29 października 2020

O sytuacji epidemiologicznej w powiecie na sesji Rady Powiatu Jarosławskiego

Na początku obrad, radni powiatowi mieli okazję odpowiedzieć na apel radnego Tomasza Kuleszy, by część ze swoich diet przeznaczyć na pomoc dla samotnych pacjentów, przebywających na Oddziale Zakaźnym Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Mogą oni w najbliższym czasie przekazywać pieniądze za pośrednictwem starostwa powiatowego.

Wśród informacji przekazanych przez starostę St. Kłopota, o sytuacji epidemiologicznej, były te dotyczące systematycznego zwiększania ilości łózek w jarosławskim szpitalu dla osób zakażonych SARS-CoV-2, co jest zgodne z decyzją wojewody podkarpackiego z 21 października. Starosta odniósł się także m.in. do sytuacji w Domach Pomocy Społecznej w powiecie jarosławskim, informując, że poza DPS w Sośnicy, na dzień dzisiejszy w pozostałych DPS-ach nie stwierdzono przypadków zakażeń koronawirusem. Zasygnalizował pojawiające się problemy z ilością personelu, podkreślając, że na razie opieka jest zapewniona. Starosta wspomniał także o apelu o zgłaszanie się wolontariuszy do pomocy w DPS, gdyby sytuacja z personelem stała się krytyczna.

Podczas sesji radni zapoznali się również z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie jarosławskim za rok szkolny 2019/2020. Dotyczyła ona informacji statystycznych o szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd powiatu jarosławskiego, jak również sukcesów osiągniętych przez uczniów w ubiegłym roku.

Całość obrad 27. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=iA9QXvIaMqg

Brak opisu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 października 2020

„Eko-źródełko zdrowia i wiedzy” w SP nr 6

Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. P. Skargi w Jarosławiu od wielu lat prowadzi edukację ekologiczną. Placówka po raz kolejny z sukcesem przystąpiła do konkursu grantowego i otrzymała 10 tys. zł na realizację ciekawego projektu pn. „Eko-źródełko zdrowia i wiedzy”.

zobacz materiał »
20 października 2020

68 lotników z ziemi jarosławskiej uhonorowano na muralu!

Inicjatywa jego powstania związana była z 80. rocznicą stoczenia bitwy o Anglię – pierwszej kompanii prowadzonej wyłącznie za pomocą lotnictwa.

zobacz materiał »
19 października 2020

OPERACJA „TRWAŁA ODPORNOŚĆ”

W ubiegłym tygodniu żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zwiększyli swoje działania w walce z COVID 19. 

zobacz materiał »
19 października 2020

Posiedzene on-line Parlamentarnego Zespół ds. Suwerenności Lekowej Polski

Przemysł farmaceutyczny w Polsce rośnie, ale nie tak szybko, jak cała gospodarka pod rządami PiS. Nasz rząd dostrzega wartość tego sektora, ale wydaje się, że w polityce lekowej potrzebny jest większy interwencjonizm, aby zapewnić Polakom bezpieczeństwo lekowe – powiedział poseł Tadeusz Chrzan, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Suwerenności Lekowej Polski, który 15 października br. debatował o kondycji krajowego przemysłu farmaceutycznego.

zobacz materiał »
19 października 2020

Zasady przyjęć w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu

Uwaga! W związku z objęciem powiatu jarosławskiego strefą „czerwoną” od 17 października 2020 r., przekazujemy niezbędne informacje, dotyczące funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Jarosławiu w najbliższym czasie.

zobacz materiał »