6 maja 2014

Ulica zdrowia”: bezpłatnie kontroluj stan zdrowia

w ciągu kilku godzin z bezpłatnych badań medycznych skorzystało ponad 300 osób. W pakiecie znajdowało się badanie słuchu, stóp, poziomu glukozy we krwi, czy ciśnienia tętniczego. Na rynku stanął również mobilny punkt poboru krwi. Tym razem dodatkowo zachęcaliśmy osoby w wieku 18-50 lat do rejestracji w Centralnym Rejestrze Dawców Szpiku. Wymagało to zaledwie pobrania próbki krwi na badanie zgodności antygenów HLA. Wszystkich zainteresowanych badaniami medycznymi zapraszamy na ul. Grodzką i rynek za miesiąc, 3 czerwca.

„Ulica zdrowia" to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie realizowane w ramach programu „Bezpieczny Jarosław". W ubiegłym roku była to akcja pn. „Słuchobus". Wówczas podczas sześciu spotkać z bezpłatnych badać skorzystało łącznie kilkaset osób.
 

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Jarosławia

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

3 maja 2014

Uroczystości 3-cio Majowe

Była pierwszą nowoczesną konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. 223 lata temu uchwalona została Konstytucja 3 Maja. W rocznicę tego wydarzenia jarosławianie uczcili ten najważniejszy akt prawny suwerennego państwa.

zobacz materiał »
2 maja 2014

"Święto Flagi"

Jak co roku jarosławianie wzięli udział w obchodach Święta Flagi, wyrażając w ten sposób szacunek do symboli narodowych. Biel i czerwień pojawiła się na budynkach użyteczności publicznej i głównych ulicach miasta, ale najwięcej narodowych barw było na Rynku, gdzie w rodzinnej atmosferze świętowaliśmy, to jedno z najmłodszych świąt państwowych.

zobacz materiał »
1 maja 2014

1 Maja w Jarosławiu

1 Maja w Jarosławiu

zobacz materiał »
25 kwietnia 2014

XIII Zlot Gwiaździsty

Na terenie dawnego opactwa ss. benedyktynek w Jarosławiu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników „Zlotu Gwiaździstego Śladami Przeszłości”. Tegoroczny temat tego wyjątkowego konkursu brzmiał „Edukacja wczoraj i dziś, czyli szkoła we wspomnieniach moich dziadków i pradziadków”.

zobacz materiał »
29 kwietnia 2014

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

zobacz materiał »