9 września 2014

Nowoczesna szkoła

W ubiegłym tygodniu uczniowie trzech Zespołów Szkół z terenu gminy Tryńcza otrzymali tablety. Po 30 nowoczesnych urządzeń trafiło do Gniewczyny Łańcuckiej, Gorzyc i Tryńczy. Tablety zostały zakupione w ramach realizowanego przez Gminę Tryńcza projektu pod nazwą „Podniesienie jakości kształcenia w Zespołach Szkół na terenie Gminy Tryńcza poprzez doposażenie w środki dydaktyczne i rozbudowę Zespołu Szkół w Tryńczy o obiekt wielofunkcyjny”.  Pomoce naukowe na ręce uczniów oraz dyrektorów szkół przekazał wójt Ryszard Jędruch. W przekazaniu tabletów towarzyszyła również dyrektor ZOSiP Beata Tołpa. W Zespole Szkół w Gorzycach obecny był dyrektor PUP w Przeworsku – Adam Zabłocki. - Cieszę się i bardzo dziękuję za to, że wójt troszczy się o szkołę i wyposaża ją w nowoczesne urządzenia dydaktyczne - stwierdził dyrektor szkoły w Tryńczy – Zygmunt Kulpa. Natomiast wicedyrektor szkoły w Gorzycach – Zofia Czerwonka - podkreśliła, że nowe pomoce znajdą się na wyposażeniu pracowni komputerowej, ale nauczyciele innych przedmiotów zapewne też wykorzystają je do pracy z uczniami, jako źródło informacji.

 W ramach projektu do Zespołów Szkół w Tryńczy i Gorzycach zostaną również przekazane tablice interaktywne. Dodatkowo w szkole w Tryńczy zostanie wyposażona pracownia plastyczna oraz obserwatorium astronomiczne.

 

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 września 2014

Grand Prix dla orkiestry po raz trzeci!

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy pod batutą kapelmistrza Edwarda Myłka wzięła udział w IV Gali Orkiestr Dętych, która odbyła się 31 sierpnia w Brzózie Królewskiej. Poza przedstawicielami z naszej gminy wystąpiły orkiestry dęte z Brzózy Królewskiej, Żołyni, Nowej Sarzyny i Nowojaworowska (Ukraina).

zobacz materiał »
17 sierpnia 2014

XII Pruchnickie Sochaczki

XII Pruchnickie Sochaczki

zobacz materiał »
27 sierpnia 2014

Nowa Wieża Widokowa w Pruchniku

Przysiółek Korzenie w Pruchniku ma nową atrakcję: drewnianą Wieżę Widokową. Z jej szczytu można podziwiać Pruchnik w całej okazałości, a także malowniczą panoramę Pogórza Rzeszowskiego i Dynowskiego.

zobacz materiał »
3 sierpnia 2014

VIII Powiatowe Święto Chleba w Przeworsku

 3 sierpnia na terenie parku przy Muzeum w Przeworsku odbyło się VIII Powiatowe Święto Chleba, którego głównym organizatorem było Starostwo Powiatowe w Przeworsku przy współudziale Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Przeworsku pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego.

zobacz materiał »
19 lipca 2014

Dni Radymna dzień II

Ostatni dzień obchodów "Dni Radymna" rozpoczął się na Stadionie Miejskim. Czynne były stoiska z napojami, jedzeniem, gadżetami, pięknie świeciło słońce, a na scenie przygrywała przeworska kapela "BEKA". 

zobacz materiał »