1 grudnia 2020

Nowy tomograf komputerowy dla jarosławskiego szpitala

W skromnej uroczystości, ze względu na obostrzenia sanitarne, wzięli udział poseł Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski Stanisław Kłopot i radny powiatowy Kamil Dziukiewicz, archiprezbiter ks. Andrzej Surowiec wraz z kapelanem szpitalnym ks. Januszem Kluzem oraz dyrekcja i pracownicy jarosławskiego szpitala.

Modułowa pracownia z nowoczesnym tomografem komputerowym o wartości około 2,5 mln złotych została 1 grudnia uroczyście przekazana do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. – Cieszę się, że mogłam pomóc w procedurze przekazania tego sprzętu z Ministerstwa Zdrowia do powiatu jarosławskiego. Liczę, że będzie użyteczny, bo jest tomografem bardzo nowoczesnym – mówiła podczas dzisiejszego wydarzenia poseł Józefa Szczurek-Żelazko, ówczesna wiceminister zdrowia.

- W tym roku jarosławski szpital otrzymał ponad siedem milionów złotych dodatkowej pomocy. W zdecydowanej większości związana jest ona z przeciwdziałaniem COVID-19, ale są także zakupy, takie jak przekazany dziś tomograf komputerowy, które przydadzą się Centrum Opieki Medycznej w przyszłych latach – informuje starosta Stanisław Kłopot.

Ogółem wartość zakupów przekazanych z Ministerstwa Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych czy za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego to około 5 mln złotych. To między innymi respiratory, kardiomonitory, łóżka reanimacyjne, pompy infuzyjne. - Z rządowych źródeł pochodzą również środki ochrony osobistej dla personelu szpitala o wartość 1,1 mln zł – mówi poseł Tadeusz Chrzan, którego starania w Warszawie przyniosły skutek w postaci tomografu przekazanego przez Ministerstw Zdrowia.

O jarosławskim szpitalu nie zapomina także samorząd powiatowy. – Mowa m.in. o 1,5 miliona złotych na sprzęt doposażający oddział ginekologiczno-położniczego, czyli aparacie USG, histeroskopie, laparoskopie, łóżku porodowym, systemie nadzoru okołoporodowego i zestawie narzędzi chirurgicznych – dodaje starosta Stanisław Kłopot. Samorząd powiatowy wsparł również finansowo wykonanie węzła cieplnego dla COM za 100 tys. zł.

- Olbrzymim sercem wykazali się także prywatni sponsorzy, fundacje i stowarzyszenia oraz ludzie dobrej woli z całej Polski. Były zarówno przekazy pieniężne, rzeczowe, jak również pomoc, którą trudno wycenić finansowo, a która miała równie wielkie znaczenie, tak jak np. wiosenna akcja szycia maseczek przez wolontariuszy. Oceniamy, że wartość tej pomocy, to około 600 tysięcy złotych – podaje dyrektor COM, Piotr Pochopień.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

24 listopada 2020

Osocze na wagę złota

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie prowadzi akcję pobierania osocza od osób, które przeszły zakażenie koronawirusem.

zobacz materiał »
16 listopada 2020

Zagłosuj na Podkarpackie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!

Oddaj głos na Podkarpackie!

Decydujący wpływ na wygraną naszych reprezentantów mają działania internautów. Klikajcie, czytajcie i udostępniajcie wpisy z bloga, Facebooka oraz Instagrama rudeiczarne.pl i sprawcie, że Podkarpackie stanie na podium.

zobacz materiał »
13 listopada 2020

Pomóż Dorocie wrócić do rodziny – Zostań Dawcą szpiku!

Fundacja DKMS po raz kolejny organizuje akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku na terenie powiatu łańcuckiego i okolic. Tym razem w nowych warunkach, ponieważ ze względu na Covid-19 większość działań przenosimy do internetu. Mieszkańcy powiatu łańcuckiego wielokrotnie okazali solidarność z osobami chorymi na nowotwory krwi tłumnie rejestrując się w bazie potencjalnych Dawców Szpiku.

zobacz materiał »
9 listopada 2020

11 Listopada świętujemy bezpiecznie!

Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie możemy świętować uroczyście, z przemarszem na rynek, wspólnym złożeniem kwiatów w kilku symbolicznych miejscach miasta, z udziałem wielu gości, pocztów sztandarowych, harcerzy oraz Kompanii Honorowej WP.

zobacz materiał »
9 listopada 2020

Drużyna wolontariuszy rusza z pomocą!

797 393 277 to nowy numer telefonu, który uruchamiamy specjalnie dla osób potrzebujących wsparcia w ramach miejskiego Centrum Wolontariatu. Numer został aktywowany już dziś tj. 9 listopada. Od tego dnia pracownicy urzędu będą pełnili dyżury w godz. 8.00-20.00.

zobacz materiał »