8 kwietnia 2014

Przyszedł Do Nas od Boga - uroczystość w SzP Nr 9

Organizowane przez szkołę spotkania artystyczne przebiegały już w klimacie piosenki wędrownej i szantowej. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem: „Przyszedł  do nas od Boga..." i poświęcone było Janowi Pawłowi II.

Bardzo się cieszę, że mogę być z wami na tym Przeglądzie, tym bardziej, że dotyczy on wspaniałej postaci, jaką był Jan Paweł II, Honorowy Obywatel Miasta Jarosławia - mówił burmistrz Andrzej Wyczawski.

W przeglądzie wzięli udział soliści,  zespoły wokalne oraz taneczne z: Miejskiego Przedszkola nr 8 i nr 9, Szkoły Podstawowej nr 6, nr 10 oraz 11; Zespołu Szkół im. Jana Pawła II; Publicznego Gimnazjum nr 1 i nr 3. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko piosenki religijne, ale również folklor góralski. Wszyscy młodzi wykonawcy, nauczyciele oraz rodzice pociech otrzymali na pamiątkę spotkania dyplomy i nagrody. Natomiast Halina Kic, dyrektor SP nr 9 odebrała od burmistrza Andrzeja Wyczawskiego album ze zdjęciami z wizyty w naszym mieście Karola Wojtyły, jeszcze jako kardynała. W wydarzeniu uczestniczył również zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn oraz Jarosław Pagacz, przewodniczący Rady Miasta.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 kwietnia 2014

Pierwszy Wiosenny Plener uczniów ZSP

Pierwszy Wiosenny Plener uczniów ZSP

zobacz materiał »
3 kwietnia 2014

Światowy dzień Autyzmu w SP nr 11

W Szkole Podstawowej nr 11 im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu odbyła się się globalna akcja „Zaświeć się na niebiesko“. 

zobacz materiał »
2 kwietnia 2014

Powiatowy Konkurs "Śladem Wielkich Polaków"

 „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,  lecz przez to kim jest”/Jan Paweł II/

2 kwietnia Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących organizował I edycję Powiatowego Konkursu  „Śladem Wielkich Polaków”- Jan Paweł II

zobacz materiał »
28 marca 2014

Debata o Unii Europejskiej

"Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej" - to tytuł trzeciej już debaty zorganizowanej w szkole w Cieszacinie Wielkim.

zobacz materiał »
31 marca 2014

Finał Banachiady

 W dniu 31 marca 2014 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste podsumowanie II Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.

zobacz materiał »