"Anioł Medycyny" w Jarosławskim COM

Lek. med. Barbara Nazarewicz, pracująca w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej została laureatką prestiżowego plebiscytu Anioły Medycyny.
więcej »

XVI „Zlot Gwiaździsty” - termin nadsyłania prac 7 kwietnia

Przed nami XVI edycja „Zlotu Gwiaździstego. Śladami Przeszłości”. Zapraszamy uczniów klas V i VI szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie, termin nadsyłania prac mija 7 kwietnia.
więcej »

Kartka Wielkanocna z motywem Jarosławia

13 marca ruszyła II edycja „Konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną z motywem miasta Jarosławia 2017\", skierowanego do wszystkich mieszkańców - dzieci, młodzieży i dorosłych. Spośród nadesłanych do 27 marca br. prac, komisja wybierze najpiękniejsze i przyzna nagrody w pięciu kategoriach.
więcej »

Środki na remont Zabytków w Powiecie Jarosławskim

Po pieniądzach z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (LINK) kolejne środki trafią na dofinansowanie prac remontowo-konserwatorskich zabytków z powiatu jarosławskiego. Tym dotacja przyznana w roku 2017 przez Sejmik Województwa Podkarpackiego wynosi 535 000 zł.
więcej »

Katarzyna Świzdor ze Złotym Medalem!

W dniu 4 marca, w Bukowie koło Krakowa odbyły się Mistrzostwa Małopolski w kickboxingu w formule kick light. Impreza zgromadziła 90 zawodników z 19 klubów regionu małopolskiego.
więcej »

Nowa sieć szkół - konsultacje społeczne

Uchwała Rady Miasta Jarosławia o nowej sieci szkół czeka na opinię Kuratora Oświaty. Od 1 marca uruchamiamy konsultacje społeczne w tej kwestii, które pozwolą na poznanie Państwa opinii na temat zmian obowiązujących od września 2017 roku we wszystkich szkołach publicznych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Jarosław.
więcej »

Łącznik z autostradą A4

Za około 18 miesięcy, we wrześniu 2018 r., ma być gotowy łącznik pomiędzy Jarosławiem a autostradą A4, wiodący przez Pawłosiów.
więcej »

18 kamer miejskich

Od około miesiąca miasto Jarosław monitorowane jest przez 18 kamer monitoringu miejskiego. Wszystko za sprawą programu funkcjonalno-użytkowy na prace projektowe, budowlane, montażowe wraz z dostawą sprzętu dla zadania pn. „Modernizacja i rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego miasta Jarosławia”.
więcej »

"Pudełko życia"

Pudełko życia ma ułatwić służbom ratowniczym udzielenie pomocy osobom starszym, samotnym, chorym w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.
więcej »

Zrób 1 mały krok dla dzieci!

W 2017 r. Siostry Benedyktynki zamierzają przystąpić do realizacji projektu unijnego z \"lokalnego programu rewitalizacji\" i skorzystać z oferowanej pomocy finansowej, dzięki której znacznie szybciej ukończy budowę przedszkola.
więcej »