1 czerwca 2014

Dzień Dziecka w Jarosławiu

Z powodu niesprzyjającej pogody impreza odbyła się w hali sportowej, co w żaden sposób nie popsuło nastrojów u dzieci. To był ich dzień, dla nich zorganizowano wszystkie atrakcje. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił wprzeciąganiu liny, biegu w trzyosobowych spodniach czy skokach w workach. Odbyły się również inne zabawy sprawnościowe m.in. rzut do celu czy kręcenie hula-hop, ale nie o podium walczyły dzieci, najważniejszy był ich uśmiech, a jego w tym dniu nie brakowało. Maluchy z pięknie pomalowanymi buziami mogły się wyskakać na dmuchanych placach zabaw, wziąć udział w warsztatach balonowych czy spróbować waty cukrowej. Na scenie swoje umiejętności wokalne oraz taneczne zaprezentowały przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych. Gdyby atrakcji było mało, każdy mógł wziąć udział w loterii fantowej, przy czym „każdy los wygrywał". Tak więc dzieci nie tylko mogły się wybawić, ale też wrócić do domu z prezentem. Nagrody otrzymali również przedszkolaki z przedszkola nr 1, 4, 8, 9 i nr 10, wyróżnieni w konkursie plastycznym „Moja rodzina". Nagrody dla najmłodszych wręczył burmistrz Andrzej Wyczawski. Dzieciaki razem z burmistrzem zaśpiewały piosenkę „Dłonie", Majki Jeżowskiej, a za nimi każdy w hali nucił tekst „Na raz, na dwa. Świat za uszy dziś złap...". Wszystkie zorganizowane w tym dniu atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, tak było przez cała imprezę, od godziny 13.00 do 18.00.

W tym dniu na specjalne atrakcje zapraszała również Miejska Biblioteka Publiczna, gdzie odbył się pokaz strojów ludowych, konkurs wiedzy regionalnej, wycinanki i zabawy z papierem oraz projekcje bajek i baśni. Dodatkowo każde dziecko do lat 15 mogło skorzystać z miejskiej pływali za darmo, a w kinie „Ikar" zorganizowany został poranek filmowy dla najmłodszych.

tx: Monika Polita

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Urząd Miasta Jarosławia

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

30 czerwca 2014

Finał Konkursu "Książka zamiast papierosa"

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla nagrodzonych i wyróżnionych dzieci.

zobacz materiał »
29 maja 2014

Zapowiedź spektaklu "Obietnica"

5 czerwca o godzinie 19 w Świetlicy UG w Pawłosiowie wystąpi Teatr Przedmieście - laureat wielu festiwalów teatralnych.

zobacz materiał »
18 maja 2014

Festiwal Smaków w Pawłosiowie

Podczas wydarzenia odbył się Konkurs na najładniejsze stoisko Festiwalu Smaków Pawłosiowa, w którym wzieli udział organizacje pozarządowe, Koła Gospodyń Wiejskich oraz twórcy ludowi z terenu Gminy.

zobacz materiał »
27 maja 2014

Zmarła Lucyna Wyczawska

27 maja zmarła Lucyna Wyczawska - Zasłużony Działacz Kultury oraz Dyrektor Państwowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu.

zobacz materiał »
17 maja 2014

Noc Muzeów

Zwiedzanie miasta pieszo i bryczką, niecodzienny spacer z botanikiem, teatr, muzyka, taniec, zabawa - to wszystko w jedną noc, a właściwie już od godzin popołudniowych. 

zobacz materiał »