Galeria

Droga Krzyżowa

16 lutego ulicami Jarosławia przeszła Droga Krzyżowa. Wierni wyruszyli spod kościoła pw. NMP Królowej Polski, aby przejść biblijnymi śladami Jezusa pod jarosławską Kolegiatę. Tegoroczne nabożeństwo było niezwykle liczne mimo panującego chłodu.

W rozważaniu Męki Pańskiej udział wzięli przedstawiciele parafii miejskich, samorządu, służb mundurowych, szkół oraz stowarzyszeń, którzy nieśli również symboliczny krzyż.

W tym roku, podczas nabożeństwa odczytywane były wspomnienia żołnierzy wyklętych. Było to nawiązanie do przypadającego w tym roku 100 - lecia odzyskania niepodległości jak i mającego niebawem mieć miejsca Dnia Żołnierzy Wyklętych.

W jarosławskiej Drodze Krzyżowej udział wziął bp. Stanisław Jamrozek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

zobacz galerię »

III Rewia Ślubna w Villa Bolestraszyce

7 stycznia w Villa Bolestraszyce odbyła się już III edycja Rewii Ślubnej.

W zorganizowanych targach wzięło udział około 40 wystawców z branży weselnej.

Kulminacyjnym momentem był pokaz sukien ślubnych, przygotowany przez jarosławski Salon Sukien Ślubnych Avangarda.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

zobacz galerię »

70 lecie Szkoły Muzycznej w Jarosławiu

Przez trzy dni od 19 do 21 października br. uroczyście obchodzono jubileusz 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu.

Czas świętowania okraszony był licznymi wspomnieniami pracowników i absolwentów placówki, którzy w tych dniach licznie pojawili się w sali koncertowej szkoły.

Szkoła Muzyczna w Jarosławiu powstała w 1947 roku. Jej dyrektorem był Henryk Paraniak. Po trzech latach Szkoła otrzymała miano placówki państwowej.

Przez 38 lat szkołę prowadziła Elżbieta Dąbrowska.

1 września 2017 roku Szkoła Muzyczna w Jarosławiu została włączona do Zespołu Szkół Muzycznych, a dzięki decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku jubileuszowym została powołana Państwowa Szkoła Muzyczna II st. w Jarosławiu.

Z okazji jubileuszu placówka otrzymała wyjątkowa pamiątkę rodzinną jaką było 116 – letnie popiersie Fryderyka Chopina, przekazana przez prof. Piotra Kusiewicza.

zobacz galerię »

VII Jarosławski Przegląd Teatralny ... Na Dziedzińcu

Przez cztery dni na dziedzińcu kamienicy Rynek 6 odbywał się VII Jarosławski Przegląd Teatralny... na Dziedzińcu.

W dniach os 7 do 10 września grupy teatralne z różnych zakątków naszego kraju prezentowały widzom swoje przedstawienia. Były to spektakle zawodowe, offowe i amatorskie. W skład wydarzenia wchodziły warsztaty, koncerty i spotkania z twórcami.

zobacz galerię »

VII Podkarpackie Juwenalia Jarosław 2017

VII Podkarpackie Juwenalia Jarosław 2017 zakończone.

Impreza odbyła się na Stadionie Sportowym MOSiR w dniach 24 – 25 maja.

Mimo deszczu wszyscy bawili się fantastycznie!

zobacz galerię »

Gdy Nas Zabraknie Kamienie Za Nas Będą Mówić.

Rekonstrukcja historyczna nawiązująca do filmu „Dla Ciebie Polsko... w 77 rocznice aresztowania uczniów jarosławskiej budowlanki” odbyła się 2 maja pod budynkiem Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu.

zobacz galerię »

Dla Ciebie Polsko...

Dla Ciebie Polsko... w 77. rocznicę aresztowania uczniów jarosławskiej budowlanki”  to wyjątkowy film, którego premiera miała miejsce we wtorek 2 maja w Kinie Ikar Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu.

zobacz galerię »

Święto Konstytucja 3 - go Maja

W środę 3 maja w rocznice uchwalenia konstytucji 3-go Maja miały miejsce uroczystości związane z uczczeniem wydarzeń, które rozegrały się w 1791 roku.

zobacz galerię »