24 kwietnia 2014

Uzależnieniom mówimy NIE

26 kwietnia odbył się finał „Uzależnieniom mówimy NIE” to temat akcji profilaktycznej, a jednocześnie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawnych z Jarosławia. Jego organizatorem jest burmistrz Andrzej Wyczawski, zaś koordynatorem Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

14 kwietnia br. w konkursie zorganizowanym w sali narad UM Jarosławia, wzięło udział 40 czwartoklasistów ze wszystkich jarosławskich podstawówek. Był on uwieńczeniem serii prelekcji dotyczących problematyki uzależnień, zorganizowanych w marcu tego roku. Uczniowie mieli za zadanie przenieść na papier, za pomocą kredek i flamastrów, swoje wyobrażenia dotyczące uzależnienia od szkodliwych używek. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas jutrzejszego finału.

Akcja profilaktyczna „Uzależnieniom mówimy NIE" jest organizowana od kilku lat. Edycja wiosenna przeznaczona jest dla szkół podstawowych, jesienna dla młodzieży gimnazjalnej.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

12 kwietnia 2014

Maraton Krótkofalarski

Maraton Krótkofalarski

zobacz materiał »
18 kwietnia 2014

Życzenia Świąteczne od TwojaTV

Szczegółowe informacje w materiale...

zobacz materiał »
17 kwietnia 2014

"Kupuj na raty zostań Melonerem"

Nastąpiło uroczyste wręczenie symbolicznego czeku laureatce ogólnopolskiego konkursu" Kupuj na raty zostań Melonerem" organizowanego przez Santander Consumer Bank.

zobacz materiał »
9 kwietnia 2014

Sympozjum o bł JP II na PWSTE

Wkładowi Jana Pawła II w rozwój wychowania w duchu wartości polskiego Papieża poświęcono specjalne sympozjum naukowe, które  w dniach 9 – 10 kwietnia 2014 r. z okazji zbliżającej się kanonizacji Błogosławionego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Duszpasterza Akademickiego PWSTE w Jarosławiu, ks. dra Stanisława Dyndała. Przybyli na nie uczestnicy i prelegenci zgłębiali najważniejsze nurty nauczania pontyfikatu Papieża.

zobacz materiał »
11 kwietnia 2014

Uroczystości pod Pomnikiem Katyńskim

Ponad 250 ofiar NKWD oraz 96 osób tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem upamiętnia pomnik na dziedzińcu Kościoła pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Tam 11 kwietnia br., 74 lata po zbrodni katyńskiej oraz 4 lata po katastrofie smoleńskiej, mieszkańcy miasta uczcili pamięć o tych tragicznych wydarzeniach. Mszy św. przewodniczył ks. bp Adam Szal, a kwiaty pod pomnikiem złożyła m.in. delegacja Urzędu Miasta na czele z burmistrzem Andrzejem Wyczawskim.

zobacz materiał »