Dofinansowanie na remont budynku MOK

Budynek Miejskiego Ośrodka Kultury będzie remontowany. Miasto pozyskało w ramach konkursu dla MOF dotację na projekt o całkowitej wartości prawie 10 mln złotych. Prace obejmą m.in. budowę klatki schodowej wraz z szybem windowym i montażem windy oraz remont pomieszczeń piwnic, elewacji i instalacji kanalizacji wewnętrznej. Wartość prac dotycząca naszego miasta to 4 525 417,63 zł. Dofinansowanie wyniesie 85% wydatków kwalifikowanych.
więcej »

„Energia odnawialna” – X edycja

Konkurs „Energia odnawialna” – X edycja w roku 2017 to kontynuacja konkursu, a jego początek sięga 2007r. kiedy to wystartowała pierwsza edycja konkursu poświęconego energii odnawialnej, który zorganizowały trzy szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych.
więcej »

Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017

Trzy organizacje z terenu województwa podkarpackiego: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” sięgnęły po środki z Ministerstwa Rodziny,
więcej »

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów Gimnazjum nr 4

Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu zajęli I miejsce w IV Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych, w kategorii film z akademii.
więcej »

Stanisław Ryniak Bohaterem

Kamil Halejcio i Adrian Kruba z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu ubiegają się o mandat na XXIII Sesje Sejmu Dzieci i Młodzieży.
więcej »

Bezpłatne przejazdy MZK dla Weteranów

Od 30 marca br. obowiązują bezpłatne przejazdy środkami komunikacji MZK Jarosław dla weteranów posiadających status weterana wraz z legitymacją.
więcej »

Ponad 8 milionów na remonty dróg i mostów Powiatu.

30 marca odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Ponad 8 milionów złotych przeznaczy Powiat Jarosławski na tegoroczne remonty dróg i mostów, pozostających w jego zarządzie.
więcej »

XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej w Jarosławiu

W dniach 23. i 24. marca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu odbył się finał XVI. edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej: „Sapere Aude”.
więcej »

Trójwymiarowy Świat Matematyki – maszyny pływające.

04.04.2017r. o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród szóstej edycji konkursu matematyczno-plastycznego Trójwymiarowy Świat Matematyki – maszyny pływające.
więcej »

"Anioł Medycyny" w Jarosławskim COM

Lek. med. Barbara Nazarewicz, pracująca w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej została laureatką prestiżowego plebiscytu Anioły Medycyny.
więcej »