23 kwietnia 2014

V "Marsz po zdrowie"

Marsz odbywał się w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, którego tematem przewodnim w tym roku są choroby przenoszone przez wektory. Wektory to organizmy, które są przenosicielami patogenów i pasożytów. Poprzez wędrówkę i kontakt z otoczeniem przenoszą groźne drobnoustroje na inne organizmy, często na ludzi. W ten sposób mogą wywoływać choroby, które zagrażają zdrowiu lub życiu człowieka. Przykładem wciąż groźnej choroby pasożytniczej jest malaria. Do chorób przenoszonych przez wektory należą także m.in.: kleszczowe zapalenie mózgu oraz borelioza.

Celem organizatorów Marszu było uświadomienie młodym ludziom jak ważne jest dbanie o zdrowie oraz mądre i przemyślane prowadzenie aktywnego trybu życia – co starała się na wstępie przekazać zgromadzonym pani Renata Majkut-Lotycz z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jarosławiu. W Marszu wziął udział Pan Paweł Bartkiewicz – Naczelnik Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego oraz nauczyciele i pedagodzy z 10 jarosławskich placówek oświatowych.

Wymarsz nastąpił z parkingu pod sklepem Frac przez tzw. Błonia do lasu Kidałowickiego, gdzie członkowie Organizacji Społeczno-Wychowawczej „Strzelec” przygotowali ogniska z pieczeniem kiełbasy.

TX: Pedagog A. Socha ZSBiO Jarosław

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

24 kwietnia 2014

I Przedszkolny Przegląd Twórczości Brzechwy i Tuwima

„Kaczka dziwaczka”, „Lokomotywa”, „Stonoga”, to tytuły tylko niektórych utworów, z jakimi zmagały się dzieci na I Przedszkolnym Przeglądzie Twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 9. Wydarzenie odbyło się 24 kwietnia i wzięły w nim udział dzieci z wszystkich miejskich przedszkoli.

zobacz materiał »
26 kwietnia 2014

Magia Kolorów

Materiał nadełsłany przez ZSLiT

zobacz materiał »
10 kwietnia 2014

IV REGIONALNY KONKURS WIEDZY O BŁ. JANIE PAWLE II

10 kwietnia Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu był gospodarzem finału IV Regionalnego Konkursu Wiedzy o błogosławionym Janie Pawle II. Tegoroczna edycja zorganizowana została pod hasłem: "Spraw, aby nasza praca przyczyniła się do budowania życia godnego człowieka w sprawiedliwości i pokoju”.

zobacz materiał »
19 marca 2014

Pruchnickie Suszki

Pruchnickie Suszki

zobacz materiał »
18 kwietnia 2014

Dzień Niemiecki w ZSTiO

Dzień Niemiecki w ZSTiO

zobacz materiał »