2 listopada 2019

Wypadek w Rozborzu Długim

8 osób trafiło do szpitalia po zderzeniu Opla z Volkswagenem w sobotę po godzinie 18. 

zobacz materiał »
4 listopada 2019

Wybuchowe znalezisko w gminie Laszki

Robotnicy ziemni pracujący nad siecią elektryczną w gminie Laszki natrafili na pozostałości po magazynie z bronią.

zobacz materiał »
25 października 2019

Przeworski PZZK przygotowany do działania

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego sprawdzał gotowość bojową służb wchodzących w jego skład. Realizowany scenariusz dotyczył katastofy lotniczej w lesie na terenie Łopuszki Wielkiej.

zobacz materiał »
25 października 2019

Restauracja z powiatu jarosławskiego na liście TOP 100 Best Restaurants Poland

Ferula, restauracja Hotelu Bacówka Radawa & SPA**** drugi raz z rzędu otrzymała nagrodę GRAND AWARD – 3 WIDELCE. Tegoroczna edycja była IX odsłoną przewodnika po najlepszych restauracjach w kraju. Finał konkursu odbył się w Pałacu Tłokinia w Kaliszu.

zobacz materiał »
30 października 2019

Pamięć i hołd

Przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz poseł Tadeusz Chrzan udali się z wizytą na dwa jarosławskie cmentarze. Odwiedzili również nekropolie zlokalizowane w Radymnie i Przeworsku, gdzie toważyszyli im lokalni samorządowcy. Do Przeworska zawitał z nimi również poseł Marek Kuchciński.

Starosta Stanisław Kłopot podsumował tę ideę słowami:
- Wieńce i znicze pamięci zapłonęły m.in. na grobach i przy tablicach lub pomnikach osób reprezentujących swoimi czynami i postawą wszystkich walczących o wolną i niepodległą Polskę lub za nią zamordowanych

Wśród pochowanych na cmentarzach, leżących na terenia miasta i powiatu znajdują się groby dziewiętnastowiecznych powstańców, inicjatorów odzyskania niepodległości Polski w 1918 r.. Spoczywają tu również ofiary totalitaryzmów - niemieckiego i sowieckiego, żołnierze obydwu wojen, w tym Państwa Podziemnego i powojennej niepodległościowej partyzantki, księża zasłużeni dla podtrzymywania narodowego ducha oraz parlamentarzyści i działacze społeczni związani z Jarosławiem i okolicami. Celem wizyty było oddanie zmarłym hołdu i podtrzymanie pamięci o nich.

zobacz materiał »
30 października 2019

Nie daj zaskoczyć się zimie!

Chociaż prognozy pogody na najbliższe dni wciąż wieszczą temperatury rzędu 15 stopni celcjusza, a zza szyb przbijają się promienie słońca warto przygotować swój pojazd na nadejście zimy. Zapytaliśmy specjalistów z Bosch Car Service Impresja Przeworsk na co szczególnie należy zwrócić uwagę zanim wjedziemy samochodem na przykryte śniegiem i skute lodem drogi.

zobacz materiał »
1 listopada 2019

Kwesta na jednym z najstarszych cmentarzy w Europie

W tym roku, w dzień Wszystkich Świętych ponownie będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących przed główną i boczną bramą Starego Cmentarza oraz na alejkach cmentarnych.W akcji wezmą udział również dzieci i młodzież jarosławskich szkół a także samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń. Kwestujących spotkamy w godz. 8.00-14.00.

zobacz materiał »
29 października 2019

XI SESJA RADY GMINY ZARZECZE

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. 2019. 506) zwołuje się na dzień 29 października 2019r. (tj. wtorek) na godz. 14.00  w Zabytkowym Pałacu w Zarzeczu

zobacz materiał »
28 października 2019

IX Sesja Rady Powiatu Przeworskiego

W dniu 28 października 2019 roku (poniedziałek ) o godz. 1400 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku ul. Jagiellońska 10 odbędzie się IX sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

zobacz materiał »
25 października 2019

Konferencja prasowa w Starostwie Powiatowym w Przeworsku

Na piątkowej konferencji poruszono kwestię restrukturyzacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku. Audyt przeprowadzony przez zewnętrzną, wyspecjalizowaną w tej dziedzinie firmę  wykazał konieczność wprowadzenia zmian w celu redukcji zadłużenia placówki. Dyrektor zakładu, pan Grzegorz Jedynak zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by szpital był nowoczesną placówką na miarę XXI wieku, o wysokim poziomie świadczonych usług.

zobacz materiał »