8 listopada 2019

XII Jarosławskie Potyczki Ortograficzne

W tej edycji organizowanego od 2008 roku konkursu udział wzięło blisko 150 uczestników. Wśród nich znaleźli się między innymi starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz.

zobacz materiał »
8 listopada 2019

Jarosławski geniusz

Zobacz wywiad z Emilią Matrejek. Absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz laureatka konkursu „Matura na 100%” opowiada o nauce, swojej pasji i planach na przyszłość.

zobacz materiał »
20 września 2019

Konkurs "Matura na 100 procent” - Jarosław ma swoją Laureatkę

Emilia Matrejek, absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Liecalnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu została Lauretką konkursu "Matura na 100%". Projekt realizowany przez krakowską fundację "Zawsze warto" oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną ma na celu uhonorowanie i wyróżnienie najlepszych maturzystów. Zwieńczeniem projektu była uroczysta Gala, która odbyła się w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Na wydarzenie zaproszono Emilię oraz dyrektor ZSD-GiL, panią Renatę Tomaka-Pasternak, która podsumowała:

- Należy podkreślić, że w minionym roku szkolnym maturę zdawało 247 230 młodych osób, z czego Kapituła Projektu wyłoniła 25 wyróżniających się najlepszymi wynikami w skali całego kraju i ponadprzeciętnymi zdolnościami. Laureaci VI edycji pochodzą z 12 województw, a jedyną  Laureatką w województwie Podkarpackim została Emilia Matrejek, absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnym im. A. Witkowskiego w Jarosławiu


Tegoroczna VI Gala odbyła się 20 września, gościli na niej również przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, Okręgowej oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a także rektorzy trójmiejskich uczelni. W trakcie Gali nastąpiła prezentacja Laureatów oraz uroczyste wręczenie nagród, a wykład specjalny nt. „Przemiany miłości” poprowadził prof. Bogdan Wojciszke (Uniwersytet Humanistyczno- Społeczny SWPW).   

Emilia Matrejek zdecydowała się na rozpoczęcie studiów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku: Międzynarodowy Biznes, Finanse i Zarządzanie. Jej największym mażeniem jest połączenie kariery zawodowej ze swoją pasją czyli gotowaniem, absolwentka ZSD-GiL rozważa w przyszłości poprowadzenie własnej restauracji. 

zobacz materiał »
16 października 2019

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II ma nową stołówkę

w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu zakończono prace remontowe i oddano do użytku odnowioną stołówkę dla wszystkich uczniów. OSW jest placówką prowadzoną przez Powiat Jarosławski.

W wyniku złożonego wniosku o uzyskanie dofinansowania w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” Szkoła Podstawowa nr 8 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu otrzymała kwotę 100 000,00 zł (z czego 80 000 zł wynosiło dofinansowanie, natomiast 20 000 zł stanowił wkład własny Powiatu Jarosławskiego). Warto nadmienić, że jest to jedna z niewielu szkół podstawowych  w województwie podkarpackim, która otrzymała takie wsparcie finansowe.

- W nowej jadalni z zdrowych posiłków, przygotowywanych we własnej kuchni, korzystać będą uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej, branżowej szkoły I stopnia i szkoły przysposabiającej do pracy oraz wychowankowie mieszkający w internacie - wyjaśnia dyrektor placówki Wojciech Głąb. - Uczniowie Ośrodka z przyjemnością spożywają śniadania, obiady i kolacje w nowej stołówce szkolnej, twierdząc, że są one teraz jeszcze smaczniejsze - dodaje dyrektor.

W ramach otrzymanych środków finansowych wykonano prace remontowe i zakupiono dodatkowe wyposażenie gastronomiczne do kuchni oraz do jadalni, z której korzystają uczniowie i wychowankowie placówki. W pomieszczeniu jadalni wykonano prace mające na celu renowację podłoża i położenie nowej wykładziny podłogowej oraz pomalowano ściany. Zakupiono również nowe stoły i krzesła, które można dostosować do wzrostu dzieci i młodzieży.

zobacz materiał »
14 października 2019

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Jarosławskich szkołach

Uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej odbywają się w szkołach i instytucjach już od kilku dni. Święto wypadające dzisiaj jest okazją do odznaczenia zasłużonych pracowników oświaty. Również uczniowie mają w tym dniu swoje przywileje. Poza brakiem zajęć lekcyjnych w niektórych szkołach odbywa się ceremonia oficjalnego pasowania na ucznia. Pojawiliśmy się z kamerą w Jarosławskiej Szkole nr.2 imienia Stanisława Konarskiego by przyjrzeć się bliżej tej uroczystości.

zobacz materiał »
12 października 2019

Rok akademicki na PWSTE oficjalnie rozpoczęty.

ok akademicki na PWSTE oficjalnie rozpoczęty. Inauguracja odbyła się w Centrum Kultury Akademickiej na terenie kampusu uczelni. JM Rektor Krzysztof Rejman rozpoczął wystąpienie od słów Leonardo Da Vinci „Mądrość jest córką doświadczenia”. Rektor zapowiedział utworzenie nowych kierunków oraz poinformował o nawiązaniu współpracy z Politechniką Rzeszowską. W planach uczelni jest również budowa Centrum Popularyzacji Nauki, które poza ofertą naukową byłoby też inkubatorem przedsiębiorczości. Na jego terenie ma się również mieścić muzeum samochodów zabytkowych. JM Rektor Rejman zacytował w swoim przemówieniu również Horacego, który jest autorem sentencji Sapere aude, oznaczającej „Miejcie odwagę być mądrymi”

zobacz materiał »
11 października 2019

Centrum Popularyzacji Nauki - wspólne plany PWSTE i Gminy Miejskiej Jarosław

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu nawiązała z Gminą Miejską Jarosław współpracę, której owocem ma być powstanie na terenie miasta Centrum Popularyzacji Nauki. Inwestycja ma być zlokalizowana na należącym do uczelni terenie przy ulicy Poniatowskiego, sąsiadującym z Komendą Powiatową Policji oraz zakładem Mondelez. W skład kompleksu mają wchodzić cztery budynki: Budynek A - doświadczenia i nauka o ziemi; Budynek B - inkubator przedsiębiorczości i transfer nowych technologii; Budynek C - nowoczesne technologie budownictwa ogólnego, geodezja przestrzenna i fotogrametria, skaning laserowy; Budynek D - muzeum samochodów, strzelnica interaktywna, robotyka i mechanika, instytut ochrony zdrowia z centrum pierwszej pomocy oraz gastronomia. Łączna powierzchnia użytkowa ma wynosić około 8500 m2. Za poglądowe wizualizacje projektu dziękujemy Kancelarii Burmistrza Miasta.

zobacz materiał »
8 października 2019

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Jarosławiu

Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan byli gospodarzami tegorocznych wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości, oprócz głównych bohaterów, czyli przedstawicieli podkarpackiego środowiska edukacyjno-oświatowego, uczestniczyli m.in. także wicemarszałek podkarpacki Piotr Pilch, dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak, radna wojewódzka Anna Huk, przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego  Stanisław Kłopot, wicestarosta jarosławski Mariusz Trojak oraz wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz. Nauczycielskie związki zawodowe reprezentowali Jadwiga Piątek i Andrzej Mamak. Był również obecny archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec.

zobacz materiał »
4 października 2019

II Konferencja Regionalna Programu Erasmus + i PO WER w Jarosławiu

Konferencja zorganizowana dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Dotyczyła ona możliwości rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międzynarodowych projektach edukacyjnych – od pomysłu do projektu. Współorganizatorem wydarzenia był samorząd powiatowy, a honorowym patronatem objął go starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

zobacz materiał »
8 marca 2019

Sukces uczennicy budowlanki

Wiktoria Kopeć uczennica drugiej klasy liceum Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu zakwalifikowała się do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

zobacz materiał »

Tagi

przedstawienie na dzień wiosny Zielińscy Rodzice dzieciom w Przedszkolu nr 9 "Fotografia i Film" z ZSzLiT im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu Lubella eksperymenty Dzień Otwarty na PWSTE 12 szkoły promujące zdrowie Mikołajki mieczysław turniej przedszkola jarosławskie ZSTiO. Piknik Naukowy 10 Starostwo Powiatowe Niepubliczne Przedszkole im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego internet Jan Paweł II @PWSTE w Jarosławiu pokaz bajek dla dzieci MBP Jarosław ojca technikum spozywcze w jarosławiu Zespół Szkół w Węgierce Juwenalia 2016 studia Centrum Nauki Kopernik zsp Zespół Szkół w Laszka Maraton Matematyczny Powiat jarosawski hufiec serwis szkolny Geodezyjny Alicja Kochanowicz - Grabuś szkoła nr 10 Szkoła Mistrzostwa Sportowego pwste w jarosławiu przedszkole Zespół Szkół Licealnych i Technicznych informatyka Dzień Kobiet Zbigniew Zieliński bojanowski Konkurs Wiedzy Technicznej tenis OSP Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich Złaz Jarosławskich Szkół konkurs recytatorski IV Dzień Jezyka Niemieckiego w ZSTiO w Jarosławiu boże narodzenie seanse kinowe na PWSTE spotkanie Mikołajkowe SOSW w Jarosławiu I LO na obchodach 25-lat Wolości w Warszawie korowód tenis stołowy Noc Bibliotek aktualności z miasta Jarosław juwenalia Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska Dobkowice PWSW profil informatyczny kpt. Karol Słowik przedstawienie rocznik 1966 ZSB starostwo powiatowe w Jarosławiu jarosławska tv muzeum rodziny Ulmów ratusz Bogdan Zając uczniowie dofinansowanie VII Podkarpackie Juwenalia Wręczenie sztandaru i otwarcie sali gimnastycznej rynek 70-lecie ZSSChiO SMS JArosław Top Chef tanew 2015 Edukacja włączająca – szanse i możliwości Gmina Zarzecze wiosna transmisje LIVE Kampus pwste miasto Jarosław postawa proekologiczna Grupa Aerobikowa z PG Nr 2 na zawodach w Krośnie 300+ konkurs Zespół Szkół Muzycznych w Jarosławiu SP nr 2 Centrum Kultury i Promocji aktywny styl życia Tadeusz Panek 70 lat Międzygimnazjalny Konkurs „Language Master” protest nauczycieli szkoły drugie śniadanie ponadgimnazjalne Państwowa Wyższa Szkoła Techniczo-Ekonomiczna trzymaj formę Tomasz Hajto Szkoła Podstawowa nr 6 przedszkole nr 8 18-ste urodziny Z wiewiórką do przedszkli zdrowa żywność Agencja Rynku Rolnego ckp kształci zawodowo mok sp4 serwis informacyjny strzelanie z łuku plastyk zstio pogoda w Jarosławiu pasowanie na przedszkolaka MOPS Jarosław Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu Dzień Dziecka 2016 rozpocznie się na placu szkolnym ZSTiO 3. piknik pod hasłem "Naukowy zawrót głowy". Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia krótkiej zapowiedzi imprezy. MOSiR sp 10 Zespół Szkół Technicznych i Ogolnokształcący bojanowskiego zarzecze debata kamishibai Mariusz Jędrzejko III Wojewódzki Konkurs Śladami Wielkich Polaków święto babci i dziadka wiktoria kopeć mosor jarosław Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących Dzien kultury fizycznej Kamil Halejcio gimnazjum zabawy kreatywne wyprawki szkolne Zamiast Palić Papierosa zjedz Jabłko Słowik Drogowy sieć Hajto ZDGiL w Jarosławiu porozmawiajmy o... XII Ogólnopolski Konkurs na rysunek satyryczny w Jarosławiu kino letnie szkoła podstawowa Gminne zakonczenie roku ekologia jarosławski portal telewizyjny KWT Witkowski Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu straż pożarna artykuły szkolne trzeci dzień jubileuszu szkoły muzycznej w jarosławiu juwenalia 2015 Węgierka Centrum Kultury Akademickiej szkołą im. książąt czartoryskich szkoła spożywcza TVN Jasełka Przedszkolaków twoja tv Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich SP 1 SOSW telewizja Jarosław Ośrodek Szkolno-wychowawczy im Jana Pawła II RePeTONI 2017 telewizja internetowa na żywo 1 LO w Jarosławiu. miejskie rozpoczęcie roku szkolnego #komórkomania ZSP w JArosławiu strajk dzień Zlot Gwiaździsty Święto Kobiet ZHP współczesne oblicza informatyki kulturalne lato w mieście RePeTONI on-line polacy ratujący żydów dzień niezapominajki Dzień Babci i Dziadzia naukobus zwolnienia święto dziadków ZSLiT burmistrz Lokalna Telewizja parada studentów Święto Szkoły Nr 10 pwste w jarosawiu I RegionalnyPrzegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i zespołem Aspergera Warsztaty Comeniusa w SP1 w Pruchniku instytut 50 lat po maturze - spotkanie absolwentów ZSB dobry start OREW 70 lat Szkoły Muzycznej w Jarosławiu nauczyciele 65 - lecie Liceum Sztuk Plastycznych - tablica i wystawa walentynki 2017 siatkówka święto nauczycieli Lucyna Paulo twojaTV przedszkolaki internet sieć starosta powiatu Tadeusz Chrzan koniec roku Anna Weselak transmisje na żywo Próbna ewakuacja w budynku jarosławskiej komendy jubileusz a jakie zobaczcie... kampus PG 7 Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących otwarcie sali gimnastycznej Mieczysław Kasprzak reforma oświaty dopalacze Dariusz Tracz rozdanie nagród zsbio Urząd Miasta studenci zabawa przez naukę szkoła podstawowa nr 10 im. Wojska Polskiego Holi Day jubileusz 150-lecia Konkurs - Drugie Życie Śmieci krzysztof rejman ekopracownia Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu Laszki Nadodowe czytanie pokaz bajek japońskich dla najmłodszych Przyszedł Do Nas od Boga - uroczystość w SzP Nr 9 jubileusz 60-lecia Mikołajkowy Kiermasz Charytatywny Rekord oświata dzień matki radosny zakatek uczelnia LOL konkurs Zlot Gwieździsty. Śladami Przeszłości reforma dzień wiosny tablica pamiątkowa chopin Stefan Banach turniej LOL media Jarosław złota kielnia butai piknik naukowy w ZSTiO w Jarosławiu portal informacyjny IV Międzygimnazjalny Konkurs z Języka Angielskiego święta świety mikołaj Światowy dzień Autyzmu w SP nr 11 Jarosławskie KIlometry Dobra rok akademicki ZSDGiL "Z techniką w XXI wiek" Fundacja Pomocy Edukacyjnej szkolnictwo Przerwa wakacyjna impreza Dzień Dziecka Odzieżówka . Królowej Jadwigi papierosy technika spożywczak w jarosławiu Zydzi kilometry dobra szkoły plastyczne Nowa sala im. K. Gottfrieda w "Koperniku" nowy rok szkolny Papież Jan Paweł II Ferie z myśliwymi 60-lecie szkoły Dron nadanie sztandaru szkoła muzyczna powiatowa inauguracja roku szkolnego kartka świateczna wręczenie czeków z licytacji daj znać wakacje PG nr 2 w jarosławiu tolerancja konferencja Turniej League of Legends w ZSTiO tytoń sp 11 Gorzyce szkoł japoński teatr kamishibain święto Szkolenie fryzjerskie w ZSSChiO Ministerstwo Edukacji Narodowej Sladami Wielkich Polaków Związek Harcerstwa Polskiego Koniec roku szkoknego Gotuj z Lubellą Zespół Aspergera Szkola podstawowa nr 10 Szkoła podstawowa nr 11 portal Jarosławski Jarosław twojaTV TV Jarosław telewizja internetowa na żywo portal informacyjny telewizja Jarosław medium w Jarosławiu internetowa telewizja Jarosław i okolice media Jarosław podkarpacie portal internetowy nasza TV twojaTV www.twojatv.in ksiązka Montessori Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka szkoły w jarosławiu Jarosław aktualności Fundacja Zielińskich lotnik rządowy program dobry start Juwenalia Jarosław Festiwal Bożonarodzeniowy Tydzień Biblioteki placówka oświatowa ZSTiL Dzień wykładów i warsztatów otwartych rozpoczęcie roku szkolnego hufiec w Jarosławiu informacje z miasta aktualności z miasta Jarosław jarosławski portal telewizyjny TV Jarosław jarosławska tv nasza TV telewizja internetowa na żywo media Jarosław portal informacyjny miasto Jarosław telewizja internetowa twojaTV podkarpacie TV interneto nauka Biblioteka Pedagogiczna rok szkolny VI podkarpackie juwenalia powiatowa zdrowo rosnę przekazanie klucza Smyk akcja charytatywna rodzina Ulmów z Markowej ubezpieczenia szkone szkoła koncert bozonarodzeniowy podkarpacie 8 marca Otwarta Firma czytelnictwo Miejskie przedszkole nr 8 w Jarosławiu Ośrodek Szkolno-Wychowawczy teresa krasnowska Banachiada ZUS stawia na edukację Dzien Edukacji Narodowej Koncert Galowy XVII Spotkań Artystycznych na żywo Otwarcie Placu Zabaw przy ul. Orkana Finał w Aeorobiku Krosno 2015 Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno - Ekonomiczna w Jarosławiu. RePeTONI 2016 SMS szpik placówki edukacyjne PSzM japonia parodowali portal internetowy Jarosławskie potyczki ortograficzne porozmawiajmy o oświacie www.twojatv.info 6 twoje info pamięć Dzień Eksperymentu w Gimnazjum w Muninie 30 lat minęło w LO w Jarosławiu dzień promocji talentów Jarosłwskie Amazonki Najlepsi elektronicy i informatycy w Powiecie Jarosławskim - III miejsce i wyróżnienie dla uczniów ZSTiO w Jarosławiu im. Stefana Banacha inauguracja roku szkolnego XV Wielka Galeria Artystyczna League of Legends szkoła muzyczna w Jaroslawiu Dziennikarze Polsat News w Jarosławiu Urząd Miasta Jarosławia konferencja naukowa markowa „Naukowy zawrót głowy”. Mini warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży spotkania artystyczne Koncert Galowy XXII Spotkań Artystycznych ZSSChiO JArosław nowa pracownia finał Szkoła w Laszkach dzień tolerancji Książka inna niż wszystkie w najbliższy czwartek o godzinie 9-tej bliżej rynku pracy Jarosław wiedza Akademickie Centrum Kultury św. Mikołaj Świetlica w Dobkowicach festiwal kolorów Światowy Dzień Rzucenia Palenia MEN noc bibliotek PWSTE sp nr 10 zakupy szkoła w Węgierce wacław wierzbieneic Serwis szkolny SN Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu Honorowe Oddawanie Krwi w LO im. M.Kopernika 15 maja Szkoła Podstawowa nr 5 im. Baśki Puzon akcja protestacyjna Spożywczak Szkoła podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi MBP parafia pw. krolowej polski szkoła muzyczna w jarosławiu nowy rektor Quo Vadis zabawa Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jarosławiu Tadeusz Chrzan Zumba nadanie sztandaru szkole podstawowej w Tyniowicach Tydzień Przedsiębiorczości Wyniki egzaminu gimnazjalnego dzień babci i dziadka gimnazjum nr 2 Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi Licealiada san jarosław Maraton Zumby Jarosław info zabawy plastyczne ZSP Jarosław najlepsi uczniowie nowe logo konferencja w Jarosławiu ZSB w JArosławiu matury miejskie przedszkole nr 11 szkoła podstawowa nr 10 Juliusz Słowacki Święto Rodziny Autyzm I LO Szkoła SN w Jarosławiu milion złotych szkoły ponadgimnazjalne Kuratorium Oświaty "Trójwymiarowy Świat Matematyki" TwojaTV tv spotkania edukacyjne film nagrodzony sztuka umowa partnerska uczniowie szkoły podstawowej nr 4 wspólna Piknik Naukowy wakacyjna pocztówka z jarosławia szkoła im. F.Chopina. Zespół Szkół Muzycznych w jarosławiu rozgrywka życzeniaprzedszkolaków PWSTE Jarosław edmund Bojanowski Pierwsze wrażenia po Maturze Renata Chlebowska Dzien Nauczyciela tomasz legeny telewizja internetowa Kiermasz Świąteczny w ZS im. Jana Pawła II TV konferencja praktyków stypendia żołnierze wyklęci żłobek konkurs wiedzy o Juliuszu Słowackim niespodzianka dawca szpiku ZS w Gorzycach wsparcie dla rodziców sp nr 1 Podkarpacki Kurator Oświaty transmisje LIVE Jarosław Szkoła Podstawowa w Tyniowicach naukowy zawrót głowy XII Ogólnopolski Konkurs na rysunek satyryczny dzień babci Szkoła podstawowa nr 11 im. Adama Mickiewicza dzień otwarty rodzin ulmów przedszkole nr 10 Mirocin skargi TwojaTV - dni otwarte.. z okazji swojego roczku ;-) zaprosiliśmy wszystkie szkoły zastępca burmistrza Dariusz Tracz Wizyta dzieci w studio TwojaTV konkurs plastyczny Wyspa Skarbów Pszm w jarosławiu niepubliczne nasza TV konkurs o żołnierzach wyklętych medium w Jarosławiu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Przedszkole nr 3 powiat jarosławski Stanowcze nie Publiczne Przedszkole nr 3 radawa Zakończenie roku szkolnego w Jarosławiu internetowa telewizja Jarosław i okolice Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia walentynki skwer kultury mechanik Juwenalia Jarosław 2017 happening narkotyki Mikołajkowy koncert charytatywny w ZSDGiL w Jarosławiu TV Jarosław targi edukacyjne sport Jem zdrowo warzywnie i owocowo świetlica socjoterapeutyczna starosta powiatu ZSSChiO szkoły podstawowe sztandar SP nr 6 Niebieskie Motyle Szkoła Podstawowa im. Mari Curie-Skłodowskiej Towarzystwo Muzyczne w Jarosławiu Jeden z dziesięciu dzień dziadka ZUS CKP Mikołaj Aerobik szkoła podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego Zespół Szkół Drogowo - Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu kapitan harcerze XIX Międzyszkolny Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowy Państwowa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu edukacja wyprawka Stypendia im. Kazimierza Michalskiego Perspektywy 2017 CKA podsumowanie projektów Mobilne Centrum Nauki Kopernik Święto Szkoły w Cieszacinie Wielkim ranking perspektywy kopernik Wanda Czerwiec 150 lat szkoły portal Jarosławski CKiP OSW matki Kurs Barmański Fifa PWSTE Mariusz Trojak informacje z miasta korowód studencki Sp 5 logo SP11 75. rocznica aresztowania uczniów szkoły budowlanki przez Gestapo Juwenalia Jarosław 2016 Gaz System dkms Henryk Sienkiewicz budowlanka