POLREGIO i PKS Jarosław nawiązują współpracę

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO oraz PKS Jarosław wychodząc naprzeciw potrzebom podróżnych postanowiły podpisać „Porozumienie w sprawie współpracy w celu realizacji wspólnych działań w ramach przewozów pasażerskich”. Dokument otwiera przed Przewoźnikami szereg możliwości mających na celu podniesienie jakości świadczonych usług przewozowych celem jak najlepszego dopasowania oferty przewozowej do zapotrzebowania podróżnych.

Podpisane porozumienie to kolejny tego typu dokument jaki zawiera spółka Przewozy Regionalne 

z przewoźnikiem autobusowym na obszarze całego kraju. Warto przypomnieć, iż będzie to już drugie tego typu porozumienia zawarte w Rzeszowie z przewoźnikiem autobusowym. Od 2017 roku funkcjonuje wspólny bilet w ramach „Karty miejskiej” z Zakładem Transportu Miejskiego w Rzeszowie pozwalający korzystać podróżnym w ramach jednego biletu z połączeń kolejowych i transportu miejskiego.

Integracja to jeden z podstawowych elementów budowania dobrej kolei i stanowi hasło naszej marki POLREGIO. Dzisiejszym porozumieniem Przewozy Regionalne oraz PKS Jarosław dają jasny sygnał, że wspólne przewozy mogą być realizowane na szerszą skalę z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców całego województwa podkarpackiego. Jest to początek współpracy w kierunku integracji połączeń kolejowych i autobusowych – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu Spółki Przewozy Regionalne.

- PKS Jarosław świadczy usługi na terenie 6 powiatów. Nawiązanie współpracy z Przewozami Regionalnymi traktujemy z jednej strony jako pozytywne postrzeganie działalności firmy na rynku transportu zbiorowego, a równocześnie wyzwanie w trakcie tworzenia nowego produktu dla mieszkańców Podkarpacia. Nie bez znaczenia pozostaje efekt ekologiczny – nastąpi zwiększenie efektywności wykorzystania środków transportowych obu przewoźników – powiedział Ireneusz Kochanowicz, Prezes Zarządu PKS Jarosław S.A.

Oprócz określenia zasad wzajemnej realizacji zintegrowanej oferty przewozowej na odcinku Rzeszów – Jarosław – Lubaczów, Horyniec Zdrój, Narol oraz zasad w zakresie współpracy przy sprzedaży biletu na wzajemne usługi przez m.in. portal internetowy e-podroznik.pl pozwoli to wspólnie przygotować rozkład jazdy według potrzeb pasażerów.

W obecności Organizatora Przewozów – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego reprezentowanego przez Dyrektora Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Pana Zbigniewa Kozaka na dokumencie swoje podpisy złożyli wspólnie Prezesi Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej PKS Jarosław Ireneusz Kochanowicz i Arkadiusz Pawlos oraz Prezesi Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski i Anna Lenarczyk.

Źródło: 

Przewozy Regionalne sp. z o.o.
Oddział Podkarpacki w Rzeszowie

Zobacz więcej:

Dyrektor ZSTiO członkiem Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych

Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska, 4 stycznia 2018 roku powołała Radę Dyrektorów Szkół Zawodowych. W jej skład wszedł Adam Tomaszewski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

Do zadań Rady należy w szczególności:

...

więcej »

NowaTV!

Już niebawem, 9 listopada br. nadawanie rozpocznie nowy kanał Grupy ZPR Media stacja Nowa Tv. Będzie to ogólnopolska, bezpłatna stacja telewizyjna przekazująca informacje z całego kraju znajdująca się na uruchomionym właśnie ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej...

więcej »