18 listopada 2020

Niewybuchy w Laszkach zabezpieczone!

Wczoraj w Laszkach policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów. Rano mężczyzna, prowadzący prace ziemne związane z przyłączem do instalacji wodociągowej, ujawnił pociski. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika.

Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze komisariatu policji w Radymnie. Z ustaleń wynikało, że ujawnione niewybuchy to pocisk artyleryjski, granat moździerzowy, granat ręczny oraz dwie sztuki zapalników produkcji niemieckiej, pochodzące z czasów II wojny światowej.

Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie sprawdzili teren i usunęli niewybuchy.

Na terenie powiatu jarosławskiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo, że są skorodowane i na pozór niegroźne, w rzeczywistości mogą być nadal niebezpieczne. Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. Nie ruszajmy ich. O takim znalezisku należy od razu powiadomić policję.

Fot. KPP Jarosław

Skorodowane granaty i zapalniki pochodzące z czasów II wojny światowej

Skorodowany pocisk artyleryjski

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

17 listopada 2020

Sprawcy napadu na sklep w Przeworsku ujęci

Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 listopada po godz. 19. Do dyżurnego z Przeworska zadzwoniła roztrzęsiona ekspedientka jednego ze sklepów. Kobieta oświadczyła, że do sklepu, w którym pracuje weszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc jej nożem, zażądali wydania pieniędzy, które znajdowały się w kasie. Po kradzieży uciekli ze sklepu.

zobacz materiał »
12 listopada 2020

Dewastacja wiaduktu kolejowego w Radymnie z amfetaminą w tle i pasażerami w bagażniku

W sobotę przed godz. 19, do dyżurnego jarosławskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o dewastacji wiaduktu kolejowego w Radymnie. Z podanej informacji wynikało, że grupa mężczyzn maluje farbami wiadukt.

zobacz materiał »
12 listopada 2020

Nielegalne automaty do gier w Jarosławiu

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jarosławskiej komendy, w jednym z lokali na terenie Jarosławia zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych.

zobacz materiał »
17 maja 2019

„Trzeźwe popołudnie”

Wydział Ruchu Drogowego KPP w Jarosławiu 17 maja br prowadził działania „Trzeźwe popołudnie”. Na 808 przebadanych osób 5 prowadziło pod wpływem alkoholu.

zobacz materiał »
6 marca 2019

Potrącenie na przejściu

Dwie osoby zostały potrącone na przejściu dla pieszych przy ulicy Jana Pawła II w Jarosławiu.

zobacz materiał »