5 września 2014

Narodowe czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza

6 września zachęcamy wszystkich do włączenia się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Fredry na nowo będzie można odkryć „Trylogię” noblisty, Henryka Sienkiewicza.

6 września mamy okazję już po raz trzeci włączyć się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania" popularyzującą czytelnictwo, bogactwo rodzimej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Przedsięwzięcie zainicjowane przez Prezydenta RP podejmowane jest również przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Fredry w Jarosławiu i odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta. W ubiegłym roku na nowo odkrywaliśmy dzieła patrona placówki - Aleksandra Fredry, a w najbliższą sobotę 6 września zachęcamy do sięgnięcia po „Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Akcja w siedzibie MBP przy ul. ks. Jakuba Makary rozpocznie się o godz. 10.00. Głośne czytanie poprowadzą czytelnicy oraz członkowie kabaretu „Młodzi Duchem": Dorota Białek, Adam Stelczyk, Jadwiga Limowska, Lucjan Oronowicz, Zenon Jurkiewicz, Józefa Ilczyszyn, Maria Wydrzyńska, Emanuela Tompalska, Anna Pałys, Władysław Pich, Tadeusz Piekuś, Dominika Ciemierkiewicz, Karol Łoziński.

Biblioteka zaprasza również na projekcje fragmentów filmowych adaptacji „Trylogii" m.in.  „Ogniem i Mieczem" z 1999 r. w reż. Jerzego Hoffmana oraz na dwie wystawy: „Narodowe czytanie - Henryk Sienkiewicz" i „Bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza".

Małgorzata Młynarska

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 sierpnia 2014

Czy wiesz co jesz?

Czy kupujesz wyroby tradycyjne, regionalne bądź ekologiczne?
To że zdrowe odżywianie się pozytywnie wpływa na organizm wie każdy. Sprawdź jakie produkty oferuje sklep „Galeria Smaków” i zmień swoją codzienną dietą na zdrowszą.

zobacz materiał »
20 sierpnia 2014

Warsztaty dziennikarskie w SP nr1 w Pruchniku

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez reporterkę Twoja TV Paulinę Laskowską. Dowiedzieli się na czym polega praca dziennikarza, jak wygląda przygotowanie wywiadu oraz montaż materiału.

zobacz materiał »
10 sierpnia 2014

Kino plenerowe LGD

W ramach projektu „Kino Plenerowe” w Pawłosiowie odbyła się już kolejna projekcja filmu. 

zobacz materiał »
14 sierpnia 2014

Teatr Przedmieście z Rzeszowa - spektakl pt: "Scenariusz"

W ramach inicjatywy „Kulturalne Lato w Mieście”, realizowanej przez CKiP w ramach projektu „Zakup wyposażenia na cele edukacji kulturalnej”, z wykorzystaniem sprzętu zakupionego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; 10 sierpnia na dziedzińcu kamienicy Gruszewiczów (Rynek 6) w Jarosławiu, mieszkańcy mogli obejrzeć przedstawienia teatralne.

zobacz materiał »
14 sierpnia 2014

Teatralia MOK'u

W ramach akcji „Lato w MOK” 29 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbyły się zajęcia teatralne dla dzieci. Przygotowano dla nich liczne atrakcje jak m.in.: malowanie twarzy oraz zabawę z chustą animacyjną.

zobacz materiał »