10 października 2020

Uwaga! Powrót godzin dla seniorów

"Godziny dla seniorów" będą obowiązywały w sklepach w godz. 10-12 /Beata Zawrzel /ReporterJak zapewnia premier Mateusz Morawiecki "Zadecydowaliśmy, że wprowadzamy godziny dla seniorów - od godz. 10 do godz. 12 w sklepach, aptekach i drogeriach; apelujemy, by osoby starsze, na ile można, pozostawały w domach"

Rząd o podejmowanych decyzjach związanych z walką z epidemią będzie nas informował w cyklu tygodniowym – informował premier.

Omawiane godziny dla seniorów obowiązywać będą od czwartku 15 października. I tak jak odbywało się to na wiosnę wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia. Będą mogły dokonać zakupów w sklepach, aptekach i drogeriach od godziny 10 do 12. Minister apelował również, by osoby starsze w miarę możliwości pozostawały w domach.

Jak zapewniał premier, obecnym celem jest utrzymanie gospodarki w możliwie dużym reżimie sanitarnym (lecz na normalnych obrotach).

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 października 2020

Zmęczenie pandemią! Czekają nas długoterminowe skutki restrykcji związanych z pandemią

Przedstawiciele WHO biją na alarm - spadek motywacji do dalszego zachowywania środków ostrożności odbije się na naszym zdrowiu.

zobacz materiał »
28 września 2020

Mieszane opinie na temat teleporad

Od kilku miesięcy nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i całego kraju mają problem, by dostać się do lekarza. Teleporady oraz ograniczona możliwość osobistej wizyty w gabinecie stanowi utrapienie przede wszystkim dla pacjentów.

zobacz materiał »
23 września 2020

Masz zaległy urlop? Musisz wykorzystać go do 30 września 2020. Będą kary!

Zgodnie z przepisami zaległy urlop z 2019 musi zostać wykorzystany do 30 września 2020 roku. Pracodawca, który nie rozliczy do tego terminu wszystkich dni wolnych przysługujących pracownikowi, będzie musiał liczyć się z dotkliwą grzywną. Co za tym idzie pracodawcy, by uniknąć kar, zaczną wysyłać pracowników na przymusowy urlop.

zobacz materiał »
21 września 2020

Zmiana organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu!

Od 22 września (wtorek) 2020 r. w Starostwie Powiatowym Jarosławiu, wszelkie sprawy urzędowe wnoszone przez Klientów/Petentów realizowane będą bezpośrednio w budynku, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym i zarejestrowaniu na określony dzień i godzinę. Zmiany te wynikają ze stanu wyższej konieczności.

zobacz materiał »
15 września 2020

Planowane zmiany w umowie – zlecenie!

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej potwierdza, że obecnie prowadzone są pracę nad wyższymi składkami, które zapłacą przedsiębiorcy.

zobacz materiał »