20 sierpnia 2014

Podsumowanie Comenius SP nr 1 w Pruchniku

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku bierze udział w Programie Comenius. Projekt ten polega na współpracy czterech szkół z różnych krajów UE: Grecji, Turcji, Niemiec i Polski. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń oraz rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich a także zrozumienia jej wartości. Tematem wiodącym jest przedstawianie i promowanie tradycyjnych potraw, zwyczajów swojego kraju oraz porównywanie różnych kultur. Uczniowie szkoły w roku szkolnym 2013/2014 gościli w szkołach w Niemczech oraz w Turcji poznając życie i zwyczaje swoich rówieśników. W październiku 2014 r. szkoła będzie gościć przedstawicieli z pozostałych szkół partnerskich, natomiast w kwietniu 2015 r. wyjazdem do Aten zakończą projekt Comenius.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 sierpnia 2014

Otwarcie Placu Zabaw przy ul. Orkana

31 lipca na ulicy Orkana oficjalnie otwarto nowy plac zabaw. Dzieci mają do dyspozycji zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki wagowe, bujaki na sprężynach, piaskownice. 

zobacz materiał »
10 lipca 2014

Wyniki matur w powiecie jarosławskim

Wyniki matur w powiecie jarosławskim

zobacz materiał »
9 lipca 2014

Spotkanie z Bogdanem Zającem z ZSBiO

W środę 25 – go czerwca br. ZSBiO  odwiedził niecodzienny gość. Był nim Bogdan Zając – absolwent ZSBiO, a obecnie II trener reprezentacji Polski w piłce nożnej. 

zobacz materiał »
14 czerwca 2014

Obchody 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 11

14 czerwca Szkoła Podstawowa nr 11 obchodziła podwójny jubileusz – 120-lecie istnienia szkoły oraz 20-lecie przywrócenia jej imienia Adama Mickiewicza. 

zobacz materiał »
27 czerwca 2014

Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2013-2014

24 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się miejskie zakończenie roku szkolnego podczas którego 
najlepsi uczniowie jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych odebrali nagrody i wyróżnienia.
zobacz materiał »