"Anioł Medycyny" w Jarosławskim COM

Lek. med. Barbara Nazarewicz, pracująca w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej została laureatką prestiżowego plebiscytu Anioły Medycyny. Została doceniona przez pacjentów i znalazła się w gronie 100 wyróżnionych lekarzy z całej Polski. Uroczysta gala odbyła się 20 marca w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Barbara Nazarewicz jest specjalistą w dziedzinie neurologii. Pełni funkcję z-cy ordynatora oddziału neurologii z pododdziałem udarowym. - „Doktor Basia” woła na mnie personel oddziału i powtarzają pacjenci – mówi B. Nazarewicz. - Nie boję się ludzi, wychodzę im na wprost. Poświęcam dużo czasu na rozmowę. Kontakt z pacjentami ubogaca mnie, ich cierpienie buduje moją wrażliwość. Ja sama poświęcając siebie i swój czas na wielokrotnie niemedyczne tematy widzę jak zaskakująco terapeutyczny efekt osiągam.

Oddział neurologii jarosławskiego szpitala jest jednym z najbardziej obleganych na Podkarpaciu. Tylko w tamtym roku hospitalizowano na nim 2500 pacjentów. Przyjeżdżają tu z całego regionu. - Więcej jest tylko w szpitalu wojewódzkim w Rzeszowie – stwierdza Stanisław Krasny, dyrektor COM. Barbara Nazarewicz pracuje tu od 2009 roku. Dodatkowo udziela się także w Hospicjum Domowym „Wsparcie”. - Życzyłabym sobie i moim kolegom lepszych relacji z ludźmi, nie tylko pacjentami. Pęd cywilizacji nakładający coraz większy stres na kark naszego społeczeństwa plus powszechna w mediach krytyka lekarzy spowodowała, że wielu podchodzi do nas z dystansem. Wiele osób nie ufa nam z założenia, na starcie. Wielokrotnie musimy walczyć o to zaufanie, co opóźnia fazę diagnostyczną jak i leczniczą. Zdarzają się i porażki, w różnym wymiarze. Oby takich sytuacji było jak najmniej – podsumowuje swoje powołanie.

Anioły Medycyny i Farmacji to nagroda w dziedzinie farmacji i medycyny, do której swoich kandydatów zgłaszają  pacjenci. Uroczystość wręczenia „Aniołów” organizowana jest przez Fundację Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. Gala odbywa się z okazji Światowego Dnia Chorego. Przedsięwzięcie ma charakter „non-profit”. W tym roku zostało zgłoszonych ponad 5 tys. kandydatów a swój głos oddało 140 tys. osób. Tym większe wyróżnienie dla Barbary Nazarewicz.

- Cieszę się, że to przez pacjentów został doceniony jeden z lekarzy jarosławskiego szpitala. To bardzo dobry przykład, jak ważne są takie relacje. Chcemy podziękować pani doktor na najbliższej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego. Takie gesty są ważne – mówi starosta jarosławski, Tadeusz Chrzan.

Przygotowanie materiału: 

Konrad Sawiński
Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu
Starostwa Powiatowego w Jarosławiu 

Zobacz więcej:

NowaTV!

Już niebawem, 9 listopada br. nadawanie rozpocznie nowy kanał Grupy ZPR Media stacja Nowa Tv. Będzie to ogólnopolska, bezpłatna stacja telewizyjna przekazująca informacje z całego kraju znajdująca się na uruchomionym właśnie ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej...

więcej »