyłbice, kombinezony, fartuchy, płyn do dezynfekcji powierzchni, ochraniacze na obuwie, płyn do dezynfekcji rąk, czepki ochronne, żele antybakteryjne, maseczki z filtrem, gogle ochronne, termometry).
  • Zakup sprzętu i wyposażenia związanego z walką z COVID-19 m.in. sprzęt do dezynfekcji powierzchni (ozonatory, dekontaminatory) wraz ze środkami eksploatacyjnymi, maty dezynfekcyjne, łóżka składane wraz z materacami, parawany medyczne, koncentratory tlenu, ssaki elektryczne przenośne, lampy bakteriobójcze, termometry bezdotykowe.
  • Zakup sprzętu do wyposażenia i obsługi izolatek: łóżka, ssaki, koncentratory tlenu, stojaki na kroplówki, pościel jednorazowa, naczynia higieniczne.
  • Sfinansowanie zatrudnienia dodatkowej kadry, bezpośrednio pracującej przy mieszkańcach DPS.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

28 września 2020

Obrady 26. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego

Podczas 26. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 28 września 2020 r., radni zdecydowali m.in. o podjęciu kolejnych inwestycji drogowych. Zapoznali się także z aktualną sytuacją związaną z koronawirusem na terenie powiatu jarosławskiego, jak również zdecydowali o udzieleniu upoważnienia zarządowi powiatu, na przeprowadzenie kontroli w Centrum Opieki Medycznej.

zobacz materiał »
17 września 2020

Konferencja prasowa w Zarzeczu

10 września 2020 roku w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyła się konferencja prasowa z okazji premiery spektaklu Prorok. Historia o Prymasie niezłomnym, który będzie wystawiany w ośmiu instytucjach kultury na Podkarpaciu. 

zobacz materiał »
17 września 2020

Rada Rozwoju Miasta Jarosławia zainaugurowała swoją działalność

Współpraca przedstawicieli różnych środowisk, w tym kluczowych instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz przedsiębiorców zaowocuje opracowaniem ostatecznej wersji planu Rozwoju Instytucjonalnego i Planu Rozwoju Lokalnego. W pierwszym etapie członkowie powołanej rady zostaną zaproszeni do zaopiniowania efektów prac zespołu miejskiego w ramach projektu „JarosLove – z miłości do ludzi”.

zobacz materiał »
11 września 2020

Umowa na ponad 700 tys. zł podpisana!

7 września 2020 r. W Ministerstwie Edukacji Narodowej starosta jarosławski Stanisław Kłopot i wicestarosta Mariusz Trojak podpisali umowę o dofinansowanie projektu Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu. Ministerstwo reprezentował z-ca dyrektora Departamentu Funduszy Strukturalnych Karol Bieniek. Wartość projektu wynosi 765 tys. zł. Warto nadmienić także, że samorząd powiatowy w pozyskaniu grantu wspierał wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Andrzej Wyczawski.

zobacz materiał »
3 września 2020

Wsparcie finansowe projektów wyrównujących różnice między regionami

Blisko pół miliona złotych dofinansowania ze środków PFRON trafi na realizację czterech zadań w ramach programu „Wyrównywania Różnic Między Regionami III” na rok 2020 w powiecie jarosławskim.

zobacz materiał »