Łącznik z autostradą A4

Za około 18 miesięcy, we wrześniu 2018 r., ma być gotowy łącznik pomiędzy Jarosławiem a autostradą A4, wiodący przez Pawłosiów.
więcej »

I miejsce dla Natalii.

Natalia Walankiewicz, uczennica klasy III e jarosławskiego PG nr 1, zajęła I miejsce w kategorii indywidualnej w konkursie „Oddal to” zorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie.
więcej »

Kwalifikacja wojskowa na terenie Jarosławia

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 września 2016 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2017 r. (Dz. U. z 2016 r., poz. 1657), kwalifikacja wojskowa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzona w dniach od 30 stycznia do 28 kwietnia 2017 r. Termin ogłoszenia kwalifikacji wojskowej na terytorium państwa ustalono na dzień 13 stycznia 2017 r.
więcej »

18 kamer miejskich

Od około miesiąca miasto Jarosław monitorowane jest przez 18 kamer monitoringu miejskiego. Wszystko za sprawą programu funkcjonalno-użytkowy na prace projektowe, budowlane, montażowe wraz z dostawą sprzętu dla zadania pn. „Modernizacja i rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego miasta Jarosławia”.
więcej »

Nauka może być fajna!

„Chemia wokół nas” - pod takim hasłem Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” zorganizowała 13 stycznia br. spotkanie w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Konsultacje oraz wykłady pokazowe dla nauczycieli przedmiotów ścisłych jarosławskich szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych przeprowadzone zostały przez dr. Wiesława Stępnia oraz prof. dr. hab. inż. Wiktora Bukowskiego.
więcej »

Finał akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Finał akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanej wspólnie przez Urząd Miasta Jarosławia, Straż Miejską oraz Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu miał miejsce 12 stycznia w sali narad jarosławskiego Urzędu Miasta.
więcej »

Wybierz najlepszego sportowca i trenera!

Ruszył XXVII Plebiscyt na Najlepszego-Najpopularniejszego Sportowca i Trenera-Wychowawcę Młodzieży Miasta Jarosławia w 2016 roku. Wśród nominowanych do nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia znajduje się 26 sportowców oraz 8 trenerów. Na swoich faworytów można głosować do 13 lutego.
więcej »

"Pudełko życia"

Pudełko życia ma ułatwić służbom ratowniczym udzielenie pomocy osobom starszym, samotnym, chorym w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.
więcej »

Zrób 1 mały krok dla dzieci!

W 2017 r. Siostry Benedyktynki zamierzają przystąpić do realizacji projektu unijnego z \"lokalnego programu rewitalizacji\" i skorzystać z oferowanej pomocy finansowej, dzięki której znacznie szybciej ukończy budowę przedszkola.
więcej »

Budżet powiatu na 2017 rok przyjęty.

W trakcie XXIX sesji Rady Powiatu, która odbyła się 22 grudnia 2016 roku w Sali Narad starostwa powiatowego w Jarosławiu , radni jednogłośnie przyjęli budżet na rok 2017.
więcej »