TERYTORIALSI Z PODKARPACIA ZWYCIĘŻYLI W WOT

Terytorialski z Podkarpacia ponownie udowodnili, że są najlepsi w Wojskach Obrony Terytorialnej i zwyciężyli w konkursie na „Wojskowego kierowcę roku 2019”.

Na lubelskim terenie Dowództwo WOT w dniach 8–9 maja br. zorganizowało III etap konkursu na „Wojskowego kierowcę roku 2019”. Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach. Rozpoczęcie zawodów nastąpiło po rozwiązaniu teoretycznego testu 

z przepisów ruchu drogowego przez zgłoszonych uczestników. Następnie walka przeniosła się na tor przeszkód, który został przygotowany przez organizatora w konkurencjach: dla motocykli, samochodów osobowo – terenowych oraz ciężarowo – terenowych.

Reprezentacja 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zwyciężyła III i ostatni etap konkursu na „Wojskowego kierowcę roku 2019” wyprzedzając zespoły 8. Kujawsko – Pomorskiej BOT i 4. Warmijsko – Mazurską BOT.

Klasyfikacja indywidualna naszych zawodników w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

motocykl: ppor. Tomasz MGDOŃ z 31. Batalionu Lekkiej Piechoty Rzeszów - 1 miejsce,

samochód osobowo - terenowy: szer. Piotr KAPUŚCIŃSKI z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko - 2 miejsce,

samochód ciężarowo - terenowy: szer. Marcin KURYŁO z Kompanii Logistycznej
w Rzeszowie - 7 miejsce.

***

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała
w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz SŁOTA. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności.
W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. Stała obecność i bliskie relacje z lokalną społecznością to siła i największy atut „Terytorialsów”.

Zdjęcia: Jacek Koza

Zobacz więcej:

Dzieci z Sanoka pojadą na „Wakacje z Muszkieterami”

Dzięki III edycji akcji charytatywnej ,,Wakacje z Muszkieterami” troje dzieci z Sanoka wyjedzie 26 sierpnia na bezpłatne kolonie do Puszczy Kampinoskiej. Letni wypoczynek jest finansowany przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, zaangażowanych w charytatywną...

więcej »

Dzień Otwarty dla Nauczycieli w ZUS

Dzień Otwarty dla Nauczycieli w ZUS

13 lipca b.r. w godzinach od 10.00 do 14.00, w rzeszowskim Oddziale ZUS oraz sześciu jednostkach terenowych, będą na Państwa czekać eksperci, którzy:

  • udzielą informacji dotyczącej wpływu ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o...
więcej »

Ruszył ,,Wakacyjny Zawrót Głowy” w Dzielnicy Nr II !

27 czerwca br. przed południem w Dzielnicy Nr II, w Ogródku Jordanowskim przy ul. Legionów, Miejski Ośrodek Kultury zainaugurował tegoroczną edycję akcji ,,Kulturalne Działania w Dzielnicach Jarosławia - Wakacyjny Zawrót Głowy”. Na imprezę, pomimo niewyraźnej pogody, przybyła...

więcej »