16 kwietnia 2014

Misterium Wielkanocne w wykonaniu uczniów Prywatnego Gimanzjum SN

Ostatni dzień przedświąteczny spędzony w szkole zakończył się miłą niespodzianką przygotowaną przez p. Elżbietę Stokłosę z grupą uczniów I i II klasy gimnazjum. Było to Misterium Wielkanocne wprowadzające w atmosferę Triduum Paschalnego i zapowiadające radość Wielkanocy. Świąteczny nastrój stworzyli uczniowie I klasy szkoły podstawowej, którzy wraz z Anią Sochą zaśpiewali radosną piosenkę o najpiękniejszych dniach w roku. Natomiast młodzież przywołała sceny z męki i śmierci Pana Jezusa, które poparte odpowiednio dobraną muzyką i obrazami z prezentacji multimedialnej oraz refleksyjnymi tekstami, były okazją do zadumy i zatrzymania się nad Tajemnicą Bożej Miłości do człowieka.

żródło: http://gim.niepokalanki.edu.pl/index.php/94-misterium-wielkanocne

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

5 kwietnia 2014

VIII Przegląd Chórów w Radymnie

W sobotę 5 kwietnia w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul kard. Stefana Wyszyńskiego w Radymnie odbył się VIII Podkarpacki Przegląd Chórów "PIEŚNI PASYJNE" zorganizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie

zobacz materiał »
7 kwietnia 2014

Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie

7 kwietnia br. odbył się XIII Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu pod hasłem „Małe stworzenia, duże zagrożenie”

zobacz materiał »
6 kwietnia 2014

"Żołnierze Niezłomni" - koncert Piekarczyka i Czajkowskiego

6 kwietnia w Sali Lustrzanej odbył się koncert poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. W niedzielnym programie zaprezentowali się artyści – Leszek Czajkowski oraz Paweł Piekarczyk.

zobacz materiał »
13 marca 2014

Finał XIX Spotkań Artystycznych

13 marca 2014 r. Koncertem galowym zakończyły się tegoroczne XIX Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży, przegląd dorobku kulturalnego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

zobacz materiał »
22 lutego 2014

III MIEDZYNARODOWE DNI MUZYKI FORTEPIANOWEJ IM. MARII TURZAŃSKIEJ

22 lutego, w sto trzecią rocznicę przyjścia na świat Fryderyka Chopina, w Sali Lustrzanej CKiP odbył się wieczór słowno-muzyczny pt. „ Listy i muzyka Chopina”, stanowiący początek obchodów III Międzynarodowych Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej.

zobacz materiał »