Nauka może być fajna!

„Chemia wokół nas” - pod takim hasłem Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” zorganizowała 13 stycznia br. spotkanie w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Konsultacje oraz wykłady pokazowe dla nauczycieli przedmiotów ścisłych jarosławskich szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych przeprowadzone zostały przez dr. Wiesława Stępnia oraz prof. dr. hab. inż. Wiktora Bukowskiego.
więcej »

Ferie w Jarosławiu

Zimowa przerwa semestralna dla uczniów z województwa podkarpackiego rozpoczęła się 16 stycznia br. W tym roku uczniowie mogą się cieszyć prawdziwą śnieżną zimą.
więcej »

Finał akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Finał akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanej wspólnie przez Urząd Miasta Jarosławia, Straż Miejską oraz Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu miał miejsce 12 stycznia w sali narad jarosławskiego Urzędu Miasta.
więcej »

Wybierz najlepszego sportowca i trenera!

Ruszył XXVII Plebiscyt na Najlepszego-Najpopularniejszego Sportowca i Trenera-Wychowawcę Młodzieży Miasta Jarosławia w 2016 roku. Wśród nominowanych do nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia znajduje się 26 sportowców oraz 8 trenerów. Na swoich faworytów można głosować do 13 lutego.
więcej »

Ferie w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu

W dniach 16-27 stycznia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbywać się będą zajęcia w ramach corocznej akcji - Ferie w MOK.
więcej »

"Pudełko życia"

Pudełko życia ma ułatwić służbom ratowniczym udzielenie pomocy osobom starszym, samotnym, chorym w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.
więcej »

Zrób 1 mały krok dla dzieci!

W 2017 r. Siostry Benedyktynki zamierzają przystąpić do realizacji projektu unijnego z \"lokalnego programu rewitalizacji\" i skorzystać z oferowanej pomocy finansowej, dzięki której znacznie szybciej ukończy budowę przedszkola.
więcej »

Budżet powiatu na 2017 rok przyjęty.

W trakcie XXIX sesji Rady Powiatu, która odbyła się 22 grudnia 2016 roku w Sali Narad starostwa powiatowego w Jarosławiu , radni jednogłośnie przyjęli budżet na rok 2017.
więcej »

Św. Mikołaj w Gminie Przeworsk

Tradycją się stało, że do grzecznych dzieci z terenu Gminy Przeworsk przyjeżdża Święty Mikołaj. Tym razem w dniu 07.12.2016r. w śnieżnej oprawie na saniach wraz z aniołkiem i diabełkiem przybył do Domu Kultury w Świętoniowej.
więcej »

NowaTV!

Już niebawem, 9 listopada br. nadawanie rozpocznie nowy kanał Grupy ZPR Media stacja Nowa Tv. Będzie to ogólnopolska, bezpłatna stacja telewizyjna przekazująca informacje z całego kraju znajdująca się na uruchomionym właśnie ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) .
więcej »