9 listopada 2020

11 Listopada świętujemy bezpiecznie!

Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie możemy świętować uroczyście, z przemarszem na rynek, wspólnym złożeniem kwiatów w kilku symbolicznych miejscach miasta, z udziałem wielu gości, pocztów sztandarowych, harcerzy oraz Kompanii Honorowej WP. 

Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza do świętowania 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  • godz. 18.00, kolegiata jarosławska

Msza św. w intencji Ojczyzny.

  • Pomnik Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, ul. Opolska

Złożenie kwiatów w dogodnym dla delegacji czasie.

Stosujmy zalecenia sanitarno-epidemiologiczne!

  • W tym dniu budynek Ratusza zostanie podświetlony w barwach narodowych.

 

Pomnik Przyjaźni Polsko-Węgierskiej jest jednym z kilku symbolicznych miejsc, w których od kilku lat, podczas uroczystych obchodów, delegacje mogły złożyć biało-czerwone wiązanki. Obchody rozpoczynaliśmy spotkaniem przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki oraz złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą 20. rocznicę wyjścia z Ziemi Jarosławskiej Kompanii Legionów w boje o wolność Ojczyzny. Kolejnym punktem był ww. pomnik, a zakończeniem świętowania była główna uroczystość na jarosławskim rynku i złożenie kwiatów pod tablicą na Ratuszu upamiętniającą twórców II Rzeczpospolitej na czele z marszałkiem Józefem Piłsudskim - Honorowym Obywatelem Miasta Jarosławia. 

W tym roku, poza pomnikiem przy ul. Opolskiej, w pozostałych lokalizacjach złożenie kwiatów nie jest możliwe, ze względu na prowadzone obecnie prace remontowo-budowlane.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

9 listopada 2020

Drużyna wolontariuszy rusza z pomocą!

797 393 277 to nowy numer telefonu, który uruchamiamy specjalnie dla osób potrzebujących wsparcia w ramach miejskiego Centrum Wolontariatu. Numer został aktywowany już dziś tj. 9 listopada. Od tego dnia pracownicy urzędu będą pełnili dyżury w godz. 8.00-20.00.

zobacz materiał »
6 listopada 2020

Infolinia wsparcia ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych

Z założenia infolinia ma być narzędziem pomocniczym, wykorzystywanym wyłącznie
w przypadku całkowitego braku możliwości złożenia wniosku o pomoc inną drogą (zarówno przez internetową aplikację „Platforma wsparcia WOT”, jak też w formie tradycyjnej – za pomocą pisma czy faksu).

zobacz materiał »
2 listopada 2020

Zorganizujmy wspólnie miejski wolontariat!

Tworzymy drużynę wolontariuszy! Przyłącz się!

 

zobacz materiał »
29 października 2020

„POMAGAMY WSZĘDZIE, GDZIE JEST TAKA POTRZEBA”

Gdy sytuacja epidemiologiczna w kraju postawiła WOT w stan wzmożonej gotowości, żołnierze
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wstrzymali szkolenia rotacyjne i zintegrowane, po to aby ze zwiększoną siłą przystąpi 
do walki z COVID 19. Wśród nich w pomoc lokalnej społeczności bez wahania włączył się także ppor. OT Leniar.

zobacz materiał »