4 grudnia 2013

Jarosław "Liderem Edukacji" po raz trzeci

Miasto Jarosław już po raz trzeci z rzędu otrzymało certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznawany przez komisję ekspertów reprezentujących środowiska akademickie. 27 listopada br., podczas gali finałowej w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, certyfikat oraz dodatkowe wyróżnienie „Primus” odebrał zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn.

Już po raz trzeci Miasto Jarosław otrzymało dokumenty poświadczające wysokie osiągnięcia w dziedzinie oświaty. Znaleźliśmy się wśród 52 gmin i powiatów z całej Polski, które w opinii ekspertów wyróżniają się skutecznymi działaniami oświatowymi, propagowaniem wysokich standardów edukacyjnych i budowaniem podstaw gospodarki wiedzy na poziomie lokalnym. Dodatkowo Zarząd Fundacji uhonorował nasze miasto wyróżnieniem „Primus" za uzyskanie maksymalnej liczby punktów rankingowych (100). Statuetkę oraz pamiątkowe dyplomy odebrał zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn. W uroczystości uczestniczyła także naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej, Magdalena Lehnart. 

O przyznaniu wyróżnienia decydowało sześciu recenzentów - wybitni przedstawiciele świata polskiej nauki specjalizujący się w problematyce rozwoju systemu edukacji i promocji szkolnictwa. Z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: prof. dr. hab. Dariusz Rott - członek prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Halina Rusek i dr Zbigniew Widera; z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. Maciej Mitręga; z Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie prof. Krzysztof Czekaj oraz wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wilczek. Podstawą otrzymania certyfikatu była wypełniona ankieta, która trafiła do gmin i powiatów realizujących samodzielnie bądź we współpracy z partnerami społecznymi, ciekawe projekty edukacyjne skierowane do uczniów, studentów, nauczycieli itp. Ważnym wyznacznikiem były również osiągnięcia w zakresie wspierania rozwoju naukowego, sportowego i kulturalnego młodzieży, wsparcie rozwoju infrastruktury edukacyjnej, skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na edukację i szkolnictwo, innowacyjność i oryginalność działań w tej sferze oraz jakość oferty edukacyjnej gminy/powiatu.

- Otrzymamy już trzeci raz z rzędy certyfikat utwierdza nas w przekonaniu, że ogromny wysiłek nauczycieli, pracowników oświaty, ale też urzędników, ukierunkowany jest na właściwe - różnorodne działania. To również szansa na uzyskanie cennych informacji specjalistów na temat aktywności samorządu w zakresie edukacji i nauki - komentuje burmistrz Andrzej Wyczawski.

Program „Samorządowy Lider Edukacji" realizowany jest od 2011 r. wspólnie przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i Agencję PRC. Honorowy patronat nad projektem sprawuje prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

4 grudnia 2013

Serwis Informacyjny- podsumowanie I-go roczku

Wczoraj świętowaliśmy pierwsze urodziny na początek podsumowanie I-go roku naszego bycia z wami.

Już niebawem materiał z urodzin!!!

zobacz materiał »
30 listopada 2013

Zwrot różnic VAT od materiałów budowlanych

Zwrot różnic VAT od materiałów budowlanych

zobacz materiał »
29 listopada 2013

Zaginiony mężczyzna – prośba o pomoc

W 29 listopada w Jarosławiu zaginął mężczyzna. Wyszedł z domu o godzinie  9 rano. Widziano go przed godziną 10 w kościele Św Ducha. Ma 77 lat i jest chory na Alzheimera. Ubrany był w ciemno zieloną kurtkę, czarne spodnie, na głowie miał czapkę z kaszkietem w ręce czarną szmacianą torbę.

zobacz materiał »
29 listopada 2013

Kiermasz rękodzieła

Kiermasz rękodzieła

zobacz materiał »
29 listopada 2013

Nowe Perspektywy

zajęcia prowadzone w ramach realizacji projektu „Nowe Perspektywy 2” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

zobacz materiał »