data: 25.04.2019

Święto 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej

Już 25 kwietnia odbędą się uroczystości związane z obchodami święta 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej. Wydarzenie z pewnością będzie gratką dla wielbicieli militariów.

Na obchody wojskowego święta zapraszają Dowódca 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dyw. Józefa Ludwika Zająca, Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza.

Uroczystość odbędzie się na placu przy PWSTE (ul. Czarnieckiego 16). O godz. 12.00 rozpocznie się apel z okazji święta 21 daplot, podczas którego, m.in.: zostaną wręczone odznaczenia i wyróżnienia, odbędzie się pokaz musztry paradnej oraz pokaz dynamiczny.

Jednak wojskowe atrakcje będą czekać na wszystkich już od godz. 10.00 – będzie można tradycyjnie spróbować grochówki oraz obejrzeć sprzęt i wyposażenie wojskowe. Wielbiciele militariów z pewnością nie będą zawiedzeni. Na uczelnianym placu staną, m.in.: wozy dowodzenia "Łowcza-3K", "Rega-1", działo ZU-23-2, samochód "Skorpion-3", stację radiolokacyjną "Soła" i samobieżny moździerz "120mm RAK".

Obchody zostaną poprzedzone mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników wojska, która odbędzie się 24 kwietnia o godz. 18:00 w Kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu.