XXXVIII Sesja Rady Powiatu

Podczas obrad, które odbyły się 30 sierpnia, radni zdecydowali m.in. o emisji jednorocznych (na dwuletnie - jak początkowo planowano - nie wyraziła zgody Regionalna Izba Obrachunkowa) obligacji przychodowych na kwotę 15 mln złotych. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie działań w Centrum Opieki Medycznej. Mowa o rozbudowie, przebudowie i nadbudowie budynku wielofunkcyjnego dla potrzeb bloków operacyjnego, ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, przewiązkę łącząca oddziały wewnętrzny i kardiologii z pawilonem neurologii oraz utworzenie i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z lądowiskiem dla helikopterów. Wykup obligacji planowany jest do roku 2026.

Rada Powiatu Jarosławskiego zabezpieczyła też w budżecie na rok 2018 4 mln złotych na przebudowę drogi powiatowej Kidałowice - Rokietnica, w ramach wniosku składanego do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Uchwała ma charakter intencyjny i stanowi gwarancję zaangażowania Powiatu Jarosławskiego w realizację zadania.

Podczas sesji wyrażono także zgodę pozbawienia kategorii dróg powiatowych i zaliczenia ich tym samym do dróg gminnych ulic Nadbrzeżnej, Dolnej i Młynarskiej w Radymnie. Wytypowano także dwóch przedstawicieli Rady - Tatianę Kożak-Siara i Jacka Stańdę - do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Zdecydowano także o przeznaczeniu pieniędzy na projekt przebudowy budynku przy ul. Hetmana Jana Tarnowskiego w celu dostosowania go do potrzeb ogniska baletowego. - To daje nam m.in. realne szanse na pozyskanie pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli środków unijnych na remont tego zabytku - argumentował radnym powiatowym Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

Zobacz więcej:

Turniej Dzikich Drużyn 2017

9 sierpnia br. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu odbył się Turniej Dzikich Drużyn Jarosław 2017. Do Turnieju dla zawodników z roczników 1992 - 2001 zgłosiło się 9 drużyn.

Wyniki meczów:

Eliminacje:

Drużyna Rudego – FC Po Nalewce 7-2

więcej »

Akademia Zdrowego Rodzicielstwa Caritas w Przemyślu

W dniu 28 czerwca 2017 roku, w Przemyślu, Caritas Archidiecezji Przemyskiej uruchomiła nową, katolicką Szkołę Rodzenia. Jej głównym celem będzie wsparcie dla kobiet w ciąży i ukazywanie wagi daru życia.

Szkoła działać będzie pod kierownictwem prof. Bogdana Chazana.

 - więcej »

SMS pierwszy, JKS czwarty w Polsce

JKS Jarosław rocznik 2010 czwartą drużyną w Polsce, a Szkoła Mistrzostwa Sportowego najlepszą szkołą podstawową. 

Tenis stołowy i piłka nożna, to dwie dyscypliny w których ostatnio młodzi jarosławscy sportowcy osiągnęli imponujące sukcesy. Dla przypomnienia, zawodnicy Szkoły...

więcej »