Ciekawostki ze Skarbnicy Powiatu

„Idź do cholery”, „Niech cię weźmie cholera” – te słowa złorzeczenia, choć naganne, goszczą w potocznym języku polskim. Może nie mamy do końca świadomości skąd się wzięły i co tak naprawdę oznaczają.
więcej »

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

31 sierpnia zainaugurowano nowy rok szkolny 2017/2018 w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Jarosławski. Uroczystość odbyła się w Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.
więcej »

XXXVIII Sesja Rady Powiatu

Podczas obrad, które odbyły się 30 sierpnia, radni zdecydowali m.in. o emisji jednorocznych (na dwuletnie - jak początkowo planowano - nie wyraziła zgody Regionalna Izba Obrachunkowa) obligacji przychodowych na kwotę 15 mln złotych.
więcej »

Turniej Dzikich Drużyn 2017

9 sierpnia br. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu odbył się Turniej Dzikich Drużyn Jarosław 2017. Do Turnieju dla zawodników z roczników 1992 - 2001 zgłosiło się 9 drużyn
więcej »

Akademia Zdrowego Rodzicielstwa Caritas w Przemyślu

W dniu 28 czerwca 2017 roku, w Przemyślu, Caritas Archidiecezji Przemyskiej uruchomiła nową, katolicką Szkołę Rodzenia. Jej głównym celem będzie wsparcie dla kobiet w ciąży i ukazywanie wagi daru życia.
więcej »

SMS pierwszy, JKS czwarty w Polsce

JKS Jarosław rocznik 2010 czwartą drużyną w Polsce, a Szkoła Mistrzostwa Sportowego najlepszą szkołą podstawową.
więcej »

Brama na Bieszczady otwarta

7 maja oficjalnie „przecięto wstęgę” i poświęcono Bramę na Bieszczady, czyli drogę Pruchnik-Nienadowa. Uroczystość była połączona z inauguracją sezonu motocyklowego stowarzyszenia Motorbike Jarosław.
więcej »

NowaTV!

Już niebawem, 9 listopada br. nadawanie rozpocznie nowy kanał Grupy ZPR Media stacja Nowa Tv. Będzie to ogólnopolska, bezpłatna stacja telewizyjna przekazująca informacje z całego kraju znajdująca się na uruchomionym właśnie ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) .
więcej »