19 listopada 2020

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

W związku z okresem jesienno-zimowym dzielnicowi sprawdzają miejsca gromadzenia się osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu i rozmawiają z osobami mieszkającymi samotnie. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby te potrzebują wsparcia i opału na zimę. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. 

Koronawirus w Polsce: bezdomni w dramatycznej sytuacji - WiadomościPogoda za oknem nie jest jeszcze zimowa, jednak należy pamiętać, że nawet kilka stopni powyżej zera, to warunki, które mogą być przyczyną śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Takie okoliczności są szczególnie niebezpieczne dla ludzi samotnych i bezdomnych. Dlatego dzielnicowi sprawdzają miejsca na terenie całego powiatu jarosławskiego, gdzie przebywać mogą osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu, odmrożeniem, a w rezultacie utratą zdrowia lub życia.

Mundurowi sprawdzają opustoszałe budynki, a także miejsca, gdzie przebywają i mieszkają osoby samotne. Kontrolują altany, pustostany i tereny dworców oraz miejsca, w których gromadzą się bezdomni narażeni na zamarznięcia. Policjanci rozmawiają z tymi osobami i dopytują, czy mają zapewniony opał oraz odpowiednie warunki. Informują także o możliwości udzielenia im pomocy tj. uzyskania opału, gorących posiłków, o wyznaczonych jadłodajniach i działających schroniskach.  

Każdy z nas może okazać swoją pomoc. Nie bądźmy obojętni - możemy uratować komuś życie. Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jesteśmy w stanie zasygnalizować o miejscach przebywania bezdomnych. W dostępnej aplikacji należy wybrać oznaczenie „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, a następnie nanieść znacznik na konkretne miejsce na mapie. Policjanci odbiorą taki sygnał i sprawdzą, czy ktoś we wskazanym rejonie potrzebuje pomocy.  

Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą osobę potrzebującą - nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą być zagrożeni wychłodzeniem. Nasz jeden telefon często może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić pod numer 112, a odpowiednie służby sprawdzą ten sygnał i zaopiekują się osobą, potrzebującą pomocy.

Fot. KPP Jarosław

Policjant kontroluje miejsce przebywania osoby bezdomnej

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

18 listopada 2020

Niewybuchy w Laszkach zabezpieczone!

Wczoraj w Laszkach policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów. Rano mężczyzna, prowadzący prace ziemne związane z przyłączem do instalacji wodociągowej, ujawnił pociski. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika.

zobacz materiał »
17 listopada 2020

Sprawcy napadu na sklep w Przeworsku ujęci

Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 listopada po godz. 19. Do dyżurnego z Przeworska zadzwoniła roztrzęsiona ekspedientka jednego ze sklepów. Kobieta oświadczyła, że do sklepu, w którym pracuje weszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc jej nożem, zażądali wydania pieniędzy, które znajdowały się w kasie. Po kradzieży uciekli ze sklepu.

zobacz materiał »
12 listopada 2020

Dewastacja wiaduktu kolejowego w Radymnie z amfetaminą w tle i pasażerami w bagażniku

W sobotę przed godz. 19, do dyżurnego jarosławskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o dewastacji wiaduktu kolejowego w Radymnie. Z podanej informacji wynikało, że grupa mężczyzn maluje farbami wiadukt.

zobacz materiał »
12 listopada 2020

Nielegalne automaty do gier w Jarosławiu

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jarosławskiej komendy, w jednym z lokali na terenie Jarosławia zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych.

zobacz materiał »
17 maja 2019

„Trzeźwe popołudnie”

Wydział Ruchu Drogowego KPP w Jarosławiu 17 maja br prowadził działania „Trzeźwe popołudnie”. Na 808 przebadanych osób 5 prowadziło pod wpływem alkoholu.

zobacz materiał »