Galeria

Wigilia Miejska

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia na jarosławskim rynku odbyła się wigilia zorganizowana dla mieszkańców. Przygotowany został gorący poczęstunek oraz wypieki.

zobacz galerię »

Przedszkolaki sławią Niepodległą!

Przedszkolaki wiedzą, że Polska jest najważniejsza :) Mali patrioci z Miejskiego Przedszkola nr 8 Montessori w Jarosławiu razem zaśpiewali hymn narodowy i zaprezentowali krótki pogram artystyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

zobacz galerię »

Dzień Sybiraka

17 września wspominamy losy tych, którzy zostali zesłani na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia.

Jak co roku Jarosławianie uczcili ich pamięć mszą świętą w jarosławskiej kolegiacie oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Bohaterów II Wojny Światowej.

zobacz galerię »

100 lat Niepodległej, 100 lat Szkoły Budowlanej

„100 lat Niepodległej, 100 lat Szkoły Budowlanej” to wystawa znajdująca się w Izbie Pamięci Zespoły Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu.

Wystawa została uroczyście otwarta w poniedziałek 17 września.

zobacz galerię »

Filia nr 2 Otwarta

Nowoczesna aranżacja, nowy księgozbiór i nowe czasopisma. Regał z grami planszowymi oraz bezpłatny internet to wszystko czeka na czytelników w nowo otwartej Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry, która znajduje się przy ulicy Skarbowskiego nr 10.

Filia została otwarta we wtorek 11 września.

zobacz galerię »

X Turniej Rycerski Ziemi Jarosławskiej

X Turniej Rycerski Ziemi Jarosławskiej odbył się w dniach 8-9 września na trenie opactwa jarosławskiego. Turniej to stały element Jarmarku Benedyktyńskiego, który rokrocznie odbywa się we wrześniu.

zobacz galerię »

Jarosławskie 'Narodowe Czytanie"

Gdzie są Twoje szklane domy” pytała słowami Cezarego Baryki z „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego cała Polska podczas „Narodowego Czytania” które odbyło się w sobotę 8 września.

W tym roku jarosławianie wspólnie odczytywali fragmenty powieści zostały odczytane w ogródku jednej z restauracji, znajdującej się na rynku. Przedsięwzięcie zainicjowane przez Prezydenta RP popularyzuje czytelnictwo, bogactwo rodzimej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmacnia poczucie wspólnej tożsamości.

zobacz galerię »

Jarmark Jarosławski 2018

Jarmark Jarosławski 2018 trwa!

Od 23 do 26 sierpnia na jarosławskim rynku będzie gwarnie, barwnie i wesoło, a wszystko za sprawą sierpniowego jarmarku.

Oficjalne otwarcie wydarzenia miało miejsce 23 sierpnia.

Na stoiskach kupieckich nie brakuje przepięknego rękodzieła, przysmaków z całego świata i ciekawej odzieży. Wszystko z zaciekawieniem oglądają potencjalni kupujący.

Oprócz handlu jest również teatr i dobra muzyka.

zobacz galerię »

Turniej Dzikich Drużyn 2018

Przez cztery dni na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego trwać będzie Turniej Dzikich Drużyn. Do zawodów zgłosiło się 13 drużyn.

Kwalifikacje końcowe:

VI miejsce FC Piotery
V miejsce MitotitoGumszot
V miejsce Strażnicy Płomieni
V miejsce Albatros 2.0
IV miejsce APIS Dream Team
III miejsce Baletniki
II miejsce Al Capone
I miejsce Obsztyfitykultykiewiczowie

Najlepszy zawodnik: Patryk Wojtaszek (Obsztyfitykultykiewiczowie)
Najlepszy strzelec : Przemysław Kogut (Al Capone)
Najlepszy bramkarz: Maksymilian Mroczka (Al Capone)

zobacz galerię »

Uroczystość Odpustowa

15 sierpnia w kościele katolickim w Polsce obchodzimy święto Wniebowzięcia N.M.P. Tradycyjnie w jarosławski bazylice Matki Bożej Bolesnej tego dnia mają miejsce uroczystości odpustowe. Rokrocznie biorą w nich udział tłumy wiernych.

zobacz galerię »