"To dla mnie ważne" – ŚWIETLICA MARZEŃ

LICZYMY NA WASZĄ POMOC! KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY :)
więcej »

Biblioteka. Oczywiście!

Rozpoczął się Tydzień Bibliotek - ogólnopolska akcja społeczna organizowana po raz czternasty przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od 2005 r. w programie promującym czytelnictwo uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu. Tygodniowe wydarzenie, któremu towarzyszy w tym roku hasło „Biblioteka. Oczywiście!”, w naszym mieście zostanie zainaugurowane 8 maja, z obchodami Dnia Bibliotekarza 11 maja.
więcej »

Brama na Bieszczady otwarta

7 maja oficjalnie „przecięto wstęgę” i poświęcono Bramę na Bieszczady, czyli drogę Pruchnik-Nienadowa. Uroczystość była połączona z inauguracją sezonu motocyklowego stowarzyszenia Motorbike Jarosław.
więcej »

Dofinansowanie na remont budynku MOK

Budynek Miejskiego Ośrodka Kultury będzie remontowany. Miasto pozyskało w ramach konkursu dla MOF dotację na projekt o całkowitej wartości prawie 10 mln złotych. Prace obejmą m.in. budowę klatki schodowej wraz z szybem windowym i montażem windy oraz remont pomieszczeń piwnic, elewacji i instalacji kanalizacji wewnętrznej. Wartość prac dotycząca naszego miasta to 4 525 417,63 zł. Dofinansowanie wyniesie 85% wydatków kwalifikowanych.
więcej »

„Energia odnawialna” – X edycja

Konkurs „Energia odnawialna” – X edycja w roku 2017 to kontynuacja konkursu, a jego początek sięga 2007r. kiedy to wystartowała pierwsza edycja konkursu poświęconego energii odnawialnej, który zorganizowały trzy szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych.
więcej »

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów Gimnazjum nr 4

Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu zajęli I miejsce w IV Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych, w kategorii film z akademii.
więcej »

Stanisław Ryniak Bohaterem

Kamil Halejcio i Adrian Kruba z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu ubiegają się o mandat na XXIII Sesje Sejmu Dzieci i Młodzieży.
więcej »

Bezpłatne przejazdy MZK dla Weteranów

Od 30 marca br. obowiązują bezpłatne przejazdy środkami komunikacji MZK Jarosław dla weteranów posiadających status weterana wraz z legitymacją.
więcej »

Ponad 8 milionów na remonty dróg i mostów Powiatu.

30 marca odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Ponad 8 milionów złotych przeznaczy Powiat Jarosławski na tegoroczne remonty dróg i mostów, pozostających w jego zarządzie.
więcej »

XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej w Jarosławiu

W dniach 23. i 24. marca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu odbył się finał XVI. edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej: „Sapere Aude”.
więcej »