13 listopada 2020

Pomóż Dorocie wrócić do rodziny – Zostań Dawcą szpiku!

Fundacja DKMS po raz kolejny organizuje akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku na terenie powiatu łańcuckiego i okolic. Tym razem w nowych warunkach, ponieważ ze względu na Covid-19 większość działań przenosimy do internetu. Mieszkańcy powiatu łańcuckiego wielokrotnie okazali solidarność z osobami chorymi na nowotwory krwi tłumnie rejestrując się w bazie potencjalnych Dawców Szpiku.

Poniżej przedstawiamy historię Doroty:

Mam na imię Dorota i mam 38 lat. Wraz z mężem Robertem oraz dwójką dzieci – 4-letnią Olą oraz 7-letnim Oliwierem mieszkamy w Woli Dalszej, małej miejscowości położonej niedaleko Łańcuta. Pochodzi stąd większość naszej rodziny i przyjaciół. W sierpniu podczas rutynowych badań krwi okazało się, że moje wyniki budzą pewne wątpliwości. Dwa tygodnie później usłyszałam diagnozę – zespół mielodysplastyczny, zabrzmiało to jak wyrok… . W październiku przekształcił się w ostrą białaczkę szpikową. Obecnie moje życie rodzinne zostało zmienione na szpitalną rzeczywistość. Jestem poddawana chemioterapii i już wiem, że zostałam zakwalifikowana do przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego.

Dotychczas moje życie wyglądało zupełnie normalnie – rodzina, przyjaciele, marzenia, plany. Teraz wszystko się przewartościowało, dotychczasowe problemy stały się nieistotne. Marzę o tym, by znalazł się mój zgodny bliźniak genetyczny, który pozwoli mi wrócić do męża i naszych dzieci, który da mi szansę na nowe życie! Wcześniej spędzaliśmy dużo czasu razem, często z naszymi przyjaciółmi. W wolnych chwilach czytałam książki, słuchałam muzyki.

Dlatego zwracam się do Was z apelem – pomóżcie! Nie tylko mi, ale i Innym chorym. Dobro zawsze wraca, dla tego kto potrafi je podarować. Proszę Was o rejestrację w bazie Fundacji DKMS. Dla Was to tylko kilka minut, dla mnie i Innych chorych to szansa na nowe, normalne życie…

 

Są dwie metody pobrania materiału genetycznego do przeszczepienia

Brak opisu.

Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy kliknąć w link :

https://www.dkms.pl/pl/pomoz-dorocie

i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną. Ważne, aby była to świadoma decyzja.

Ponadto każdy, kto chce się zarejestrować jako potencjalny Dawca szpiku ma możliwość zamówienia tzw. ”Zestawu na 5!” zawierającego 10 pakietów rejestracyjnych, który umożliwia zarejestrowanie znajomych i rodziny. Wystarczy tylko wysłać mail na adres kamil.stachowicz@dkms.pl z dopiskiem „Pomóż Dorocie i Innym!”, w treści maila wpisując imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. W ciągu dwóch dni roboczych skontaktuje się koordynator, który opowie o szczegółach. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców szpiku w bazach, tym więcej szans na życie dla Pacjentów takich jak Dorota.

Na oddziałach hematologicznych są tysiące osób, które zmagają się z nowotworem krwi. Szacuje się, że w Polsce co 40 minut ktoś słyszy taką diagnozę, co daje ponad 13 000 osób rocznie. Blisko 700 Pacjentów kwalifikowanych jest do przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Wszystkie te osoby potrzebują Twojej pomocy!

Kto może zostać potencjalnym Dawcą szpiku ?

Brak opisu.

Kontakt:

Kamil Stachowicz – Fundacja DKMS, e-mail: Kamil.Stachowicz@dkms.pl, tel.: +48 22 882 95 55

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

9 listopada 2020

11 Listopada świętujemy bezpiecznie!

Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie możemy świętować uroczyście, z przemarszem na rynek, wspólnym złożeniem kwiatów w kilku symbolicznych miejscach miasta, z udziałem wielu gości, pocztów sztandarowych, harcerzy oraz Kompanii Honorowej WP.

zobacz materiał »
9 listopada 2020

Drużyna wolontariuszy rusza z pomocą!

797 393 277 to nowy numer telefonu, który uruchamiamy specjalnie dla osób potrzebujących wsparcia w ramach miejskiego Centrum Wolontariatu. Numer został aktywowany już dziś tj. 9 listopada. Od tego dnia pracownicy urzędu będą pełnili dyżury w godz. 8.00-20.00.

zobacz materiał »
6 listopada 2020

Infolinia wsparcia ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych

Z założenia infolinia ma być narzędziem pomocniczym, wykorzystywanym wyłącznie
w przypadku całkowitego braku możliwości złożenia wniosku o pomoc inną drogą (zarówno przez internetową aplikację „Platforma wsparcia WOT”, jak też w formie tradycyjnej – za pomocą pisma czy faksu).

zobacz materiał »
2 listopada 2020

Zorganizujmy wspólnie miejski wolontariat!

Tworzymy drużynę wolontariuszy! Przyłącz się!

 

zobacz materiał »