30 marca 2014

XLIII Krajowa wystawa psów rasowych

Sześciu krajowej sławy sędziów oceniało psie piękności zaszeregowane do ośmiu klas wystawowych m.in. klasy szczeniąt, klasy użytkowej, championów i weteranów. Każdy z czworonogów  przyporządkowany został również według rasy do jednej z dziesięciu grup m.in. owczarki i inne psy pasterskie, psy gończe czy charty. W sumie zaprezentowały się 124 rasy psów. Najpiękniejszym psem wystawy został Lhasa Apso, należący do grupy psów do towarzystwa. Pies maści blond zachwycił sędziego oceniającego, Andrzeja Kaźmierskiego i otrzymał tytuł "Best In Show". Drugi był należący do grupy chartów – Whipper, trzeci Jamnik krótkowłosy króliczy, natomiast miejsce czwarte zdobył Czarny terier rosyjski. Nagrody dla zwycięzców 43. Krajowej Wystawy Psów Rasowych wręczył zastępca burmistrza Stanisław Misiąg. Organizatorem wystawy był Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Przemyślu.

TX:

Monika Polita

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Urząd Miasta Jarosławia

Foto:

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

25 marca 2014

Czy 27 lip z ulicy Żeromskiego zostaną wycięte

27 drzew może zostać wyciętych z braku konkretnego rozwiązania komunikacyjno-parkingowego na ul. Żeromskiego.

zobacz materiał »
21 marca 2014

Targi Edukacyjne dla gimnazjalistów

Placówki oświatowe powiatu jarosławskiego zaprezentowały się dziś podczas Targów Edukacyjnych zorganizowanych przez Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Starostę Jarosławskiego.

zobacz materiał »
24 marca 2014

Zbieraj nakrętki – pomóż Hospicjum

Zbieranie nakrętek jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno - ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Nakrętki po napojach czy detergentach zbierają nie tylko wolontariusze, ale także szkoły, urzędy oraz osoby prywatne. W dniach od 31.03.2014 r. do 04.04.2014 r. Burmistrz Miasta Jarosławia wspólnie z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci organizuje akcję pt. „Nakręć się na pomaganie” w szkołach i placówkach oświatowych podległych Gminie Miejskiej Jarosław.      

zobacz materiał »
23 marca 2014

Skutki wyrzucania płonących zniczy do kontenerów

Skutki wyrzucania płonących zniczy do kontenerów

zobacz materiał »
22 marca 2014

Z ostatniej chwili - Wypadek na autostradzie A4

Do wypadku doszło dzisiaj tj. 22.03.2014 gdzie w godzinach wieczornych  na odcinku Radymno - Jarosław pojazd z nieznanych przyczyn uderzył w barierki.

Więcej informacji wkrótce...

zobacz materiał »