19 października 2020

LOTTO Superliga: Pewne zwycięstwa jarosławskich tenisistów stołowych

Na początek wyjazdowego maratonu jarosławianie pokonali gdański AZS 3:1. Po raz kolejny liderem mistrzów kraju był Kou Lei. Ukrainiec w Gdańsku grał pewnie i skutecznie. W swoim pierwszym pojedynku urodzony w Chinach tenisista stołowy pokonał Patryka Chojnowskiego 3:0, a następnie Szymona Malickiego 2:0. Autorem trzecie „oczka” w szeregach jarosławskiego zespołu był Sathiyan Gnanasekaran, który debiutował w barwach klubu z Podkarpacia. Reprezentant Indii, który zajmuje aktualnie 32. miejsce w rankingu światowym, w swojej premierowej grze po tie breaku wygrał z Szymonem Malickim 3:2.

Dwa dni później Sokołów S.A. Jarosław odniósł kolejne, szóste zwycięstwo w LOTTO Superlidze. W niecale 90 minut podopieczni Kamila Dziukiewicza pokonali w Grudziądzu miejscową Olimpię-Unię 3:0. Po jednym punkcie dla drużyny prowadzonej przez Kamila Dziukiewicza wywalczyli w niedzielnym meczu Sathiyan Gnanasekaran, Kou Lei i Paweł Chmiel. Pierwszy wygrał z Rosjaninem Maximem Chaplyginem 3:2, mimo że przegrywał już 0:2, a drugi łatwo pokonał Marco Gollę 3:0. Paweł Chmiel z kolei w czterech setach uporał się z Janem Zandeckim 3:1.

- Gratulacje dla całej drużyny za pewne zwycięstwa w Gdańsku i Grudziądzu. Dopisujemy do swojego dorobku sześć punktów i jesteśmy już coraz bliżej czołowych miejsc w LOTTO Superlidze – powiedział Kamil Dziukiewicz, menadżer zespołu Sokołów S.A. Jarosław.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Sokołów S.A. Jarosław 0:3

Maxim Chaplygin - Sathiyan Gnanasekaran 2:3 (11:9, 11:6, 7:11, 8:11, 9:11)

Marco Golla - Kou Lei 0:3 (6:11, 5:11, 5:11)

Jan Zandecki - Paweł Chmiel 1:3 (6:11, 7:11, 11:3, 7:11)

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Sokołów S.A. Jarosław 1:3

Szymon Malicki – Sathiyan Gnanasekaran 2:3 (3:11, 11:5, 8:11, 14:12, 5:11)

Patryk Chojnowski – Kou Lei 0:3 (12:14, 5:11, 6:11)

Tomasz Tomaszuk – Patryk Zatówka 3:2 (8:11, 11:7, 11:8, 5:11, 11:5)

Szymon Malicki – Kou Lei 0:2 (5:11, 6:11)

Sukcesy Flaumenhafta

Tenisista stołowy Kolpingu Jarosław i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu - Wojciech Flaumenhaft kapitalnie zaprezentował się podczas mistrzostw województwa podkarpackiego skrzatów w tenisie stołowym. Przedstawiciel jarosławskiego zespołu w imprezie wywalczył dwa medale.

Wojciech Flaumenhaft zdobył srebrne medale w grze pojedynczej oraz grze podwójnej. To spory sukces młodego tenisisty stołowego, który na co dzień trenuje w ośrodku szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Jarosławiu. Dzięki współpracy z PZTS-em szkolenie w klubie odbywa się na najwyższym poziomie.

Medale Wojciecha Flaumenhafta w mistrzostwach Podkarpacia potwierdzają, że w Jarosławiu szkolenie dzieci i młodzieży prowadzone jest na najwyższym poziomie. Wychowankami klubu są m.in. Dawid Jadam i Anna Brzyska. Pierwszy jest aktualnym mistrzem Polski młodzików, a Brzyska to liderka europejskiej listy kadetek.

Brak opisu.

Brak opisu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

12 października 2020

LOTTO Superliga: Wyjazdowy maraton drużyny Sokołów S.A. Jarosław

Ligowy maraton drużyna Sokołów S.A. Jarosław rozpocznie od starcia z AZS AWFiS Baltą Gdańsk już w najbliższy piątek. Dwa dni później Sokołów S.A. uda się do Grudziądza, aby zmierzyć się z tamtejszą Olimpią-Unią. Wyjazdowy maraton zespół Kamila Dziukiewicza zakończy 23. października meczem z Poltarex Pogonią Lębork.

zobacz materiał »
12 października 2020

Szymon Flaumenhaft z tytułem mistrza Polski żaków!

Turniej na Mazowszu był niezwykle udany dla Flaumenhafta. Młody gracz klubu z powiatu jarosławskiego wspólnie z Samuelem Michną (UKS Lis Sierakowice) wygrali turniej gry podwójnej, pokonując w pojedynku finałowym Fabiana Sprzączaka i Aleksa Pakułe 3:1 (4:11, 11:6, 12:10, 11:7). Podczas całych zawodów Flaumenhaft-Michna przegrała zaledwie dwa sety.

zobacz materiał »
5 października 2020

Cenne wygrane Jarosławia!

Jarosławian do zwycięstwa nad niepokonanymi dotychczas graczami z Bydgoszczy poprowadził duet Kou Lei-Paweł Chmiel. Ukrainiec wygrał z Japończykiem Asuką Machim 3:0, a Paweł Chmiel pokonał najlepszego aktualnie gracza miejscowych – Viacheslava Burova 3:1. Kou i Chmiel przypieczętowali triumf Sokołowa S.A. wygrywając w grze podwójnej z parą Artur Grela/Patryk Jendrzejewski.

zobacz materiał »
28 września 2020

TRZY MEDALE ANNY BRZYSKIEJ NA MISTRZOSTWACH POLSKI KADETEK!

Liderka europejskiej listy do lat 15 w całej imprezie przegrała tylko jeden pojedynek. W półfinale turnieju gry pojedynczej Anna Brzyska uległa Zuzannie Wielgos i ostatecznie wywalczyła brązowy medal. W dwóch pozostałych konkurencjach tenisistka stołowa Kolpingu Jarosław zaprezentowała się znakomicie, stając na najwyższym stopniu podium.

zobacz materiał »
28 września 2020

DWA WAŻNE ZWYCIĘSTWA SOKOŁOWA S.A. JAROSŁAW

Kluczem do zwycięstwa jarosławian w Grodzie Mikołaja Kopernika była znakomita gra Kou Lei. Ukrainiec w Toruniu grał kapitalnie, bez straty seta wygrywając z Damianem Węderlichem i Konradem Kulpą. Pierwszy w sezonie triumf Sokołowa S.A. w LOTTO Superlidze przypieczętowali Paweł Chmiel i Patryk Zatówka, którzy w grze podwójnej ograli Damian Węderlicha i Tomasza Kotowskiego 2:0.

zobacz materiał »