1 października 2020

Diamentowe oraz złote gody w sali ślubów

ZŁOTE GODY' 2019 r. - zgłoszenia18 par, które w dniu 30 września otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie, są dowodem na wagę słowa i wartość składanej 50 bądź 60 lat temu przysięgi małżeńskiej. Wówczas ślubowali sobie nawzajem czynić wszystko, aby żyć w zgodzie, aby małżeństwo było szczęśliwe i trwałe, w zdrowiu i chorobie, w radościach i smutkach dnia codziennego. 

Swoją postawą i wspólnym przeżyciem wielu lat udowodnili, że można być przez całe życie szczęśliwym, zwłaszcza, że sztuka bycia razem jest niełatwa i wymagająca, a stworzenie długotrwałego i szczęśliwego związku małżeńskiego jest trudne i niezwykle mozolne. To nieustanna praca nad sobą, to miłość, zaufanie, wspólne rozmowy, wiara w siebie, a przede wszystkim wzajemny szacunek. Wszystkie te elementy wybrzmiały dzisiaj wielokrotnie.

Dostojni jubilaci, oprócz medali za długoletnie pozycie małżeńskie prezydenta RP, otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty i słodkie upominki.

Podczas jubileuszy nie zabrakło wzruszeń i pięknych życzeń, a także muzyki pełnej wspomnień. Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z kierownictwem USC - Ewą Rokoszyńską oraz Teresą Olesek, życzyli jubilatom przede wszystkim kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu, radości i troskliwej opieki ze strony najbliższych. Odczytano również listy gratulacyjne od Wójta Gminy Pawłosiów - Mariusza Renia, bowiem wśród dostojnych gości znaleźli się również jubilaci mieszkający poza Jarosławiem.

Jubileusz diamentowych godów obchodzili Józefa i Stanisław Pietluchowie, a złotych godów: Halina i Kazimierz Flakowie, Maria i Władysław Horojdkowie, Czesława i Antoni Szczepańscy, Stanisława i Piotr Trojanowie, Zdzisława i Tadeusz Wróblowie, Stanisława i Józef Kosteccy, Teresa i Stanisław Kotylakowie, Zofia i Mieczysław Ożyłowie, Maria i Władysław Głowaczowie, Teresa i Walenty Januszowie, Alicja i Marian Januszowie, Zofia i Wacław Pajdowie, Kazimiera i Wacław Bojarscy, Franciszka i Stanisław Staniszewscy, Stanisława i Marian Kubachowie, Bernadeta i Bronisław Kurzydłowie oraz Zofia i Józef Flakowie.

Podczas uroczystości obowiązywał reżim sanitarny – zachowywano bezpieczną odległość, zakrywano usta i nos, odstęp czasowy między parami małżeńskimi odbierającymi medale, a wszystko to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo jubilatów.

***

Odznaka - medal jest w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie, w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis: ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE. Medal zawieszony jest na różowej wstążce szerokości 35 mm z pionowym, białym paskiem pośrodku o szerokości 4 mm. Medal jest niezwykłym symbolem szacunku dla wszystkich par wspólnie przechodzących meandry życia codziennego.

Tekst i foto: Barbara Brzezińska

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 października 2020

II etap otwierania Starostwa Powiatowego w Jarosławiu dla Klientów/Petentów – od 1 października

Uprzejmie informujemy, że od 1 października (czwartek) 2020 r. w Starostwie Powiatowym Jarosławiu, wszelkie sprawy urzędowe wnoszone przez Klientów/Petentów będą realizowane TELEFONICZNIE lub OSOBIŚCIE.

zobacz materiał »
30 września 2020

Domy Pomocy Społecznej w powiecie jarosławskim otrzymały wsparcie w ramach projektu „Lepsze jutro”

Projekt zakłada wsparcie Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa podkarpackiego poprzez przyznanie grantów finansowych przeznaczonych na łagodzenie skutków choroby COVID-19 oraz zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV2.

zobacz materiał »
28 września 2020

Obrady 26. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego

Podczas 26. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 28 września 2020 r., radni zdecydowali m.in. o podjęciu kolejnych inwestycji drogowych. Zapoznali się także z aktualną sytuacją związaną z koronawirusem na terenie powiatu jarosławskiego, jak również zdecydowali o udzieleniu upoważnienia zarządowi powiatu, na przeprowadzenie kontroli w Centrum Opieki Medycznej.

zobacz materiał »
17 września 2020

Konferencja prasowa w Zarzeczu

10 września 2020 roku w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyła się konferencja prasowa z okazji premiery spektaklu Prorok. Historia o Prymasie niezłomnym, który będzie wystawiany w ośmiu instytucjach kultury na Podkarpaciu. 

zobacz materiał »
17 września 2020

Rada Rozwoju Miasta Jarosławia zainaugurowała swoją działalność

Współpraca przedstawicieli różnych środowisk, w tym kluczowych instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz przedsiębiorców zaowocuje opracowaniem ostatecznej wersji planu Rozwoju Instytucjonalnego i Planu Rozwoju Lokalnego. W pierwszym etapie członkowie powołanej rady zostaną zaproszeni do zaopiniowania efektów prac zespołu miejskiego w ramach projektu „JarosLove – z miłości do ludzi”.

zobacz materiał »